۷ تا از بهترین جزیره های تایلند

بازدید از بهترین جزایر تایلند، با سواحل خیره کننده، یک راه عالی برای استراحت است. تایلند صدها جزیره دارد و درست است که بگوییم در طول مایل‌ها خط ساحلی، چه در دریای آندامان در غرب یا در خلیج تایلند در شرق، چیزی برای همه وجود دارد.

هر فهرستی از بهترین جزایر تایلند باید ذهنی باشد، اما این ها مکان هایی هستند که طیف کاملی از سواحل عالی، امکانات توریستی فراوان و حال و هوای جزیره های گرمسیری را ارائه می دهند. نگاهی بیندازید و ببینید کدام جزیره تایلند برای شما مناسب تر است.

پوکت – Phuket

اگر به دنبال یک تعطیلات همه جانبه با ترکیبی از سواحل زیبا، گزینه های حمل و نقل راحت و فعالیت های فراوان هستید، پوکت یک گزینه عالی است. بزرگ‌ترین جزیره تایلند برای اقامت‌های مجلل و استراحت‌های خانوادگی بسیار مناسب است و مکان‌های کشف‌نشده زیادی نیز دارد.

با داشتن فرودگاه بین المللی خود، حتی بازدیدهای کوتاه از سایر نقاط آسیای جنوب شرقی ارزشمند است. به محض اینکه شب تمام شود، کلوب‌ها، نمایش‌ها و رستوران‌های شیک برای رقابت با بسیاری از پایتخت‌ها وجود دارد.

کو فی فی – Koh Phi Phi

جزایر فی فی جوهره زیبایی های عجیب و غریب هستند و کارست های آهکی با جنگل های ضخیم و خلیج های خیره کننده از شن های طلایی را ارائه می دهند. باید گفت که فی فی دون، تنها جزیره مسکونی، در سال های اخیر توسعه بی رویه ای را تجربه کرده است که اندکی عنصر فرار از جزیره را خدشه دار می کند.

با این حال، این بدان معناست که امکانات توریستی بیشتری مانند رستوران ها، بارهای ساحلی و فروشگاه ها وجود دارد. زندگی شبانه در این جزیره به ویژه در مهمانی های ماه کامل که مخصوصاً در بین مردم کوله گرد محبوب است، قابل توجه است.

کو چانگ – Koh Chang

کو چانگ یکی از چالش برانگیزترین جزایر تایلند برای دسترسی است، اما این به آن کمک کرده زیبایی طبیعی و فضای آرام خود را حفظ کند. این جزیره همچنین یک جزیره بزرگ (در وسعت بعد از پوکت در رده دوم قرار دارد) اما تنها پذیرای تعداد کمی از بازدیدکنندگانی است.

زمین های کوهستانی آن را نسبت به سایر جزایر تایلند ناهموارتر می کند، که کاوش را چالش برانگیزتر و هیجان انگیزتر می کند. سواحل زیادی در کو چانگ وجود دارد. در داخل جزیزه، چندین آبشار و معبد دوست داشتنی وجود دارد.

کو لیپ – Koh Lipe

در دهه ۱۹۹۰، کو لیپ به عنوان یک جزیره گرمسیری دورافتاده که دارای سواحل خیره کننده، آب شفاف و غذاهای دریایی است که مستقیماً از قایق های ماهیگیری و روی کباب گرفته می شود، به شهرت رسید.

در استان ساتون جنوبی تایلند، نزدیک مرز تایلند و مالزی، به مجمع الجزایر آدانگ راوی در حومه پارک ملی دریایی تاروتائو تعلق دارد. این جزیره که در اصل فقط کولی‌های دریایی در آن زندگی می‌کردند، به سرعت برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده گردشگری توسعه یافته است، اگرچه سواحل هنوز هم از بهترین سواحل تایلند هستند.

کو لیپ به خاطر غواصی کاملاً مشهور است و صخره های مرجانی آن به راحتی قابل دسترسی است زیرا فقط چند متر دورتر از هر یک از ۴ ساحل اصلی شروع می شوند.

جزایر سیمیلان – Similan Islands

جزایر سیمیلان، در جنوب تایلند، از نظر امکانات محدود هستند، اما اگر به دنبال سواحل تمیز و زیبا هستید، ارزش تلاش برای رسیدن به آنجا را دارند. این جزایر که به عنوان یک پارک دریایی ملی محافظت می شوند، فقط بین ماه های اکتبر و مه قابل دسترسی هستند.

از پوکت تا سیمیلانس با قایق تندرو حدود ۱.۵ ساعت طول می کشد. این جزایر اغلب به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای غواصی در جهان معرفی می‌شوند. ممنوعیت هتل‌ها و ماهیگیری تجاری در آب‌های اطراف سیمیلان، آبزیان را تقریباً بکر نگه داشته است. 

کوتائو- Koh Tao

اگر روزهای ارام در ساحل و محیطی دوستانه را دوست دارید، کو تائو (به زبان تایلندی به معنای “جزیره لاک پشت”) می تواند مکان سفر بعدی شما باشد. یکی از دلایل اصلی انتخاب این جزیره این است که یکی از بهترین مکان های جهان برای یادگیری غواصی است. تعداد انبوهی از اپراتورها با مربیان تقریباً از همه کشورهای جهان وجود دارد.

صخره های مرجانی پر جنب و جوش به طور طبیعی محل زندگی طیف گسترده ای از موجودات دریایی رنگارنگ از جمله لاک پشت ها هستند. پس از چند روز در کو تائو، به لطف کوچک بودن جزیره و گرمی مردم محلی، احساس می‌کنید که یک محلی هستید.

کو لانتا – Koh Lanta

کو لانتا به کرابی نزدیک است، اما توانسته است از توسعه وسیعی که در جاهای دیگر در جنوب تایلند دیده می شود جلوگیری کند. این مکان بزرگ، جادار و آرام، مکانی محبوب برای تعطیلات خانوادگی آرام است. ۹ سواحل مجزا در کو لانتا وجود دارد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

گردشگری

قلعه تاریخی اشرف العشایر زیر دست مرمتگران می‌رود

گردشگری

دنیای گردشگری غذا و طعم‌های ترش و شیرین ساوه و زرندیه

اخبار

صنایع دستی آذربایجان‌غربی نیاز به معرفی دارد

گردشگری

شهر بی تابستان