۱۲ تا از با ارزش ترین ارزهای دنیا

ما با محاسبه ارزش ارزهای محلی کشورها در برابر دلار، ارزشمندترین ارزهای جهان را تا سال ۲۰۲۴ برای شما بررسی کردیم. پیش‌بینی‌های شما ممکن است محقق نشود زیرا فهرست به‌طور شگفت‌انگیزی نشان می‌دهد که ارزهای محلی کشورهای عربی چقدر ارزشمند هستند. اگر آماده هستید، شروع به یادگیری جزئیات در مورد کشورهایی با رتبه بندی ارزهای ارزشمند جهان کنید.

۱. دینار کویت

در حال حاضر با ارزش ترین واحد پول محلی جهان دینار کویت است. از آنجایی که کویت که ۱۰ درصد از صادرات نفت جهان را به خود اختصاص می دهد، سال هاست که خواهان پرداخت به دینار کویت به جای دلار آمریکا بوده است، ارز آن و تقاضا برای این ارز بسیار ارزشمند است.

دینار کویت، قوی ترین واحد پولی جهان، سال هاست که در صدر رده بندی جهانی قرار دارد. کویت با ۸۱۸۰۰ دلار سرانه یکی از کشورهایی است که بالاترین درآمد ناخالص ملی را دارد. مخفف دینار کویت KWD است. 

۲. دینار بحرین

بحرین که کشوری عربی نیز هست و درآمد خود را از نفت در میان کشورهای حوزه خلیج فارس به دست می آورد، در رتبه دوم فهرست ارزهای با ارزش جهان قرار دارد. دینار بحرین یک ارز بسیار ارزشمند است زیرا اقتصاد خود را با منابع نفتی به روشی مشابه کویت توسعه می دهد. مخفف رسمی دینار بحرین BHD است.

۳. ریال عمان

عمان که بیشتر درآمد خود را از نفت و بخش حمل و نقل به دلیل موقعیت استراتژیک خود به دست می آورد، اگرچه در تجارت جهانی چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما با پول محلی خود در رتبه سوم فهرست ارزهای باارزش جهان قرار دارد. مخفف واحد پول رسمی عمان OMR است.

۴. ریال اردن

یک کشور عربی دیگر در جایگاه چهارم قرار گرفت. اگرچه منابع طبیعی سایر کشورهای عربی را در اختیار ندارد، اما اقتصاد اردن به دلیل وجود موسسات مالی بین این کشورها، کمک‌های بلاعوض که در چارچوب توافقات بین آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس دریافت کرده، در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. بخش گردشگری و خدمات مخفف واحد پول محلی اردن JOD است.

۵. پوند انگلیس

انگلستان که زمانی «غول جهان» بود و به لطف کشورهای تحت استعمار خود در قوی ترین موقعیت اقتصادی قرار داشت، با توجه به تغییر موازنه های امروزی در رتبه پنجم فهرست ارزهای ارزشمند جهان قرار دارد.

نام اختصاری پوند بریتانیا که رتبه سوم را در بین ارزهای پرکاربرد در تجارت جهانی دارد، پوند انگلیس است. امروزه وقتی به کشورهای انگلستان نگاه می کنیم، نزدیک به ۲۰ کشور از پوند انگلیس به عنوان ارزش خود استفاده می کنند، حتی اگر ظاهر فیزیکی متفاوتی داشته باشند. 

۶. جزایر کیمن

اجازه دهید توضیح دهم که چرا جزایر کیمن در رتبه ششم فهرست ارزهای باارزش جهان قرار دارند: این یک مرکز پولشویی است! این کشور جزیره ای که وابسته به انگلستان است به عنوان کشوری شناخته می شود که بیشترین تجارت پول سیاه در عرصه بین المللی در آن صورت می گیرد. مخفف واحد پول جزایر کیمن KYD است.

۷. یورو

یورو که همه ما سال ها با آن آشنا بوده و از آن استفاده می کنیم، در رتبه هفتم این لیست قرار دارد. این ارز پس از دلار آمریکا به عنوان پر استفاده ترین ارز در تجارت جهانی رتبه دوم و در فهرست با ارزش ترین ارزهای جهان در رتبه هفتم قرار دارد. یورو به طور رسمی توسط ۱۹ کشور ثبت شده در اتحادیه استفاده می شود.

۸. فرانک سوئیس

“فرانک سوئیس” در سوئیس استفاده می شود که سال ها مرکز مالی جهان و یکی از ثروتمندترین کشورها است. سوئیس که در فهرست با ارزش ترین ارزهای جهان در رتبه هشتم قرار دارد، همچنین بسیار قوی است زیرا پول محلی آن چهارمین ارز پر استفاده در تجارت جهانی است. مخفف فرانک سوئیس CHF است.

۹. دلار آمریکا

اگرچه دلار آمریکا پر استفاده ترین ارز در تجارت جهانی است، اما دلار آمریکا در فهرست با ارزش ترین ارزهای جهان در رتبه نهم قرار دارد. دلار آمریکا که از سال ۱۹۱۴ ضرب شده است و در تجارت جهانی قوی است، درآمد جدی از نظر دلار از کلیه تجارت ها و توافقات با جهان فراهم می کند. مخفف دلار آمریکا USD است. 

۱۰. دلار کانادا

دلار کانادا که یکی از ارزهای مورد استفاده در تجارت جهانی است، به دلیل همسایگی با آمریکا، به دلیل تجارت با آمریکا و سایر کشورهای جهان، در زمره ارزهای ارزشمند دنیا قرار دارد. دلار کانادا در کانادا استفاده می شود و مخفف آن CAD است. 

۱۱. دلار سنگاپور

دلار سنگاپور با ارزش‌ترین دلار در میان کشورهای آسیا و اقیانوسیه با ارزش دلار آمریکا ارزش دارد. تعداد زیادی از معاملات روزانه فارکس در سنگاپور انجام می شود که به عنوان نوعی “مرکز مالی” قاره آسیا دیده می شود. SGD مخفف دلار سنگاپور است که رتبه سوم را در میان ارزهای پرمعامله در بازار ارز دارد.

۱۲. دلار استرالیا

دلار استرالیا که در قاره استرالیا و کشورهای جزیره ای استفاده می شود، به دلیل پایداری سال ها و همچنین به عنوان پرمعامله ترین ارز در جهان شناخته شده است. AUD مخفف دلار استرالیا است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز