پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا

سفر یکی از بزرگ ترین لذت های دنیاست و بازدید از جاذبه های گردشگری جهان یک روش عالی برای تجربه کردن فرهنگ، تاریخ و زیبایی طبیعی مقصد است. 

برج ایفل فرانسه

برج ایفل یک جاذبه گردشگری واقع در پاریس فرانسه است. در حال حاضر، برج ایفل معروف ترین برج در جهان است و همچنان نقش مهمی را در پخش تلویزیونی و رادیویی ایفا می کند. این یک پدیده معماری است و سالانه بیش از ۷ میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می کند، که بیشتر از هر جاذبه گردشگری پولی دیگر است.

مجسمه آزادی در آمریکا

مجسمه آزادی یکی از نمادهای شهر نیویورک در ایالات متحده و از مناطق گردشگری پربازدید در دنیا است که در جزیره لیبرتی در بندر نیویورک واقع شده است. این مجسمه هدیه ای از جانب فرانسه به ایالات متحده آمریکا بود که در سال ۱۸۸۶ تقدیم شد. این مجسمه نمادی از آزادی و دموکراسی و دوستی بین دو کشور است. 

تاج محل هندوستان

تاج محل مقبره ای از مرمر سفید در کرانه جنوبی رودخانه یامونا در شهر اگرا هند است. تاج محل در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و به طور گسترده به عنوان یکی از زیباترین بناهای تاریخی در سرتاسر جهان در نظر گرفته می شود.

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین طولانی ترین بنای ساخت دست بشر است که توانسته به یکی از جاذبه های گردشگری پربازدید در جهان تبدیل شود. دیوار بزرگ چین مجموعه ای از استحکامات است که در امتداد مرزهای شمالی کشور چین به منظور محافظت در برابر مهاجمان و حملات گروه های مختلف ساخته شده است.

خانه اپرا سیدنی

خانه اپرای سیدنی یک مرکز هنرهای نمایشی معروف است که در سیدنی استرالیا واقع شده است. این بنا یکی از شناخته شده ترین و نمادین ترین ساختمان ها در سراسر جهان به شمار می رود و به سمبل هویت معماری و فرهنگی استرالیا تبدیل شده است.

مجسمه تندیس مسیح

مجسمه تندیس مسیح یکی از مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان است. این بنا یکی از بلندترین مجسمه های جهان محسوب می شود. هر سال میلیون ها بازدیدکننده از سراسر جهان برای دیدن این مجسمه به برزیل می روند و شهرت آن باعث شده است که آن را به نمادی از برزیل و آمریکای جنوبی تبدیل کند.

ساعت بیگ بن در لندن

بیگ بن به خاطر زنگ ساعت بزرگ در انتهای شمالی کاخ وست مینستر در لندن به شهرت رسیده است. برج که ساعت بیگ بن در آن واقع شده است، به طور رسمی با عنوان برج الیزابت شناخته می شود. برج ساعت نمادین مجلس پارلمان یکی از مشهورترین جاذبه های دیدنی لندن است. 

 برج خلیفه

برج خلیفه یک ساختمان بلند ۱۶۳ طبقه ای است و پربازدیدترین جاذبه گردشگری در شهر دبی امارات متحده عربی به حساب می آید. این برج ۸۲۸ متر ارتفاع دارد و در حال حاضر بلندترین ساختمان جهان است؛ این ساختمان نمادی از اتحاد بین هنر، مهندسی و میراث است. 

کولوسئوم

کولوسئوم در رم ایتالیا یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در جهان است. کولوسئوم بزرگ ترین آمفی تئاتر بیضی شکل در جهان است، مساحت کل ساختمان حدود ۶ هکتار (۲۴۲۸۱ متر) است و ظرفیت نشستن حدود ۵۰۰۰۰ نفر را دارد.

قلعه نوی شوان شتاین

 این بنای نمادین به خاطر ظاهر افسانه‌ای خود مشهور است و الهام‌بخش قلعه زیبای خفته والت دیزنی بوده است. قلعه نوی شوان شتاین به یک جاذبه گردشگری محبوب تبدیل شده است و سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. 

برج کج پیزا

برج کج پیزا یک برج ناقوس بلند است که شهر پیزا در ایتالیا واقع شده است. این یکی از جاذبه های گردشگری کشور ایتالیاست که بیشتر به دلیل کج بودنش شناخته شده است. ظاهر منحصر به فرد برج و اهمیت تاریخی آن باعث شده است که به یک جاذبه گردشگری پربازدید و محبوب تبدیل شود و سالانه میلیون ها بازدیدکننده را به سوی خود جذب کند.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا یک کلیسای جامع با شهرت جهانی واقع در شهر بارسلونا اسپانیا است. این کلیسا که توسط معمار معروف، آنتونی گائودی طراحی شده است، یکی از شگفت انگیزترین نمونه ها از معماری مدرن و یک جاذبه گردشگری مشهور در بارسلونا است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه