۱۰ کاری که قبل از رفتن به سفر باید انجام دهید

رویای همه این است که نقاط مختلف جهان را کشف کنند و تجربیات جدیدی داشته باشند. اما چند کار مهم وجود دارد که باید قبل از رفتن به سفر انجام دهید. به این ترتیب، سفر شما می تواند راحت تر و لذت بخش تر پیش برود. بیایید بررسی کنیم که قبل از حرکت چه کاری باید انجام شود.

سفرها فرصتی عالی برای دیدن مکان های جدید، آشنایی با فرهنگ های مختلف و تجربه های فراموش نشدنی است. با این حال، برای اطمینان از اینکه سفر شما به آرامی و خوشایند پیش می‌رود، باید از قبل آمادگی لازم را داشته باشید. در این مقاله در مورد کارهای مهمی که قبل از رفتن به سفر باید انجام دهید، صحبت خواهیم کرد.

بودجه خود را تنظیم کنید

هزینه های سفر ممکن است بسته به مقصد و فعالیت شما متفاوت باشد. بنابراین، مهم است که بودجه خود را از قبل تعیین کنید. محاسبه کنید که چقدر برای بلیط، محل اقامت، حمل و نقل، غذا و نوشیدنی و فعالیت ها هزینه خواهید کرد.

بلیط خود را بخرید

اگر هر چه زودتر بلیط هواپیما، اتوبوس یا کشتی خود را بخرید، می توانید آنها را با قیمت مقرون به صرفه تری پیدا کنید. علاوه بر این، هرچه زودتر قبل از تاریخ سفر رزرو کنید، شانس شما برای کنسل کردن یا تغییر بلیط بیشتر است. هنگام خرید بلیط ، می‌توانید با بررسی همه شرکت‌ها و قیمت‌ها، به اقتصاد سفر خود کمک کنید.

محل اقامت خود را تعیین کنید

گزینه های اقامتی مختلفی مانند هتل، مسافرخانه، پانسیون یا … وجود دارد. مناسب ترین نوع اقامت را با توجه به بودجه و ترجیحات خود انتخاب کنید.در طول سفر درباره گزینه های حمل و نقل و اقامت تحقیق کنید. گزینه هایی مانند حمل و نقل عمومی، اجاره ماشین شخصی یا تورهای محلی را در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تا برنامه های سفر خود را از قبل تنظیم کنید.

برنامه ریزی و تحقیق

ابتدا مشخص کنید که چرا می خواهید سفر کنید و چه چیزی را می خواهید ببینید. این به شما کمک می کند سفر خود را راحت تر برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، آیا می خواهید مکان های تاریخی را ببینید یا به دنبال تعطیلات در محاصره طبیعت هستید؟ آشنایی اندکی با فرهنگ، سنت ها و آداب و رسوم کشور مقصد به شما کمک می کند.

اسناد سفر

ممکن است اسنادی وجود داشته باشد که باید در طول سفر همراه خود داشته باشید. مثلا کارت ملی، پاسپورت، بلیط و برگه رزرو هتل. تمام بلیط، رزرو هتل و سایر اسناد سفر خود را از قبل بررسی کنید.

آماده سازی چمدان

هنگام آماده کردن چمدان خود، شرایط آب و هوایی و نوع سفر را در نظر بگیرید. لباس ها و وسایل شخصی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید را فراموش نکنید. همچنین، بسته به طول سفر، اقلام ضروری روزانه را بسته بندی کنید. هنگامی که وسایل مورد نیاز سفر خود را در چمدان خود می بندید، فهرستی با توجه به مقصد خود تهیه کنید.

یک راهنمای سفر دریافت کنید

راهنمای سفر می تواند به شما کمک کند اطلاعات دقیقی در مورد کشور مقصد به دست آورید. برای مثال جاذبه های گردشگری مانند رستوران ها، موزه ها، مراکز خرید را پیدا کنید. شما می توانید اطلاعاتی در مورد گزینه های حمل و نقل و اقامت نیز دریافت کنید.

برسی خودرو

اگر قصد دارید با وسیله نقلیه خود وارد جاده شوید، باید تمام بررسی های خودرو را انجام دهید. به عبارت ساده، باید فشار لاستیک ها را چک کنید. بررسی روغن موتور، مایع برف پاک کن و غیره قبل از رفتن به یک سفر طولانی اهمیت زیادی دارد.

تهیه خوراکی

همراه داشتن غذا و نوشیدنی به خصوص در سفرهای طولانی و سفر با وسیله نقلیه شخصی بسیار راحت است. گاهی اوقات ممکن است مکان هایی در این نزدیکی وجود نداشته باشد که بتوانید توقف کنید، استراحت کنید و چیزی بخورید یا بنوشید. بنابراین، همراه داشتن حداقل چند میان وعده ساده و آب، سفر شما را آسان می کند.

غذاهایی که نباید قبل از سفر مصرف کنید

غذاهای چرب و تند (این غذاها به سختی هضم می شوند و باعث تهوع می شوند)
غذاهایی که باعث ایجاد نفخ می شوند (غذاهایی مانند لوبیا، کلم، کلم بروکلی، گل کلم، پیاز و سیر می توانند باعث ایجاد نفخ و ناراحتی معده شوند)
غذاهایی بیش از حد شور هستند (غذاهای بیش از حد شور می توانند باعث کم آبی بدن و حالت تهوع شوند)
و …

برچسب ها: سفر, گردشگری

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه