کیش الگوی گردشگری اسلامی

به گزارش ردبلیط؛ جزیره زیبای کیش این روزها به الگویی برای توسعه گردشگری خارجی تبدیل شده و توانسته سبک گردشگری اسلامی و خانوادگی را به بهترین نحو اجرا کند.

صنعت توریسم در دنیای کنونی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می‌تواند در صورت بهره مندی صحیح از آن به یک عاملی بی نظیر برای توسعه اقتصادی منجر شود؛ در همین راستا جزیره مرجانی کیش به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و ظرفیت‌های کم نظیر گردشگری همواره به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری در منطقه محسوب می‌شود.

دولت سیزدهم برخلاف دوره‌های گذشته توانسته نه تنها چرخ‌های این صنعت به گل نشسته را به حرکت درآورد بلکه با توسعه گردشگری سعی بر آن داشته تا آداب و رسوم ملی، دینی و مذهبی کشور را در عرصه ملی و بین المللی به نمایش بگذارد.

امروز با شرایط فراهم شده، کیش به عنوان جزیره زیبای مرجانی توانسته مورد توجه گردشگران کشورهای اسلامی در منطقه قرار بگیرد و زیر ذره بین رسانه‌های بین المللی به عنوان یک مقصد گردشگری اسلامی باشد.

در همین راستا، «عزت الله محمدی» مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تلاش‌های سازمان منطقه آزاد در راه اندازی پروازهای مستقیم بین المللی به جزیره کیش، گفت: یکی از الزامات توسعه و رونق گردشگری در مناطق گردشگر پذیر، هموار سازی و ایجاد زیر ساخت‌ها برای ورود گردشگر خارجی است که با تلاش‌های شبانه این امر در حال تحقق است.

وی رایزنی‌های بین المللی اخیر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در برقراری پروازهای خارجی به جزیره کیش را بسیار موثر دانست و افزود: جزیره کیش به دلیل موقعیت ویژه جغرافیایی و بسیاری از ظرفیت‌های گردشگری، می‌تواند مقصد خوبی برای گردشگران خارجی به خصوص کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس باشد.

«محمدی» ادامه داد: همواره برقرار نشدن پروازهای مستقیم از کشورهای مبدا به جزیره کیش یکی از دلایل مهم ناکامی در توسعه گردشگری خارجی بوده است که این مشکل با تلاش‌های صورت گرفته در حال رفع شدن است.

وی با اعلام اینکه پرواز مستقیم بغداد به کیش راه اندازی شده است، بیان کرد: با راه‌اندازی این خط پروازی مستقیم، ۱۵۰ گردشگرعراقی با پرواز شرکت‌های هواپیمایی سپهران و العراقیه وارد کیش شدند.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش اضافه کرد: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته در مرحله نخست گردشگران عراقی به صورت هفتگی به جزیره خواهند آمد و در مراحل بعدی، تعداد این پرواز به ۲ پرواز در هفته افزایش خواهد یافت.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

اخبار

صنایع دستی آذربایجان‌غربی نیاز به معرفی دارد

گردشگری

شهر بی تابستان

حج

درآمد دستکم ۱۰ میلیارد دلار عربستانی‌های مکه با آغاز مناسک حج

ایتالیا

مکان های دیدنی در میلان، ایتالیا