کوه نمک؛ مقصد اصلی گردشگران در استان بوشهر

به گزارش ردبلیط؛ کوه نمک یکی از آثار طبیعی و کم‌نظیر در استان بوشهر و کشور است.

عبدالرحمن مرادزاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: کوه نمک یکی از آثار طبیعی و کم نظیر در استان و کشور می‌باشد  که به عنوان اثر طبیعی ملی، تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر قرار دارد. 

به گفته مراد زاده، با توجه تقاضاهای فراوان  افراد و گروه‌های گردشگری  نیازمند مدیریت و نظارت بیشتری است تا کمترین آسیب  به محیط‌زیست و این منطقه را شاهد باشیم.

وی همچنین افزود: در سالهای اخیر اعتبارات زیادی در اجرای طرح مدیریت گردشگری  اثر طبیعی ملی کوه نمک در منطقه هزینه شد و در حال حاضر در بخش نظارت و مدیریت حضور گردشگران در منطقه پیشرفت چشمگیری داشته است.

مراد زاده افزود: در همین راستا جلسات و هماهنگی‌ها با  راهنمای گردشگری محلی صورت گرفته و ملزم به هماهنگی با اداره حفاظت محیط‌زیست و همچنین تعیین مسیرهای مشخص برای بازدید گردشگران که کمترین آسیب به منطقه وارد شود شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با توجه مطلوب بودن وضعیت آب و هوا در فصل پاییز و زمستان درخواست‌های زیادی جهت بازدید از منطقه به اداره کل حفاظت محیط زیست ارسال می‌شود و این منطقه بعنوان یکی از مقصدهای اصلی گردشگران در استان بوشهر محسوب می‌شود.

وی با توجه به اهمیت و جایگاه مناطق تحت مدیریت و بخصوص آثار طبیعی ملی از همه هموطنان خواست: در زمان بازدید از اثر طبیعی ملی کوه نمک ملاحظات زیست‌محیطی مورد نظر در زمان بازدید را رعایت کرده تا ضمن حفاظت از سیمای طبیعی و جاذبه‌های این منطقه، کمترین تخریب و آسیب به منطقه وارد شود.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

اخبار

هزینه بلیط پروازهای لغو شده برگردانده می‌شود

اخبار

افزایش ۳۰ درصدی عوارض خروج از کشور 

اخبار

کشف۳۳ قلم شی تاریخی در گیلان

اصفهان

از راز عجیب «منارجنبان» تا جاذبه‌های گردشگری اصفهان