کشف اشیای عتیقه ۳ هزار ساله در همدان

به گزارش ردبلیط؛ فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان از کشف ۱۷ قلم شی تاریخی و فرهنگی مربوطه به هزاره اول قبل از میلاد خبر داد.

جواد خدامرادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به محض کسب اطلاع و ارسال اخبار از فراجای استان مبنی بر پیدا شدن تعدادی اشیای عتیقه، موضوع در دستور کار یگان حفاظت میراث فرهنگی قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر این اساس با همکاری فراجا و پلیس امنیت اقتصادی این اشیاء که توسط شخصی از باغداران منطقه به صورت اتفاقی پیدا شده بود، تحویل این یگان شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی همدان گفت: این آثار که شامل هفت قطعه ظرف سفالی سال، سه ظرف مفرغی سالم و هفت ظرف سفالی شکسته است به گفته کارشناسان دارای قدمت ۳ هزار ساله است.

 خدامرادی افزود: بیشتر ظروف سفالی کشف شده ساده و بدون نقش و نگار هستند و فقط در برخی از آنها تزئیناتی به شکل هندسی و هاشور دیده می شود. 

وی ضمن تقدیر از این اقدام شایسته این شهروند فرهنگی گفت: در راستای جلب مشارکت‌های مردمی یگان حفاظت آماده دریافت هرگونه اطلاعات و اخبار مربوط به حوزه میراث‌فرهنگی در حفظ و صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه