پایانه مسافربری رشت، دروازه ورود به گیلان

پایانه مسافربری رشت، یکی از مهم‌ترین پایانه‌های مسافربری کشور است که نقش مهمی در تسهیل حمل و نقل مسافران بین‌شهری و برون‌شهری در استان گیلان و مناطق شمالی کشور ایفا می‌کند. این پایانه در سال ۱۳۶۳ در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار در حاشیه شهر رشت احداث شد و از آن زمان تاکنون به عنوان یکی از اصلی‌ترین مراکز حمل و نقل مسافری در استان گیلان شناخته می‌شود.

ترمینال مسافربری رشت

پایانه مسافربری رشت دارای امکانات و تجهیزات مناسبی برای ارائه خدمات به مسافران است. این پایانه دارای ۱۲ ترمینال برای اتوبوس‌های بین‌شهری و برون‌شهری است که به شهرهای مختلف ایران و کشورهای همسایه خدمات ارائه می‌دهند. همچنین، این پایانه دارای امکانات رفاهی و خدماتی از جمله رستوران، کافی‌شاپ، فروشگاه‌های مختلف، نمازخانه، سرویس بهداشتی و پارکینگ است.

در سال‌های اخیر، پایانه مسافربری رشت مورد بازسازی و بهسازی قرار گرفته است. این بازسازی‌ها شامل توسعه و نوسازی ترمینال‌ها، ایجاد امکانات رفاهی و خدماتی جدید و بهبود زیرساخت‌های ارتباطی بوده است.

پایانه مسافربری رشت نقش مهمی در توسعه اقتصادی و گردشگری استان گیلان ایفا می‌کند. این پایانه به عنوان یک دروازه ورودی به گیلان، امکان سفر آسان و سریع را برای مسافران از سراسر کشور و کشورهای همسایه فراهم می‌کند.

آدرس و تلفن ترمینال مسافربری رشت :

آدرس پایانه مسافربری رشت : خیابان امام، جنب میدان گیل، ترمینال مسافربری میدان گیل

 شماره تلفن ترمینال رشت: ۰۱۳۳۳۶۶۵۶۷۵

در پایانه مسافربری رشت، شرکت‌های مسافربری متعددی فعالیت می‌کنند که به ارائه خدمات حمل و نقل مسافران بین‌شهری و برون‌شهری می‌پردازند. این شرکت‌ها، مسیرهای مختلفی را در داخل و خارج از کشور پوشش می‌دهند.

برخی

از شرکت‌های مسافربری فعال در پایانه مسافربری رشت عبارتند از:

نام شرکتشماره تلفن تعاونی
رویال سفر۰۱۳۳۳۶۰۶۶۶۷
سیروسفر۰۱۳۳۳۶۶۱۱۶۵
پیک صبا۰۱۳۳۳۶۶۴۳۳۵
عدل۰۱۳۳۳۶۶۲۷۰۰
گیلان پیما (آریا سفر آسیا)۰۱۳۳۳۶۶۳۹۹۳
جهانگشت مهر۰۱۳۳۳۶۰۳۵۹۲
سپهر آسیا۰۱۳۳۳۶۰۰۹۴۳
آرتا سبلان
همسفر راه باران۰۱۳۳۳۶۶۶۱۸۱
رودباررو۰۱۳۳۳۶۶۸۱۶۸
آزادی۰۱۳۳۳۶۶۷۱۷۲
ستاره سفر۰۱۳۳۳۶۶۵۶۷۵
ایران مهر۰۱۳۳۳۶۶۶۰۵۰
شریفیان۰۱۳۳۳۶۶۱۱۴۱
جهان۰۱۳۳۳۶۶۱۶۳۸
اطمینان گستر پرویز۰۱۳۳۳۶۶۹۶۹۵
شاهین گیلان (بی تا)۰۱۳۳۳۶۶۷۷۹۲
سحر سفر گیل۰۱۳۳۳۶۰۰۷۵۱
صفای گیلان۰۱۳۳۳۶۶۰۰۷۰
فرید سفر۰۱۳۳۳۶۶۰۴۱۴

این شرکت‌ها، اتوبوس‌های مدرن و مجهز را با قیمت‌های مناسب در اختیار مسافران قرار می‌دهند. همچنین، این شرکت‌ها، خدماتی مانند پذیرش مسافر، حمل بار، سرویس بهداشتی، نمازخانه و پارکینگ را نیز در پایانه مسافربری رشت ارائه می‌دهند.

در ادامه، به معرفی برخی از این شرکت‌های مسافربری می‌پردازیم:

سیر و سفر

سیر و سفر یکی از بزرگترین شرکت‌های مسافربری کشور است که در سال ۱۳۵۵ تاسیس شد. این شرکت، خدمات حمل و نقل مسافران را در سرتاسر کشور و کشورهای همسایه ارائه می‌دهد.

همسفر

همسفر یکی دیگر از شرکت‌های مسافربری بزرگ کشور است که در سال ۱۳۶۸ تاسیس شد. این شرکت، خدمات حمل و نقل مسافران را در سرتاسر کشور و کشورهای همسایه ارائه می‌دهد.

میهن نور

میهن نور یکی از شرکت‌های مسافربری نوپای کشور است که در سال ۱۳۹۰ تاسیس شد. این شرکت، خدمات حمل و نقل مسافران را در سرتاسر کشور ارائه می‌دهد.

عدل

عدل یکی از شرکت‌های مسافربری قدیمی کشور است که در سال ۱۳۴۵ تاسیس شد. این شرکت، خدمات حمل و نقل مسافران را در سرتاسر کشور ارائه می‌دهد.

رویال سفر

رویال سفر یکی از شرکت‌های مسافربری لوکس کشور است که در سال ۱۳۸۵ تاسیس شد. این شرکت، خدمات حمل و نقل مسافران را در سرتاسر کشور با اتوبوس‌های لوکس و امکانات رفاهی عالی ارائه می‌دهد.

ترابر بیتا

ترابر بیتا یکی از شرکت‌های مسافربری ارزان قیمت کشور است که در سال ۱۳۷۹ تاسیس شد. این شرکت، خدمات حمل و نقل مسافران را در سرتاسر کشور با قیمت‌های مناسب ارائه می‌دهد.

تک سفر

تک سفر یکی از شرکت‌های مسافربری تازه تاسیس کشور است که در سال ۱۳۹۴ تاسیس شد. این شرکت، خدمات حمل و نقل مسافران را در سرتاسر کشور ارائه می‌دهد.

ایران پیما

ایران پیما یکی از شرکت‌های مسافربری قدیمی کشور است که در سال ۱۳۴۸ تاسیس شد. این شرکت، خدمات حمل و نقل مسافران را در سرتاسر کشور ارائه می‌دهد.

آریا سفر آسیا

آریا سفر آسیا یکی از شرکت‌های مسافربری لوکس کشور است که در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد. این شرکت، خدمات حمل و نقل مسافران را در سرتاسر کشور با اتوبوس‌های لوکس و امکانات رفاهی عالی ارائه می‌دهد.

مسیرهای شرکت های مسافربری فعال در ترمینال رشت

شرکت مسافربریمسیرهای داخلیمسیرهای خارجی
سیر و سفرتهران، مشهد، اصفهان، تبریز، ارومیه، شیراز، کرمانشاه، اهواز، ساری، قزوین، یزد، بندرعباس، بوشهر، زاهدان، کرمان، ایلام، سنندج، خرمشهر، آبادان، دزفول، کرج، همدان، اراک، زنجان، قزوین، گرگان، لاهیجان، آستارا، بندرانزلیجمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، گرجستان، عراق
همسفرتهران، مشهد، اصفهان، تبریز، ارومیه، شیراز، کرمانشاه، اهواز، ساری، قزوین، یزد، بندرعباس، بوشهر، زاهدان، کرمان، ایلام، سنندج، خرمشهر، آبادان، دزفول، کرج، همدان، اراک، زنجان، قزوین، گرگان، لاهیجان، آستارا، بندرانزلیجمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، گرجستان، عراق
میهن نورتهران، مشهد، اصفهان، تبریز، ارومیه، شیراز، کرمانشاه، اهواز، ساری، قزوین، یزد، بندرعباس، بوشهر، زاهدان، کرمان، ایلام، سنندج، خرمشهر، آبادان، دزفول، کرج، همدان، اراک، زنجان، قزوین، گرگان، لاهیجان، آستارا، بندرانزلی
عدلتهران، مشهد، اصفهان، تبریز، ارومیه، شیراز، کرمانشاه، اهواز، ساری، قزوین، یزد، بندرعباس، بوشهر، زاهدان، کرمان، ایلام، سنندج، خرمشهر، آبادان، دزفول، کرج، همدان، اراک، زنجان، قزوین، گرگان، لاهیجان، آستارا، بندرانزلی
رویال سفرتهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، ساری، قزوینجمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، گرجستان، عراق
ترابر بیتاتهران، مشهد، اصفهان، تبریز، ارومیه، شیراز، کرمانشاه، اهواز، ساری، قزوین، یزد، بندرعباس، بوشهر، زاهدان، کرمان، ایلام، سنندج، خرمشهر، آبادان، دزفول، کرج، همدان، اراک، زنجان، قزوین
تک سفرتهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، ساری، قزوین
ایران پیماتهران، مشهد، اصفهان، تبریز، ارومیه، شیراز، کرمانشاه، اهواز، ساری، قزوین، یزد، بندرعباس، بوشهر، زاهدان، کرمان، ایلام، سنندج، خرمشهر، آبادان، دزفول، کرج، همدان، اراک، زنجان، قزوین
آریا سفر آسیاتهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، ساری، قزوینجمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، گرجستان، عراق

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز