یکی از نمادهای زیبای لندن – تاور بریج

وقتی از لندن ، پایتخت انگلستان نام می‌برند، بسیاری از مردم به تاور بریج همراه با باجه‌های تلفن قرمز، تاکسی‌های سیاه و چرخ و فلک غول‌پیکر لندن فکر می‌کنند . این پل که بر روی رودخانه تیمز واقع شده و به مرکز شهر لندن حیات می بخشد، توسط پادشاه ادوارد هفتم در ۳۰ ژوئن ۱۸۹۴ افتتاح شد.

این پل که توسط هوراس جونز و ولف بری طراحی شده است، دارای دو برج غول پیکر است که به یکدیگر متصل هستند. برج های این پل که ۶۰ متر ارتفاع دارد ۴۳ متر طول دارد. بخش میانی پل برج که تقریباً ۵۰ بار در روز باز و بسته می شود، می تواند برای کشتی های بزرگی که از رودخانه عبور می کنند باز و بسته شود.

Tower Bridge

ساخت تاور بریج، یکی از مهمترین سازه های نمادین لندن، پایتخت انگلستان، در نتیجه جلساتی که ساکنان شهر در اواخر دهه ۱۸۰۰ برگزار کردند، به منظور تسهیل حمل و نقل بین غرب و شرق لندن تصمیم گرفت.

کمیسیون حمل و نقل شهری، که در سال ۱۸۷۶ تشکیل شد، به مدت ۸ سال فکر و بحث کرد تا از میان پروژه هایی که برای تسهیل حمل و نقل جمعیت فزاینده بین شرق و غرب لندن استفاده می شود، یکی را انتخاب کند. شهرساز سر هوراس جونز و جان ولف بری تصمیم گرفتند پروژه پل باسکول سبک ویکتوریایی را با هدف حل مشکل حمل و نقل بسازند.

تاور بریج که ساخت آن در سال ۱۸۸۶ آغاز شد، در سال ۱۸۹۴ تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفت. اگرچه تصور می‌شود نام پل که در هر پایه آن یک برج دارد، از این برج‌ها گرفته شده است، اما می‌دانیم که این پل به افتخار این سازه، تاور بریج نامیده می‌شود، زیرا در نزدیکی برج لندن قرار دارد.

این پل که بیش از ۵۰۰ کارگر در آن کار می کردند و ۱۰ هزار تن فولاد و ۷۰ هزار تن سیمان در ساخت آن استفاده شده بود، توسط شاهزاده و پرنسس ولز در سال ۱۸۹۴ افتتاح شد. از آنجایی که پل ارتباطی شرق و غرب لندن یکی از مهم ترین سازه های تاریخی شهر است، در تمام ایام سال مملو از بازدیدکنندگان است.

مهمترین ویژگی که تاور بریج را در تاریخ معماری جهان برجسته می کند، معماری گوتیک به سبک ویکتوریایی پل و ارزشی است که به ظاهر شهری لندن می بخشد. این واقعیت که این پل به عنوان یک پل جمع شونده برای تسهیل عبور کشتی های دریایی با استفاده از رودخانه تیمز ساخته شده است، موفقیت بزرگی برای دوره ای است که در آن ساخته شده است.

در حالی که این پل در ابتدای ساخت به طور متوسط ​​۳۰-۴۰ بار در روز باز و بسته می شود، امروز فقط ۳ بار در روز باز و بسته می شود. لحظات افتتاح و بسته شدن پل که در قسمت پایینی پل قرار دارد و روزانه به طور میانگین بیش از ۴۰ هزار نفر و وسیله نقلیه از آن عبور می کنند، تجربه هیجان انگیزی است.

رویدادهای مهم در تاریخ تاور بریج

  • ۱۹۱۰: جاده هایی برای عبور و مرور مردم طراحی شد.
  • ۱۹۱۲: خلبانی به نام فرانک مکلین از وسط باسکول پل عبور کرد.
  • ۱۹۵۲: درست زمانی که ترازو پل بالا می رفت، اتوبوسی به طرف دیگر پرید.
  • ۱۹۷۷: پل در رنگ های مختلف رنگ آمیزی شد.
  • ۱۹۸۲: نمایشگاه تاور بریج افتتاح شد.
  • ۱۹۹۳: نمایشگاه صدمین سالگرد افتتاح شد.
  • ۱۹۹۴: پل به روی سازمان ها و احزاب باز شد.
  • ۲۰۰۲: نمایشگاه تاور بریج بازگشایی شد.
  • ۲۰۰۷: نمایشگاه سالگرد نقره ای خود را جشن گرفت.

نمایشگاه تاور بریج، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در سراسر جهان؛ یک رویداد ویژه که در آن طراحی ها، مرحله ساخت و مدیریت پل قابل مشاهده است. در حال حاضر بسته است زیرا در حال تعمیر است، اما در برخی از روزها باز و نمایش داده می شود.

ساعت بازدید از تاور بریج

تاور بریج در تمام روزهای سال به جز دوره کریسمس (۲۴-۲۵-۲۶ دسامبر) برای بازدید گردشگران باز است. در روزهایی که پل به روی بازدیدکنندگان باز است، می توانید از ساعت ۰۹:۳۰ تا ۱۷:۰۰ از این پل بازدید کنید. اگر می‌خواهید تمام جزئیات پل را که می‌توانید حداکثر در ۱ ساعت کاوش کنید، نگاه کنید، ممکن است تکمیل پل ۱.۵ ساعت طول بکشد.

از آنجایی که برج ها و قسمت بالایی پل ارتباطی برج ها در قالب یک موزه فضای باز هستند، ورودیه دریافت می شود اما اگر بخواهید از پل به عنوان عابر پیاده استفاده کنید و از مسیر عابر پیاده عبور کنید، هزینه ای پرداخت نمی کنید.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز