پروژه بزرگترین فرودگاه جهان از دبی

دبی یکی از محبوب ترین مسیرهای بین المللی اخیر است. یکی از پروژه های دبی که مدت ها در مورد آن صحبت می شد و پروژه هایی را در بسیاری از زمینه ها به ویژه گردشگری توسعه می دهد، بزرگترین پروژه فرودگاهی جهان بود. فرودگاه بین المللی دبی (DXB) و آل مکتوم (DWC)، دو فرودگاه مهم این کشور، عناصر اصلی این پروژه هستند.

بر اساس این پروژه، دبی آل مکتوم (DWC) تبدیل به یک فرودگاه بزرگ خواهد شد و هر سال میزبان ۱۶۰ میلیون مسافر با ظرفیت کامل خواهد بود. تاریخ تکمیل کامل پروژه و تبدیل شدن دبی آل مکتوم (DWC) به بزرگترین فرودگاه جهان، سال ۲۰۳۰ است.

ده سال پیش، دبی برای اولین بار اعلام کرد که قصد دارد آل مکتوم بین المللی را گسترش دهد تا آن را به بزرگترین فرودگاه جهان تبدیل کند. در سال ۲۰۲۳ هزینه این پروژه بزرگ ۳۳ میلیارد دلار اعلام شد. بین المللی المکتوم به عنوان بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه جهان طراحی شده است.

پس از تکمیل، المکتوم بین المللی قادر خواهد بود بیش از ۱۶۰ میلیون مسافر و همچنین ۱۲ میلیون تن بار را در سال حمل کند. فرودگاه بین المللی دبی در حال حاضر در زمینی به مساحت ۲۹۰۰ هکتار واقع شده است. در حالی که پروژه فرودگاه آینده ادامه دارد، انتظار می رود کار در سال ۲۰۳۰ تکمیل شود. 

در این پروژه بزرگ، فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم قرار است به یک «هواپیمایی» تبدیل شود. به عبارت دیگر، این فرودگاه شامل بسیاری از حوزه‌های اجتماعی و تجاری، از مرکز لجستیک گرفته تا هتل‌ها و خانه‌ها، از زمین‌های گلف تا مناطق نمایشگاهی و مراکز تجارت الکترونیکی خواهد بود.

پل گریفیث، مدیرعامل فرودگاه‌های دبی می‌گوید که مدل کسب‌وکار فرودگاه به طور کامل تغییر خواهد کرد. او ادعا می کند که آنها بسیاری از معاملات را که در آن مسافران وقت تلف می کنند، به گذشته تبدیل خواهند کرد. گریفیث بیان می‌کند که فناوری‌های نوآورانه در این پروژه به کار گرفته خواهد شد و بازسازی‌هایی برای طراحی مجدد استفاده از فضا انجام خواهد شد. هدف اصلی این پروژه به حداکثر رساندن پیکربندی و ظرفیت فعلی است.

جزئیاتی در مورد بزرگترین پروژه فرودگاه جهان دبی:

  • برخلاف فرودگاه های سنتی، فرودگاهی با ترمینال در پروژه نوسازی برنامه ریزی نشده است.
  • یک شهر جدید به نام “دبی جنوبی” در بیابان ۱۴۵ کیلومتر مربعی در کنار فرودگاه برنامه ریزی شده است.
  • تاسیساتی که میزبان اکوسیستم هوانوردی و صنعتی دبی باشد در حال بررسی است.
  • ۸۸.۲ میلیون و ۹۳.۸ میلیون مسافر برای سال های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ پیش بینی شده است.
  • تاکید می شود که طرح های کاملا متفاوتی برای فرودگاه مگا تولید شده است.
  • با این پروژه قرار است در فرودگاه ها هواگردی به نام شهرنشینی ایجاد شود.
  • گفته می شود در روزی که امارات و شریک آن flyDubai از بین المللی دبی به فرودگاه جدید منتقل شوند، گام بزرگی برداشته خواهد شد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه