نماد شهر تورنتو – برج سی ان (CN Tower)

برج CN که با نورپردازی های رنگارنگ و ارتفاع غول پیکر خود در شب شهر تورنتو را مجذوب خود می کند، با طول رکورد ۵۵۳ متر دومین برج بزرگ جهان است.

شاید جالب ترین و ارزشمندترین جنبه برج، فعالیت Edge Walk باشد. در سکوی نصب شده در نمای بیرونی برج، در ارتفاع ۳۶۵ متری، شرکت کنندگان می توانند با پوشیدن لباس هایی با کمربند، با خیال راحت از مرز عبور کنند. این پیاده روی که حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد، برای گرفتن عکس و فیلم و تجربه لحظات پر از آدرنالین عالی است. شرکت‌کنندگان شجاع‌تر می‌توانند در لبه‌های دور بایستند و با دست‌های آزاد به صورت از برج به پایین خم شوند.

بازدیدکنندگان از این برج می توانند با آسانسور ۱۴۷ طبقه بالا بروند و از تراس آسمان با فاصله ۱۶۰ کیلومتری، منظره شهر تورنتو را تماشا کنند. علاوه بر این، آنها می توانند روی کف شیشه ای راه بروند و از ارتفاع ۳۴۲ متری به پایین نگاه کنند. اگرچه همه بازدیدکنندگان جرات راه رفتن روی کف شیشه ای را ندارند، اما در واقع کاملاً ایمن است و به اندازه کافی قوی ساخته شده است تا وزن زیادی را تحمل کند.

احساس هیجان از احساس باد بر روی پوست شما در این ارتفاع کاملا بی نظیر است. کسانی که می‌خواهند یک تور برج آرام‌ داشته باشند، می‌توانند وقت خود را با وعده‌های غذایی مجلل و موسیقی در رستوران‌های متعدد این برج بگذرانند. برای زوج هایی که می خواهند مناسبت های خاصی مانند روز ولنتاین و سالگردها را جشن بگیرند و لحظات عاشقانه ای را تجربه کنند ایده آل است.

معماری برج

قسمت پایه برج بزرگ CN شش ضلعی است و ۶ آسانسور در داخل آن وجود دارد. هر یک از سه چاه آسانسور با شیشه پوشانده شده اند و این فرصت را برای تماشای مناظر شهر در هنگام بالا رفتن از بالای برج فراهم می کند. سه منطقه اصلی بازدید در برج وجود دارد: کف شیشه ای، تراس مشاهده در فضای باز و کپسول آسمان. این کفپوش شیشه ای به طور ویژه برای تحمل وزن و فشار بسیار بالا طراحی شده است.

رستوران ۳۶۰، معروف ترین رستوران برج، هر ۷۲ دقیقه یکبار ۳۶۰ درجه می چرخد ​​و این فرصت را به شما می دهد که هر قسمت از شهر تورنتو را تماشا کنید. بخشی به نام کپسول آسمان تا سال ۲۰۰۸ بالاترین سکوی رصد عمومی در جهان بود.

یک پلکان فلزی متشکل از ۱۷۷۶ پله در برج وجود دارد که در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد و مرتفع ترین پلکان فلزی جهان است. همچنین میزبان رویدادهای پله نوردی است که دو بار در سال برای کمک به بنیادها برگزار می شود. این سریع‌ترین بالا رفتن از پله‌ها است که تا کنون ثبت شده است، ۸ دقیقه.

این برج هر شب با مجموعا ۱۳۳۰ چراغ LED فوق العاده روشن روشن می شود و نمایش هایی با موضوعات مختلف در روزهای خاص برگزار می شود.

ساعت بازدید از برج

برج CN هر روز از سال برای بازدید باز است. این برج هر روز صبح ساعت ۱۰:۰۰ به روی بازدیدکنندگان باز می شود و در ساعت ۲۲:۰۰ شب بسته می شود. رستورانی به نام ۳۶۰ در برج در ساعت ۱۱ صبح باز می شود و در ساعت ۲۳:۰۰ شب بسته می شود.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ازمیر

مکان های دیدنی در شهر ازمیر، ترکیه

گردشگری دنیا

ساخت بزرگترین پارک آبی خاورمیانه، در عربستان سعودی

گردشگری

ضرورت شناسایی پتانسیل‌های چناران

دسته‌بندی نشده

۷ نقطه دیدنی از این شهر مقدس