گردشگری، مزیت رقابتی ایران است

به گزارش ردبلیط؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس با بیان اینکه مزیت رقابتی ایران گردشگری است، گفت: استان فارس ۳۷ درصد آثار تاریخی کشور را داراست.

محمد ثابت اقلیدی امروز، ۹ بهمن  در جلسه هم اندیشی با تشکل‌های حرفه‌ای واحدهای اقامتی فارس که در زمینه آمادگی استان برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران برگزار شد، گفت: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران مهم‌ترین رویداد گردشگری کشور است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با اشاره به اینکه حدود ۹۳۰ متر فضا در این نمایشگاه به استان اختصاص داده شده است، گفت: غرفه استان در قالب طرحی یکپارچه و خلاقانه طراحی خواهد شد.

وی به رویکرد متفاوت استان فارس برای حضور پررنگ در این رویداد بین‌المللی اشاره کرد و گفت: استفاده از هوش مصنوعی و دیجیتال مارکتینگ برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان از ویژگی‌های غرفه فارس خواهد بود.

ثابت اقلیدی آموزش را یکی از مهم‌ترین ابزارهای توسعه گردشگری برشمرد و گفت: استان فارس از نظر دارا بودن افراد متخصص در حوزه آموزش گردشگری غنی است و در نظر است بخشی از فضای نمایشگاهی فارس به آموزش‌های عمومی و تخصصی برای مخاطبین و علاقمندان اختصاص داده شود و حضور گروه‌های آیینی و ورک شاپ‌های صنایع دستی نیز بر غنای غرفه استان می‌افزاید.

ثابت اقلیدی با اشاره به اینکه مزیت رقابتی کشور ایران گردشگری است، گفت: استان فارس با دارا بودن ۳۷ درصد از آثار تاریخی کشور، استانی بسیار غنی و منحصربفرد در حوزه گردشگری است بنابراین باید در تراز رتبه خود در نمایشگاه شرکت کند که این امر مستلزم همدلی، هماهنگی و مشارکت بخش‌های خصوصی و دولتی وسایر نهادهای مرتبط با حوزه گردشگری در استان است.

وی، تاثیر اقامت را بر ارزش افزوده سفر و ضریب تکاثری اقتصاد گردشگری بسیار مهم بیان کرد و گفت: واحدهای اقامتی باید با بازاریابی و بازارسازی مناسب بتوانند ضریب اشغال بیشتری داشته باشند که یکی از این راه‌ها شرکت در نمایشگاه‌ها در کنار استفاده از ابزار رسانه و… است.

در این جلسه، جوامع و تشکل‌های گردشگری استان آمادگی خود را برای مشارکت همه جانبه و حضور پررنگ در این نمایشگاه اعلام داشتند.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه