همه چیز درباره کشور زیبای روسیه

روسیه که بزرگترین کشور جهان از نظر مساحت است، سالانه میلیون ها گردشگر با زیبایی های فرهنگی و تاریخی خود از آن بازدید می کنند. روسیه که یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است، به خصوص در ماه های تابستان مملو از بازدیدکنندگان است.

آب و هوای روسیه

روسیه، کشوری که دارای آب و هوای میان قاره ای است، در سراسر جهان به دلیل هوای سردش شناخته شده است. در حالی که چهار فصل در کشور وجود دارد، غالب ترین دوره آن به عنوان ماه های زمستان شناخته می شود. در طول زمستان، که دوره ای با زمان های بسیار برفی در طول سال است، دما در مناطق روسیه نزدیک به دریای سیبری شرقی می تواند تا -۳۵ درجه کاهش یابد.

در این دوره، دما در بخش‌های مرکزی روسیه نیز می‌تواند بسیار پایین باشد. دماسنج ها در مسکو و اطراف آن که مرکز این کشور به حساب می آیند، بین ۱۰- تا ۱۵- درجه بین دسامبر و فوریه هستند. در ژانویه که سردترین دوره روسیه است، میانگین دمای هوا در این کشور حدود -۱۸ درجه است.

با فصل بهار پس از این ماه های سخت زمستانی، درجه حرارت در سراسر روسیه افزایش می یابد. در طول دوره بهار بین مارس و مه، دماسنج ها گاهی می توانند تا ۲۰ درجه هم برسند. در طول ماه های تابستان که فصل توریستی روسیه است، دما به حد ایده آل می رسد.

میانگین دما در روسیه در این دوره حدود ۲۳ درجه است. گرم ترین روزها در روسیه در ماه جولای رخ می دهد که دمای هوا به ۳۰ درجه می رسد. پس از ماه های گرم تابستان، دما دوباره در ماه سپتامبر کاهش می یابد. در این مدت بارش برف در برخی نقاط کشور آغاز می شود و میانگین دما تا ۱۴ درجه کاهش می یابد.

تاریخ روسیه

اولین سکونتگاه در منطقه ای که روسیه در آن قرار دارد توسط اسلاوهای شرقی در قرن چهارم پس از میلاد تأسیس شد. در اواخر قرن هشتم، دولت اسلاو زندگی آرامی داشت تا اینکه با تحمیل خراج توسط خانات خزر مواجه شد. در آغاز قرن سیزدهم، دولت بزرگ مغول در آسیای مرکزی تأسیس شد تاتارها وارد روسیه شدند که توسط قبایل مغول اشغال شده بود.

در روسیه که تا این تاریخ به شاه نشین های کوچک تقسیم شده بود، برای رهایی از سلطه مغول، جنبش شورشی آغاز شد و تأسیس روسیه در نتیجه یک سلسله شورش هایی که به پیروزی ختم شد، محقق شد.

امپراتوری روسیه با اصلاحات باشکوه قوی‌تر شد و کشور را در زمینه‌های آموزش، تجارت و هنر به روی جهان خارج گشود. در این کشور که در تجارت اروپایی تأثیرگذار بود، سبک “باروک مسکو” در پایان قرن هفدهم ظهور کرد. شکوه کلاسیک گرایی در سنت. شروع به پرسه زدن در خیابان های سن پترزبورگ کرد و آثار مهمی از تاریخ هنر روسیه ساخته شد.

پس از انقلاب اکتبر، سیستم دولتی کشور بزرگ روسیه به کلی تغییر کرد. از سال ۱۹۲۲ تا ۱۹۹۳، تاریخ اتحاد جمهوری های سوسیالیستی شوروی را نوشت. اتحاد جماهیر شوروی که ضربات جدی به پیشرفت آلمان در جنگ جهانی دوم وارد کرد، در دهه ۱۹۸۰ به شکلی از حکومت تبدیل شد که نیاز به اصلاح داشت. این نیازها برآورده نشد و با انحلال اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۳، سرمایه داری برای اولین بار وارد خاک روسیه شد.

حقایق جالب درباره روسیه

اگرچه روسیه در دوره اتحاد جماهیر شوروی به طور کامل خود را به دنیای خارج باز کرد، اما چیزهای زیادی درباره روسیه ناشناخته است. ۲۸ درصد روسیه که اسرار زیادی به خصوص در مورد مناطق طبیعی آن دارد خالی از سکنه است. اگرچه مشخص است که حیات وحش در این منطقه حاکم است، اما تخمین زده می شود که حتی در بخش بزرگی از سیبری شرایط مناسب برای زندگی انسان وجود ندارد.

این کشور که ۲۰ درصد از درختان جهان را در خود جای داده است، روستای Oymyakon را نیز در خود جای داده است که به عنوان سردترین نقطه جهان شناخته می شود و دمای آن تا ۷۱- درجه کاهش می یابد. روسیه که از نظر مساحت از صدها کشور پیشی گرفته است، دارای ۱۱ منطقه زمانی مختلف است.

روسیه ساختار اجتماعی دارد که به دلیل تأثیرات دوره اتحاد جماهیر شوروی به یکنواختی نزدیک می شود. مردم روسیه در انقلاب اکتبر رنج زیادی متحمل شدند و تقریباً ۲۵ میلیون نفر را در جنگ جهانی دوم از دست دادند. بنابراین، امروزه ۵۴ درصد از جمعیت روسیه را زنان تشکیل می دهند. اما اثرات مثبت دوره شوروی بر آثار منفی آن بیشتر است.

شبکه های آهنی بافته شده توسط کارگران روسی که داوطلبانه در ساخت راه آهن کار می کنند، طولانی ترین راه آهن در جهان امروز را تشکیل می دهند. با تشکر از دولت شوروی که در همان دوره به هنر و ادبیات اهمیت زیادی می داد، داستایفسکی، پوشکین، چخوف، تولستوی و گورکی. آنها نویسندگان مشهور روسی هستند که تحت حکومت سوسیالیستی خود را بهبود بخشیدند و خدمات مختلفی را به مردم ارائه کردند.

اولین چیزهایی که با ذکر روسیه به ذهن می رسد

دریاچه بایکال، یکی از نمادهای طبیعی روسیه، یکی از شفاف ترین دریاچه های جهان به حساب می آید. در طول ماه های تابستان، مکان جذابی برای قایق رانی یا قایق سواری و کاوش در سواحل و سواحل است.

در فصل زمستان، بازدیدکنندگان می توانند در قسمت هایی از دریاچه اسکی کنند و از غارهای استپ های یخ زده تازهران دیدن کنند. پایتخت روسیه، مسکو، که مظهر متمایزترین ویژگی های روسیه است، یکی از اولین ایستگاه ها برای کسانی است که از این کشور بازدید می کنند. شهری که در آن ترکیبی باشکوه از فضای سبز، معماری خیره کننده و بسیاری از خاطرات تاریخی دوران گذشته یافت می شود. با کاخ کرملین، میدان سرخ و کلیسای جامع سنت باسیل، مکان‌های زیادی را به گردشگران ارائه می‌دهد تا به ترتیب از آن بازدید کنند.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز