۱۱ تا از زیباترین شهرهای ایتالیا

شهرهای ایتالیا همیشه زیبایی هایی را ارائه می دهند که باید کشف شوند. گاهی اوقات با غذاهایش، گاهی موزه هایش، گاهی مردمانش، گاهی خانه هایش، گاهی اوقات آثار هنری اش، ما را مجذوب خود می کند. آیا حاضرید با کاوش در شهرهای آن متوجه شوید که چرا ایتالیا کشور فوق العاده ای است؟

رم (Roma)

Roma

رم، تاریخی ترین، توریستی ترین و فرهنگی ترین شهر ایتالیا، ردپای گذشته خود را تا به امروز با خود دارد. رم واقع در منطقه لاتزیو و داشتن بیشترین جمعیت در ایتالیا، دارای صدها میراث ارزشمند مانند کولوسئوم، موزه‌های واتیکان، پانتئون، فواره تروی، پله‌های اسپانیایی، کلیسای سنت پیتر است. 

میلان (Milano)

Milano

میلان، یکی از اولین شهرهایی که در مورد مد به ذهن متبادر می شود، از پیشگامان خودرو، طراحی و هنر است. میلان در منطقه لمباردی واقع شده است. همچنین دومو دی میلانو، شام آخر لئوناردو داوینچی، Galleria Vittorio Emanuele II، یکی از قدیمی ترین مراکز خرید در جهان، و خانه اپرای La Scala در میلان است. 

ناپل (Napoli)

Napoli

ناپل، زادگاه فوتبال، نجوم، موسیقی، معماری و پیتزا، در منطقه کامپانیا واقع شده است. در ناپل، سومین شهر بزرگ بعد از رم و میلان، مکان های زیادی برای دیدن وجود دارد. مرکز تاریخی قدیمی، شهر باستانی افسانه‌ای پمپئی و مکان‌های باستان‌شناسی هرکولانیوم که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند، تنها چند مورد هستند.

فلورانس (Firenze)

Firenze

وقتی صحبت از هنر و صنایع دستی می شود، فلورانس آدرس ایتالیا است. فلورانس، واقع در منطقه توسکانی، با خانه‌های رنگارنگش که رودخانه آرنو را به دو قسمت تقسیم می‌کند، مربع‌هایی که شبیه موزه در فضای باز است و صنایع دستی چرم، بهشتی برای دوستداران هنر است.

فلورانس، جایی که میکل آنژ و لئوناردو داوینچی در آن زندگی می کردند و به عنوان زادگاه رنسانس شناخته می شد، میزبان گالری اوفیزی، پونته وکیو، کلیسای جامع فلورانس و مجسمه دیوید میکل آنژ است. 

بولونیا (Bologna)

Bologna

بولونیا، شهر غذا شناسی ایتالیا برای پاستا و سس، با دانشگاه و معماری و همچنین غذاهایش متمایز است. بولونیا که به عنوان شهر قرمز در منطقه امیلیا رومانیا نیز شناخته می شود، به خاطر رواق هایش مشهور است.

بولونیا، مکانی نادر در ایتالیا با این سبک معماری، قدیمی ترین دانشگاه اروپا را نیز در خود جای داده است. مکان هایی مانند Torre degli Asinelli، Piazza Maggiore و San Petronio Basilica برای دیدن وجود دارد.

ونیز(Venezia)

Venezia

ونیز با ارائه یک جشن بصری، یکی از جاذبه های جهانی ایتالیا است. این شهر که بر روی ۱۱۸ جزیره ساخته شده است در منطقه ونتو قرار دارد. ونیز که به دلیل معماری و ارزش‌های هنری مهم است، به خاطر ارزش‌های منحصربه‌فردش مانند کانال بزرگ، میدان سن مارکو، کلیسای سنت مارکو و پل ریالتو شناخته شده است.

سیه نا (Siena)

Siena

سیه‌نا که به‌خاطر مسابقات اسب‌دوانی‌اش معروف است، میزبان نمونه‌های زیبایی از معماری قرون وسطایی است که امروزه منعکس شده‌اند. سیه نا که در منطقه توسکانی و در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار دارد، میدان معروف پیازا دل کامپو را نیز شامل می شود. 

ورونا (Verona)

Verona

ورونا، شهر رومئو و ژولیت، توجه دوستداران ادبیات و تاریخ را به خود جلب می کند. ورونا، واقع در منطقه ونتو و محل آمفی تئاتر رومی است که به خوبی حفظ شده است، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

تورین (Torino)

Torino

تورین که دارای ارزش های معماری بسیاری مانند روکوکو، باروک و رنسانس است و به دلیل معماری خود مشهور است، در منطقه Piemont واقع شده است. تورین هر ساله میزبان هزاران گردشگر با مکان های فرهنگی غنی خود مانند مول آنتونلیانا، کاخ سلطنتی و موزه اگیزیو است.

پالرمو (Palermo)

Palermo

پالرمو، پایتخت سیسیل، در طول تاریخ به دلیل معماری، باستان شناسی و غذا شناسی مشهور بوده است. همچنین میزبان ارزش های فرهنگی و تاریخی مانند کاخ نورمن، کاخ کونته فدریکو و کواتو کانتی است.

پیزا (Pisa)

Pisa

این شهر که در منطقه توسکانی قرار دارد و به خاطر برجی به همین نام معروف است، یکی از شهرهای توریستی ایتالیا است. این شهر که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، مکان های دیدنی زیادی مانند Campo dei Miracoli، برج کج پیزا، Piazza dei Cavalieri و Palazzo Gambacorti دارد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز