گلستان میزبان جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران‌زمین

به گزارش ردبلیط؛  استان گلستان میزبان جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران‌زمین شد.

جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام ایران‌زمین به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین رویدادها و رخدادهای فرهنگی و هنری کشور امسال در گلستان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان معتقد است:

این جشنواره می‌تواند یکی از عوامل مهم در راستای معرفی ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌های این استان شمالی در حوزه‌های مختلف باشد.

محمدجواد ساوری افزود: امسال با برنامه‌ریزی صورت گرفته ۳۵۰هنرمند صنایع دستی و هنرهای سنتی از ۳۰ استان، هنرمندان صنایع دستی از افغانستان، قزاقستان و ترکمنستان و همچنین ۲۵ گروه موسیقی و آیینی اقوام مختلف از ۱۵ استان، در این دوره از جشنواره حضور دارند.

ساوری ادامه داد: علاوه بر این، در بخش روستایی و عشایری شانزدهمین جشنواره تاکنون هشت مزرعه گردشگری روستایی و ۲۷ گروه سیاه‌ چادر از ۱۵ استان، ظرفیت و توانمندی‌های اقوام مختلف استان و کشور را در معرض نمایش قرار می‌دهند.

به گفته وی حضور پنج خواننده برتر ملی و اجرای برنامه و نشست‌های تخصصی با محوریت «جزیره آشوراده»، دیوار دفاعی گرگان و بافت تاریخی گرگان از حاشیه‌های این جشنواره در سال جاری است.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران با هدف نشان دادن توانمندی ساکنان این خطه از شمال کشور و وحدت کم‌نظیر اقوام ایران‌زمین از عصر دوشنبه ۲۹ آبان آغاز شده و تا سوم آذر ماه به‌مدت پنج روز از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل نمایشگاه بین‌المللی گرگان آماده میزبانی از علاقه‌مندان است.

محل برگزاری این جشنواره در محل نمایشگاه بین‌المللی استان گلستان واقع در کیلومتر پنج جاده گرگان – آق قلا است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز