کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

کلیسای جامع سنت باسیل که پس از اعلام پیروزی روسیه بر خانات آستاراخان و کازان به عنوان نوعی افتخار پیروزی ساخته شد، امروزه یکی از رنگارنگ ترین و منحصر به فردترین سازه های کشور روسیه است.

St Basils Cathedral

این سازه بی سابقه که در میدان سرخ مسکو روسیه قرار دارد، از نمادهای مهم این کشور است که سالانه هزاران گردشگر به آن سرازیر می شوند. کلیسای جامع که با داستان و همچنین طراحی متفاوت و جالبش در شهر خودنمایی می کند، مکان مهمی است که گردشگرانی که در سفر به روسیه به مسکو می آیند حتما باید از آن دیدن کنند.

کلیسای جامع که ساخت آن در سال ۱۵۵۵ آغاز شد، از مهم ترین مراکز مذهبی شهر است. این کلیسا که از روزی که ساخته شد با دقت زیادی حفظ شده است، در سال ۱۹۹۰ به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

ساختار معماری کلیسا

St Basils Cathedral

وقتی به کلیسای جامع نگاه می کنید، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند ۸ گنبد است که هر کدام متفاوت از یکدیگر هستند. گنبدها از نظر طرح، شکل، رنگ و طول با یکدیگر تفاوت دارند. هر یک از گنبدها که طراحی جالبی شبیه پیاز دارند، نماد پیروزی در جنگ های مختلف است. کلیسای جامع که رنگارنگ ترین و جالب ترین طرح معماری در روسیه و جهان است. این به طور خاص با دقت و ظرافت زیادی در داخل و خارج طراحی شده است.

۹ کلیسای مختلف در کلیسای جامع وجود دارد. اولی کلیسای سنت باسیل می باشد و سایر کلیساهای اضافه شده به شرح زیر است.

  • ورودی اورشلیم
  • مقدسین سیپریان و اوستینیا
  • تثلیث مقدس
  • سنت نیکلاس ولیکورتسکی
  • قدیس گریگوری ارمنستان
  • سنت بارلام خوتینسکی
  • سنت الکساندر سویرسکی
  • سه پدرسالار

نام کلیسای جامع سنت باسیل از کجا گرفته شده است؟

St Basils Cathedral

کلیسای جامع توسط ایوان مخوف، تزار آن زمان ساخته شده است. سنت باسیل که در زمان ایوان زندگی می کرد و یکی از مردم بود، یک دهقان معمولی بود. ایوان در طول زندگی سعی کرد نیکی را به واسیل القا کند و به او گفت که اگر به شرارت ادامه دهد جهنم در انتظار اوست.

ایوان که تا زمانی که وی در قید حیات بود به سخنان واسیل اطاعت نکرد، پس از اینکه همه مردم به حرف ایوان گوش دادند و به مرور زمان از او فاصله گرفتند، از او عذرخواهی کرد، اما نتوانست عذرخواهی او را بپذیرد. پس از مرگ سنت باسیل، به نوعی برای بزرگداشت او، کلیسای در حال ساخت را به نام کلیسای جامع سنت باسیل نامگذاری کرد و جسد باسیل را در کلیسای جامع شفاعت مریم به خاک سپرد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز