کاربردی‌سازی صنایع‌دستی در یزد کلید خورد

 به گزارش ردبلیط؛ کاربردی‌سازی صنایع دستی در واحدهای اقامتی و پذیرایی برای نخستین بار در یزد اجرایی می‌شود.

شهر یزد به‌عنوان پایلوت کاربردی‌سازی صنایع دستی در واحدهای اقامتی و پذیرایی انتخاب شد.

پوستر رویداد کاربردی‌سازی صنایع دستی در واحدهای اقامتی و پذیرایی در راستای تأمین تجهیزات هتلداری و مهمان‌نوازی از تولیدات صنایع دستی و هنرهای سنتی در معاونت صنایع دستی رونمایی شد.

در این نشست که با حضور محمدصالح جوکار دبیر فراکسیون گردشگری مجلس و نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی، سید مصطفی فاطمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی، سید محسن حاجی سعید رئیس جامعه راهنمایان گردشگری کشور و همچنین مدیرکل میراث فرهنگی و معاون صنایع دستی این اداره‌کل برگزار شد، استان یزد به‌عنوان پایلوت اجرای این رویداد در سطح کشور انتخاب شد.

مریم جلالی با بیان اینکه امروزه توجه به صنایع دستی فراتر از صرف این حوزه است، اظهار کرد: باید در هر سه حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی هم‌جوشی داشته باشیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با بیان اینکه محصولات صنایع دستی باید در هتل‌ها و اقامتگاه‌های سنتی استفاده شود، به تجربه خود در سفرهای متعدد به دیگر کشورها اشاره کرد و گفت: یکی از نکات قابل‌توجه همین مسئله است که باید صنایع دستی‌مان را کاربردی سازی کنیم و در اقامتگاه‌ها به کار ببریم.

وی به استقلال کشورها در حوزه صنایع دستی اشاره کرد و گفت: یکی از علایق کشورهای مجاور و حتی با فرهنگ‌های متفاوت صنایع دستی ایران است و همین مقوله باعث شده تا بتوانیم از دیپلماسی این حوزه به نفع معرفی هویت این کشور اقدام کنیم.

ثبت یزد به‌عنوان شهر جهانی طلا را تسریع کنید.


محمدصالح جوکار با اشاره به ظرفیت مجلس برای پیگیری مسئله بیمه هنرمندان صنایع دستی اظهار کرد: این مقوله مهم را همراه با وزارت میراث فرهنگی و معاونت صنایع دستی پیش خواهیم برد و تلاش می‌کنیم هر چند تاکنون نتیجه بخش نبوده است.

دبیر فراکسیون گردشگری مجلس و نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اهمیت اقتصاد صنایع دستی و مشاغل خانگی به لزوم ارائه تسهیلات به این فعالان پرداخت و تصریح کرد: امروز درخواست‌های زیادی از تسهیلات داریم که عموماً تسهیلات خرد هستند و به نظر من باید وزارتخانه در این مسئله اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه صنایع دستی یکی از راه‌های موثر خودکفایی است، گفت: رونق اقتصاد صنایع دستی برای ما اهمیت زیادی دارد و در همین راستا حمایت از این حوزه را مورد توجه داریم.

جوکار در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: دو مسئله در حوزه انتخابیه من مورد توجه است، مسئله ثبت شاهدیه به‌عنوان شهر شعربافی و همچنین ثبت جهانی یزد به‌عنوان شهر طلا و زیورآلات که حمایت وزارتخانه و تسریع این فرایندها مورد نیاز است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز