۱۰ اشتباهی که در اولین سفر طولانی با قطار باید از آنها اجتناب کرد(نظر کارشناسان)

من برای چندمین بار برنامه و ساعت سفرم را روی سکوی قطار در گدانسک، لهستان بررسی کردم و چندین بار به بالا و پایین مسیر نگاه کردم. من کاملا مطمئن بودم که قطار من باید تا الان اینجا بوده باشد، که در یک آن یک نفر از مردم محلی به سمت من آمد و پرسید: “ورشو؟” سرم را به نشانه تایید تکان دادم.اما او به مسیر مخالف پشت سرم اشاره کرد.

علیرغم سفر با قطار در چهار قاره، سیستم‌های ریلی در سرتاسر جهان به قدری متفاوت هستند که پیدا کردن مسیر می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، به‌ویژه زمانی که یک مانع زبانی وجود دارد. زمانی بود که قطار در شهر کوچکی بین برلین و پراگ متوقف شد و همه پیاده شدند به جز من و دوستانم (معلوم شد، ساخت و ساز بوده و همه باید با اتوبوس به ایستگاه بعدی می رفتیم). همچنین زمانی بود که هنگام پیاده‌شدن در پونو، پرو، روی زمین افتادم، و زمانی که در آستانه ۳۰ سالگی بودم، یک بلیط کودک برای قطار سریع‌السیر تایوان به من دادند.

اما پاداش تجربه سفر آهسته در سفر با قطار ارزش چند اتفاق ناگوار را دارد (که می تواند بعداً داستان های خوبی ایجاد کند). و مسلماً هیچ راه بهتری برای برقراری ارتباط با یک مکان از نشستن و استراحت در حین تماشای مناظر بین مقصد وجود ندارد.

نادین کوزلر، رئیس بازاریابی Eurail، در هنگام آماده شدن برای اولین سواری خود به Travel + Leisure می گوید: «برنامه ریزی کنید، برنامه ریزی کنید، برنامه ریزی کنید. اما اجازه دهید خودانگیختگی و انعطاف پذیری داشته باشید.

برای اطمینان از اینکه سفرتان در مسیر درست باقی می‌ماند، در اینجا ۱۰ اشتباه رایجی که در اولین سفر طولانی با قطار باید اجتناب کنید، آورده شده است.

سفر با قطار
ترزا سورسون با اجازه ریل آلاسکا

۱. رزرو نکردن بلیط از قبل

رزرو بلیط قطار شبیه خرید بلیط هواپیما است، زیرا پرنده اول کرم را می گیرد. یکی از سخنگویان یورو استار می گوید: «هرچه زودتر رزرو کنید، شانس شما برای خرید با کمترین هزینه بیشتر است، به خصوص اگر در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات که تقاضا بسیار زیاد است، سفر کنید. “اگر می‌توانید، [از قبل] برنامه‌ریزی کنید و بلیط‌های خود را ۱۲۰ روز قبل برای بهترین قیمت‌های ممکن تهیه کنید. ارزان‌ترین بلیط‌ها معمولا در اواسط هفته هستند – “سه‌شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها.” در حالی که برای تهیه بلیط های لحظه آخری اغلب هیچ تضمینی وجود ندارد زیرا مسیرها و زمان های محبوب خیلی سریع فروخته می شوند.

۲. خیلی دیر رسیدن

رسیدن به قطار مانند دویدن به سمت مترو در آخرین لحظه نیست. در حالی که مجبور نیستید مثل یک پرواز زودتر به راه آهن برسید، باز هم به خودتان یک فرصتی بدهید. Amtrak توصیه می کند ۳۰ دقیقه قبل از حرکت (یا ۶۰ دقیقه)، راه آهن توبو ژاپن ۳۰ دقیقه، یورو استار ۴۵ دقیقه، و راه آهن آلاسکا یک ساعت در ایستگاه های اصلی و ۳۰ دقیقه برای ایستگاه های کوچکتر توصیه می کند.

پیش فروش بلیط قطار
ماتیاس شولزEYE EMGETTY IMAGES

۳. سوار نشدن سریع

در حالی که برای سوار شدن به قطار در مبدأ یا پیاده شدن در مقصد معمولاً زمان کافی وجود دارد، اکثر توقف‌ها معمولاً در جایی بین این دو قرار می‌گیرند. راجر هریس، معاون اجرایی و مدیر ارشد بازاریابی و درآمد آمتراک به T+L می گوید: «قطارها فقط چند دقیقه در ایستگاه های بین راه توقف می کنند، بنابراین مطمئن شوید که وقتی رسیدن قطار را می بینید یا صدایش را می شنوید برای سوار شدن آماده شوید. حتی یک ایستگاه اصلی، مانند ایستگاه پن نیویورک، می تواند یک ایستگاه میانی در مسیر طولانی تر بین بوستون و واشنگتن دی سی باشد.

۴. بسته بندی بیش از حد

یکی از مزایای سفر با قطار این است که بتوانید وسایل خود را همراه خود نگه دارید. اما هنوز هم بسته بندی هوشمند ضروری است. کوزلر پیشنهاد می کند از کیسه های چرخ دار و بسته بندی های مناسب استفاده کنید . او می‌گوید: «پیش‌بینی پله‌ها در ایستگاه قطار یا [برای] پیمایش در چند واگن قطار، مهم است. “داشتن یک کیف سبک و با قابلیت جابجایی آسان، زندگی شما و همسفرانتان را آسان تر می کند.” مانند سفر با هواپیما، قبل از سوار شدن، مقدار مجاز بار را بررسی کنید. به عنوان مثال، Amtrak اجازه دو بار دستی ۵۰ پوندی را می دهد، در حالی که Eurostar اجازه می دهد تا دو جعبه چمدان بزرگ و یک چمدان کوچکتر ئبه همراه داشته باشید. افسر راه‌آهن ورودی توبو توضیح می‌دهد: «در راه‌آهن‌های اروپایی، فضای ذخیره‌سازی چمدان‌های بزرگ وجود دارد، اما در راه‌آهن‌های ژاپنی همیشه اینطور نیست. [راه‌آهن‌های ژاپنی] معمولاً از قفسه‌های بالای سر استفاده می‌کنند. بنابراین، بهتر است چمدان‌های خود را تا حد امکان فشرده نگه دارید.»

اخبار پیشفروش بلیط قطار
Getty Image

۵. نشستن در صندلی یا واگن اشتباه

تخصیص صندلی ها بین سیستم های قطار بسیار متفاوت است، بنابراین درک جزئیات مربوط به سیستم قطار ضروری استدر سطح بین‌المللی، برخی از سرویس‌ها به شما یک صندلی خاص در یک واگن خاص می‌دهند – زودتر برسید تا ببینید شماره‌هایواگن در کجا قرار دارند. کوزلر می افزاید: “گاهی اوقات، قطارها می توانند تقسیم شوند و به جهات مختلف فرستاده شوند، بنابراین مطمئن شوید که واگنی که در آن هستید به جایی می رود که می خواهید بروید.” در همه‌گیری کنونی، هریس پیشنهاد می‌کند اتاق خصوصی Amtrak را که در بسیاری از مسیرها در دسترس است، در نظر بگیرید. او می‌گوید: «برای اطمینان از ایمنی همه، Amtrak از همه مشتریان و کارمندان در ایستگاه‌ها و قطارها می‌خواهد که در طول سفر خود از پوشش صورت استفاده کنند. زمانی که مشتریان در اتاق‌های خصوصی خود هستند، ماسک‌های صورت را می‌توان برداشت – این گزینه عالی برای مشتریانی است که به دنبال حفظ حریم خصوصی و فضا در یک سفر کوتاه هستند و هنگام سفر شبانه، راحتی و امکانات بیشتری را به شما می‌دهد.»

۶. انتظار برای ارتباط کامل

بسیاری از قطارها دارای پریز برق در هر صندلی هستند، اما برخی دیگر ممکن است نداشته باشند، بنابراین حتماً قبل نشستن بررسی کنید. مگان کلمنس، مدیر ارتباطات بازاریابی آلاسکا ریل‌رود می‌گوید: «مطمئن شوید باتری‌های تلفن همراه شارژ کامل هستند یا یک پاوربانک به همراه داشته باشید . همچنین برای عبور از مسیرهایی که سرویس دهی شبکه وجود ندارد، به خصوص در تونل ها یا مناطق دور افتاده آماده باشید. کوزلر می افزاید: «بسیاری از قطارها وای فای در دسترس دارند، اما انتظار نداشته باشید همان اتصالی را که در خانه دارید ارائه بدهند، به خصوص زمانی که در مناطق روستایی سفر می کنید». “اگر واقعاً نیاز دارید آنلاین باشید، هات اسپات خود را به همراه داشته باشید.”

۷. عدم آوردن تنقلات

بسته به نوع سفر، گزینه‌های غذاخوری داخل قطار می‌تواند از غذاهای لذیذی که در ماشین ناهارخوری سرو می‌شود تا گاری‌هایی با تنقلات برای فروش که از راهروی مرکزی به کافه‌ای در یک واگن جداگانه منتقل می‌شوند، متغیر باشد. مادی باتلر، سازمان‌دهنده صحرایی انجمن مسافران راه‌آهن، که بیش از ۵۰ سال است از خدمات قطار ایمن و بهبود یافته حمایت می‌کند، پیشنهاد می‌کند تنقلات خود را بسته‌بندی کنید زیرا اغلب غذا یا نوشیدنی‌ها به فروش می‌رسند. او می‌گوید: «آوردن مواد فاسد نشدنی یا غذای فوری که فقط به آب گرم نیاز دارد، همیشه خوب است.

۸. در صندلی خود بمانید

در حالی که حالت پیش‌فرض در خواپیما این است که کمبرندهای خود را ببندید و روی صندلی خود بمانید، سفر با قطار به شما این امکان را می‌دهد که در داخل آن پرسه بزنید. کلمنس می‌گوید: «به راحتی برخیزید و به سمت واگن های مختلف قدم بزنید و پاهای خود را دراز کنید. در قطارهای خاصی، واگن های خاصی برای تماشا به چشم‌انداز وجود دارد، مانند واگن‌های رصد آمتراک و پلت‌فرم مشاهده سطح دوم سرویس GoldStar در آلاسکا. برای کسانی که مستعد بیماری حرکت هستند، نشستن بهتر است. باتلر توصیه می کند: «نگاه کردن بیشتر به افق به جای اقلام نزدیک تر در حال عبور می تواند به فرد کمک کند تا با احساس حرکت و تکان دادن واگن قطار سازگار شود. نیز کمک کند.

۹. از دست دادن توقف شما

مطمئن شوید که با برنامه سفر خود و نام کامل شهر و توقفی که در آن پیاده می شوید آشنا هستید زیرا برخی از شهرهای بزرگ چندین ایستگاه دارند. کوزلر می گوید: «ایستگاه ها همیشه اعلام نمی شوند یا ممکن است به زبان خارجی باشند. “به زمان برنامه ریزی شده رسیدن خود و نام آخرین ایستگاه های قبل از توقف خود توجه داشته باشید، تا زمانی که قطار به مقصد می رسد آماده باشید تا از قطار خارج شوید.” و اگر تمایل به چرت زدن دارید، تنظیم زنگ هشدار ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از توقف به شما زمان می‌دهد تا کاملاً بیدار شوید و آماده پیاده‌شدن شوید.

۱۰. عدم درک فرهنگ قطار محلی

همانطور که در سفر از طریق هر کشوری وجود دارد، احترام به فرهنگ محلی کلیدی است. افسر راه آهن توبو می گوید: «قطارها در ژاپن اساساً بسیار آرام هستند و تقریباً هیچ صدایی از آن شنیده نمی شود. “ممکن است مناطق اختصاصی صحبت با تلفن همراه وجود داشته باشد، بنابراین زیاد بلند صحبت نکنید و اجازه ندهید کودکان در واگن ها بدوند.” او اضافه می‌کند که انتظار تمیزی نیز وجود دارد: «شما می‌توانید در قطار غذا بخورید و الکل بنوشید، اما مطمئن شوید که زباله‌ها را با خود ببرید و در سطل زباله داخل ایستگاه بگذارید – این رفتار [خوبی] است که زباله‌ها را در قطار رها نکنید.”

منبع

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز