کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد

پرواز با هواپیما، هر چند در مدت زمان کمی اتفاق بیافتد، شامل مقرراتی است که هر کسی باید در حین پرواز آن‌ها را رعایت کند. با رعایت چند نکته ساده پروازی سلامت و ایمن خواهید داشت.

قبل از مصرف هر قرص جدیدی برای بار اول حتماً باید با پزشک مشورت کرده و عوارض قرص را مطالعه کنید. چرا که ممکن است بدن شما به دارو حساسیت نشان داده و در طول پرواز سلامت شما به خطر افتد.

اطلاعاتی که میلیون ها بار شنیده اید و می دانید چگونه کمربند ایمنی خود را ببندید خسته کننده است. هر چقدر هم که خسته کننده باشد، ممکن است روزی جان شما را نجات دهد. حداقل، چند دقیقه وقت بگذارید تا بفهمید نزدیکترین خروجی اضطراری کجاست و چند ردیف با صندلی شما فاصله دارد.

از آنجایی که امکان باز کردن پنجره های هواپیما وجود ندارد و در داخل هواپیما نیز جریان هوای آزاد آمکان پذیر نیست به شما توصیه می کنیم سیستم تهویه هوای موجود در بالای سر خود را خاموش نکنید و اجازه دهید هوا در گردش باشد. 

 برایتان دشوارتر خواهد بود که فشار داخل گوش هایتان را به تعادل برسانید (که در هنگام آدامس خوردن یا خمیازه کشیدن سریع تر انجام می دهید). اگر مستعد سردرد در هنگام پرواز هستید، خواب خود را تا به تعادل رسیدن فشار داخل گوش هایتان به تعویق بیندازید.

بهتر است از نوشیدن هر چیزی که احتمال دارد از آب شیر داخل هواپیما درست شده باشد پرهیز کنید. حتی با اینکه آب مورد استفاده برای چای و قهوه معمولاً جوشانده می شود، در صورت امکان آب بطری یا هر نوشیدنی دیگری که داخل بسته بندی قرار دارد را برای نوشیدن انتخاب کنید.

یک دلیل دیگر برای پرهیز از مصرف قهوه و چای این است که مصرف نوشیدنی های کافئین دار در هنگام پرواز چندان توصیه نمی شود چرا که کافئین تا حدی بدن شما را دهیدراته می کند. البته مصرف کافئین چندان مشکل بزرگی نیست، ولی نوشیدن آب در کنار آن را نیز فراموش نکنید.

 پتوها و بالش هایی که به درخواست مسافران ارائه می شوند به ندرت به خوبی شسته می شوند. وسایلی مثل بالش و پتو محل هایی ایده آل برای میکروب ها و شپش ها است تا جا خوش کنند و از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا کنند.

اگر می توانید، سعی کنید که در هنگام پرواز عینک به چشم بزنید. محیط و هوای داخل هواپیما بسیار خشک است. استفاده از لنزهای چشمی ممکن است باعث خشکی و سوزش چشمان شما شود.

می توان گفت یکی از کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد نشستن های مداوم و طولانی مدت است. یک جا نشستن و کاهش فشار هوا در ارتفاع ممکن است باعث لخته شدن خون در پاها شود. در پروازهای طولانی، راه رفتن برای چند دقیقه یا ایستادن برای کشش دادن به پاها روش های خوبی جهت جلوگیری از آن است. 

همراه خود مایع ضدعفونی کننده داشته باشید و پیش از صرف هر چیزی دستان خود را تمیز و ضدعفونی کنید. اگر مقداری از غذایتان روی سینی که پیش رویتان قرار دارد افتاد به هیچ وجه آن را بر ندارید چون سینی غذا که جلوی رویتان قرار دارد بین پروازها استریلیزه نمی شود.

هیچ وقت پیش خود فکر نکنید که سلامت و ایمنی شما باعث آزار خدمه تحت فشار پرواز می شود. مهمانداران هواپیما آموزش دیده اند که در هنگام بروز فوریت های پزشکی کمک کنند. اگر حال شما خوب نیست حتماً به مهمانداران بگویید.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه