همه چیز درباره هتل های ALL و UALL

محل اقامت یکی از مهم‌ترین مواردی است که هر گردشگر باید هنگام برنامه‌ریزی برای سفر، در نظر داشته باشد و قبل از سفر باید درباره آن تصمیم‌گیری کند. انتخاب محل اقامت پیش از سفر برای جلوگیری از سردرگمی و با توجه به عواملی مانند بودجه مورد نظر و مدت زمان اقامت، متفاوت است.

 در سال‌های اخیر هتل‌های آل (All Inclusive) و یوآل (Ultra All inclusive) از محبوبیت زیادی برخوردار شده‌اند. این هتل‌های لوکس‌، سطح خدمات و تجهیزات رفاهی بسیار به مهمانان ارائه می‌دهند. در این مقاله به بررسی ویژگی‌ها و خدمات این هتل‌ها و البته تفاوت‌ آن‌ها پرداخته‌ایم. 

هتل ALL

 یک هتل آل اینکلوسیو (All inclusive)، امکانات رفاهی بسیار خوبی دارد و خیال مسافران را بابت صرف غذا و هزینه‌هایش راحت می‌کند و ازنظر مدیریت مالی، گاهی اوقات اقتصادی محسوب می‌شود.

 مهم‌ترین تفاوت هتل آل با هتل‌های عادی در خدماتی مانند غذا، نوشیدنی و میان‌وعده است. شما می‌توانید هر سه وعده اصلی غذایی همراه با نوشیدنی، دسر و میان‌وعده‌های خود را در هتل‌های آل اینکلوسیو به‌صورت رایگان میل کنید، اما باید توجه داشته باشید که این خدمات معمولاً تا ساعت معینی از شب (اغلب تا ساعت ۲۳ و در بعضی هتل‌ها تا ساعت ۲۴) به‌صورت رایگان ارائه می‌شوند و شما تا این زمان می‌توانید از همه گزینه‌های خوردنی و نوشیدنی به‌صورت رایگان استفاده کنید.

هتل UALL

هتل یوآل (Ultra All Inclusive) تمام وعده‌های غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام و حتی میان وعده را در کنار انواع نوشیدنی‌ها به طور رایگان ارائه می‌دهد. همچنین تمام امکانات تفریحی از استخر گرفته تا پارک آبی، ساحل اختصاصی، انواع ورزش های آبی، باشگاه بدنسازی، ماساژ و… در اختیار مهمانان این هتل ها قرار دارد.

معمولاً همه امکاناتی که در یک هتل All وجود دارد، در هتل Uall هم دیده می‌شود. تنها فرق هتل آل با یوآل، ساعت و نامحدود بودن ارائه خدماتی مانند غذا و نوشیدنی است. در یک هتل‌ یوآل، این نوع خدمات به‌صورت ۲۴ ساعته در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. در حقیقت شما با رزرو یک تور یوآل، در هر زمانی از شبانه‌روز، حتی نیمه‌شب، می‌توانید از خوراکی‌ها، نوشیدنی‌ها و تنقلات موجود در رستوران‌های هتل یوآل، بدون نیاز به پرداخت هزینه استفاده کنید و محدودیتی از این نظر ندارید.

البته برخی از خدمات دیگر مانند استفاده از باشگاه، استخر، ماساژ و اسپا در این‌گونه هتل‌ها به‌صورت شبانه‌روزی فعال هستند که این موارد بستگی به هتل یوآل و شرایطش دارد و معمولاً نیاز به پرداخت هزینه جداگانه‌ای ندارند. البته که باز هم بهتر است قبل از رزرو تور یوآل، با فروشنده تور یا از سایت هتل، خدمات مد نظرتان را چک کنید.

‌انواع رستوران‌ در هتل‌های آل و یوآل

فرق هتل آل با یوآل عموماً در رستوران‌هایش هم دیده می‌شود. این‌گونه هتل‌ها معمولاً تعداد زیادی رستوران را در خود جای داده‌اند که انواع‌واقسام غذاهای بین‌المللی و محلی را برای مسافران سرو می‌کنند. علاوه‌بر این، انواع شیرینی‌فروشی‌ها، بستنی‌فروشی‌ها و نوشیدنی‌فروشی‌ها نیز در آن‌ها دیده می‌شوند. تعداد این رستوران‌ها بستگی به نوع هتل و خدماتش دارد؛ ولی معمولاً یک رستوران اصلی در فضای آن‌ها هست.

همان‌طور که گفته شد، صرف وعده‌های غذایی در هر دو نوع هتل یوآل و آل رایگان است، اما در هتل‌ All ممکن است صرف غذا در برخی از رستوران‌های لوکس، هزینه جداگانه‌ای داشته باشد؛ بنابراین قبل از صرف غذا در هر رستوران، از شرایط و قوانین هتلتان مطلع شوید. در هر دو هتل All و Uall، استفاده از رستوران‌های خاص، نیاز به رزرو دارند. در واقع، هنگام ورود به هتل، باید نام رستوران و روز مراجعه را به هتل اطلاع دهید و آن را رزرو کنید تا بتوانید در زمان مشخص‌شده، از غذای آن‌ها به‌صورت رایگان استفاده کنید.

فرق هتل آل و یوآل چیست؟

 به‌طور کلی، تفاوت هتل آل و یوآل در موارد زیر است:

  • ساعات ارائه خدمات رایگان: خدماتی مانند غذا، نوشیدنی، تنقلات، میان‌وعده و خدمات دیگر که در هتل آل از ساعات اولیه صبح با وعده صبحانه آغاز می‌شود و تا ساعت معینی از شب ادامه دارد، در هتل یوآل، ۲۴ ساعته است. این مورد، از اصلی‌ترین تفاوت این دو نوع هتل محسوب می‌شود.
  • تفاوت در نوع خدمات رایگان: در هتل All، برخی خدمات رایگان و برخی دیگر با پرداخت هزینه همراه است. به‌طور مثال، ممکن است محدوده قیمتی خاصی در هتل‌ All برای غذا یا نوشیدنی در نظر گرفته‌ شود و شما با انتخاب یک نوشیدنی گران‌قیمت، مجبور باشید که هزینه آن را به‌صورت جداگانه پرداخت کنید. همچنین استفاده از برخی خدمات هتل، نیاز به شارژ و پرداخت هزینه اضافی دارد. درصورتی‌که در هتل Uall معمولاً بیشتر خدمات، اعم از معمولی و لوکس، رایگان هستند و شما هزینه آن‌ها را از قبل پرداخته‌اید.
  • تفاوت در رستوران‌های رایگان: در هتل آل، محدودیت در انتخاب رستوران وجود دارد. در واقع تمام رستوران‌های این هتل‌ها، غذای رایگان ارائه نمی‌دهند و برای استفاده از رستوران‌های رایگان باید رزرو صورت گیرد؛ اما در هتل یوآل محدودیتی در استفاده از رستوران‌ها به‌صورت رایگان وجود ندارد، ولی باز هم رزرو موقع ورود الزامی است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز