پل هاربر سیدنی – Sydney Harbour Bridge

پل هاربر سیدنی (پل بندرگاه) یکی از نمادهای سیدنی، بزرگترین شهر استرالیا است. این سازه که یکی از بزرگترین پل های فولادی جهان است، منطقه تجاری شهر را از طریق بندر سیدنی به ساحل شمالی متصل می کند.

پل هاربر سیدنی که برای تردد دوچرخه، خودرو و عابران پیاده باز است، به عنوان یک نقطه توریستی شهر به نظر می‌رسد. تورهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، به‌ویژه بر روی پل سازمان‌دهی شده، از جمله فعالیت‌هایی است که تمامی بازدیدکنندگان داخلی و خارجی در هنگام بازدید از شهر از تماشای منظره فراموش‌نشدنی سیدنی لذت می‌برند.

Sydney Harbour Bridge

ساخت و ساز و معماری

ساخت پل هاربر سیدنی که امروزه با سیدنی ادغام شده است به یک قرن پیش برمی گردد. پروژه پل که در سال ۱۹۱۲ توسط مهندس عمران جان بردفیلد برای تصویب به پارلمان استرالیا ارائه شد، یک سال بعد پذیرفته شد اما مداخله جنگ جهانی اول کار را قطع کرد و تا سال ۱۹۲۲ تامین مالی مورد نظر امکان پذیر نشد.

در سال های بعد، پیشرفت در تولید فولاد، ساخت پل هاربر سیدنی را نیز ممکن کرد. ساخت این پل به شرکت Dorman Long & Co واگذار شد. مهندس بردفیلد که برای اولین بار این پروژه را ارائه کرد، به عنوان رئیس طرح پل قوسی فولادی مصوب منصوب شد و کار به طور رسمی در سال ۱۹۲۴ آغاز شد.

پل بندرگاه سیدنی با یک مراسم باشکوه در ۱۹ مارس ۱۹۳۲ افتتاح شد. افتتاحیه توسط جک لانگ، نخست وزیر وقت نیو ساوت ولز انجام شد و تقریباً یک میلیون نفر در این مراسم شرکت کردند. قبل از ساخته شدن، این بندر فقط با کشتی قابل عبور بود، اما با پل بندرگاه سیدنی، این سفر بسیار آسان‌تر و سریع‌تر شده است. این به تقویت تجارت در سیدنی و رونق اقتصاد محلی کمک کرد.

مکان هایی که از پل هابر سیدنی دیده می شود و فعالیت هایی که باید انجام دهید

رویدادهای زیادی که توجه گردشگران را به خود جلب می کند در پل هاربر سیدنی که شهرت جهانی دارد برگزار می شود. تمامی این فعالیت ها برخلاف منظره منحصر به فرد سیدنی انجام می شود. در میان این فعالیت ها بیشتر مورد علاقه بازدیدکنندگان پیاده روی روی پل است.

گذرگاهی از سمت شرق پل وجود دارد که فقط برای عابران پیاده باز است. برای دیدن بسیاری از بناهای نمادین و تاریخی سیدنی، مانند خانه اپرا، توصیه می شود از نقطه میلسون به سمت شمال شهر به سمت راکز بروید. این پیاده روی دلپذیر می تواند تا بالای پل بندرگاه سیدنی ادامه یابد.

بازدیدکنندگانی که از ارتفاع ۱۳۴ متری بندر بالا می روند، می توانند تجربه ای فراموش نشدنی داشته باشند. این فعالیت که با رهبران باتجربه کوهنوردی انجام می شود، همچنین به عنوان روشی شناخته می شود که افراد دارای ترس از ارتفاع برای رهایی از فوبیا ترجیح می دهند.

با رسیدن به نقطه رصدی در این پیاده روی که BridgeClimb Sampler نام دارد، می توانید شاهد منظره بی نظیر سیدنی باشید. در حالی که گردشگران از سراسر جهان به سمت پل هاربر سیدنی بالا می روند. نام های معروف دنیا مانند جاستین تیمبرلیک، کیتی پری، نیکول کیدمن و مت دیمون نیز این فعالیت هیجان انگیز را تجربه کرده اند.

یکی دیگر از فعالیت هایی که می توان در پل هاربر سیدنی انجام داد، تورهای دوچرخه سواری است. علاوه بر این، اگر شهر در طول دوره جشنواره بازدید شود، پل می تواند بسیار لذت بخش باشد. جشن‌های ویژه روز همراه با غذا نیز می‌تواند روی پل برگزار شود.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه