کاوش در شاماخی: تجربه بالن هوای گرم و مزه کردن شراب ارگانیک

به گزارش ردبلیط؛ در منطقه شاماخی، واقعاً برای هر کس فعالیتی وجود دارد. از پیاده‌گردی در طبیعت گرفته تا بازدید از بزرگترین رصدخانه فضایی جمهوری آذربایجان. همچنین می‌توانید در فعالیت کاملاً جدیدی که به نگه داشتن پاها روی زمین نیاز ندارد شرکت کنید…

حفاظت‌گاه دولتی پیرگولو یک پارک طبیعی است که در نزدیکی شاماخی، حدود ۱۳۰ کیلومتری غرب باکو، پایتخت آذربایجان واقع شده است. این منطقه حفاظت‌شده در لبه شرقی قفقاز بزرگ در سال ۱۹۶۸ تأسیس شد. مجری ما، سینزیا ریزی (Cinzia Rizzi)، در جنگل‌های انبوه و مناظر مسحورکننده آن طبیعت‌گردی می‌کند.

طبیعت‌گردی تنها جاذبه این منطقه نیست. مقامات محلی با ارائه فعالیتی که به ماندن در زمین نیازی ندارد، گردشگری را تبلیغ می‌کنند: سواری با بالن هوای گرم. اولین جشنواره بالن هوای گرم در جمهوری آذربایجان در ژوئن گذشته در شاماخی برگزار شد که طی آن آسمان با بالن‌هایی با اشکال، رنگ‌ها و طرح‌های مختلف روشن شد و به شرکت‌کنندگان فرصتی برای تجربه هیجان بالن‌سواری داد.

شاماخی همچنین یکی از بزرگترین مراکز شراب‌سازی جمهوری آذربایجان است. تپه‌های اطراف شراب‌ها و کنیاک‌های معروفی تولید می‌کنند که در سراسر جهان شناخته شده است. شرایط مساعد از نظر خاک و آب‌و‌هوا باعث شده است که کشت انگور برای هزاران سال در منطقه گسترش یابد. و اکنون این عمل در حال ورود به عصر جدیدی است که شراب‌سازان اولین شراب‌های ارگانیک کشور را که دارای گواهی اتحادیه اروپا هستند تولید می‌کنند.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه