۶ خیابان محبوب در برلین، آلمان

محبوب‌ترین خیابان‌های برلین برای لذت بردن از قدم زدن شامل تفرجگاه‌های تاریخی و راه‌های سرگرمی پررونق است. برلین به‌عنوان پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر آلمان، یک مرکز شهری پرهیاهو با صحنه‌های فرهنگی پرجنب‌وجوش است. بلوارهای شلوغ و میادین پر رونق در گوشه و کنار این کلان شهر آلمان پر از فلفل است.

در حالی که بسیاری از قدیمی ترین ساختمان های برلین در طول جنگ جهانی دوم با خاک یکسان شدند، تعداد زیادی از بناهای تاریخی باقی مانده است. بازسازی پس از جنگ به سمت معماری مدرنیستی، از بروتالیسم تا باهاوس، گرایش داشت. در نتیجه، برلین امروزی یک شاهکار پست مدرن است و می‌توانید با قدم زدن در خیابان‌ها و میدان‌های برلین، این شهر زیبا را تجربه کنید.

الکساندر پلاتز

Alexanderplatz

میدان الکساندر پلاتز یا همان طور که مردم محلی با محبت آن را الکس می نامند، معروف ترین میدان برلین و مرکز خرید و سرگرمی پر جنب و جوش است. طیف گسترده‌ای از خدمات حمل‌ونقل عمومی از اینجا عبور می‌کند و آن را به مکانی محبوب برای ملاقات با مردم محلی تبدیل می‌کند. اگرچه بسیاری از ساختمان‌های اصلی آن در جنگ ویران شدند، بازسازی‌های مدرن صحنه‌ای جذاب را ایجاد می‌کنند.

ژاندارمن مارکت

Gendarmenmarkt

Gendarmenmarkt به طور گسترده به عنوان زیباترین میدان عمومی در برلین در نظر گرفته می شود. اگرچه در طول جنگ به شدت آسیب دیده بود، اما بازسازی های گسترده این نقطه عطف را به شکوه سابق خود بازگرداند. مجموعه‌ای از رستوران‌ها و کافه‌های پرهیاهو در اطراف میدان می‌چرخد و یک استراحت خوش‌آمد بین دوره‌های گشت و گذار ارائه می‌کند.

پوتسدامر پلاتز

Potsdamer Platz

Potsdamer Platz یک میدان دیدنی و منطقه خرید با تاریخ دایره ای جذاب است. در اوایل قرن بیستم، شلوغ‌ ترین نقطه اتصال ترافیکی اروپا و یک منطقه غذاخوری پر رونق برای نخبگان اقتصادی بود. برنامه ریزان محلی اولین چراغ راهنمایی اروپا را در سال ۱۹۲۴ در اینجا نصب کردند. امروز هم می توانید این بنای تاریخی را ببینید.

بمباران های جنگ جهانی دوم بسیاری از ساختمان های قدیمی و باشکوه Potsdamer Platz را با خاک یکسان کردند. سپس، در دهه ۱۹۶۰، دیوار برلین درست از وسط ساخته شد و زمینی بایر بین شرق و غرب ایجاد کرد. احیای بزرگ آن در دهه ۱۹۹۰ آغاز شد و میدان ویران را به یک مرکز خرده فروشی شلوغ تبدیل کرد. رستوران‌های سطح‌بالا و مراکز خرید مدرن اکنون میدان را احاطه کرده‌اند و وضعیت سابقش را به‌عنوان یک مرکز سرگرمی پرجنب‌وجوش احیا کرده‌اند.

روزنتالر استراسه

Rosenthaler Strasse

Rosenthaler Strasse یک مرکز خرید و غذاخوری جذاب در مرکز برلین است. بیشتر فعالیت‌های خرده‌فروشی حول انتهای جنوبی، نزدیک میدان Hackescher Markt و ایستگاه قطار می‌چرخند. بسیاری از برندهای معروف را در اینجا خواهید یافت، از اپل گرفته تا Uniqlo و Nike.

اونتر دن لیندن

Unter den Linden

Unter den Linden یکی از خیابان های اصلی شهر و نقطه شروع محبوب برای گردشگرانی است که در حال کاوش در برلین هستند. این خیابان به طول ۱.۵ کیلومتر که در قرن شانزدهم ساخته شد، قدیمی‌ترین و خانه برخی از شناخته‌شده‌ترین مکان‌های شهر است.

کورفورستندام

Kürfurstendamm

Kurfürstendamm یکی از معروف ترین مراکز خرید برلین است. خیابان شلوغ ۳.۵ کیلومتری که در غرب مرکز شهر قرار دارد، میزبان انبوهی از فروشگاه‌های مد روز است که جدیدترین لباس‌های طراحی را می‌فروشند.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

گردشگری

پیشنهادهایی برای افزایش سهم گردشگری ایران

اخبار

تعطیلی سراسری موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی در تاسوعا و عاشورا

گردشگری دنیا

مهمانان باستانی یک هتل در انگلستان

ترکیه

سهم سریال های ترکی در گردشگری ترکیه