۷ ساختمان و مکان نمادین در لیسبون

برخی از نمادین ترین ساختمان ها و مکان های لیسبون به راحتی در محله های قرون وسطایی شهر مانند باکسیا و آلفاما یافت می شوند. پایتخت ساحلی پرتغال تاریخ رنگارنگی دارد که هنوز در بسیاری از میدان ها، ساختمان ها و بناهای تاریخی آن مشهود است.

لیسبون حال و هوای تاریخی و فرهنگی قوی دارد، بنابراین به احتمال زیاد احساس می کنید که به دوران باستان سفر کرده اید. خیابان‌های سنگ‌فرش شده شهر با کلیساهای جوی، برج‌های مستحکم و طاق‌های سنگی گسترده پوشیده شده‌اند.

میدان تجارت

Praça do Comércio

Praça do Comércio یکی از نمادین ترین مکان های لیسبون است. سه طرف این میدان زیبا با ساختارهای پومبالین سفید و زرد احاطه شده است در حالی که ضلع جنوبی آن مشرف به تاگوس است. این میدان یک مرکز توریستی برجسته در شهر است که مغازه‌ها، بارها و رستوران‌های بسیار خوبی را ارائه می‌دهد.

کلیسای جامع لیسبون

Lisbon Cathedral

قدمت کلیسای جامع لیسبون به قرن دوازدهم برمی‌گردد و آن را به یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای کاتولیک رومی پرتغال تبدیل کرده است. این ساختمان نمادین دارای سبک های معماری مختلفی است زیرا پس از زلزله سال ۱۷۵۵ لیسبون تحت بازسازی های گسترده قرار گرفت.

در کلیسای جامع لیسبون می توانید عناصر معماری رومی، گوتیک، باروک و نئوکلاسیک را بیابید. این کلیسا به شکل یک صلیب لاتین است که کلیسای اصلی و ۳ راهرو را در خود جای داده است. علاوه بر این که مقبره‌های پادشاه آفونسو چهارم و خانواده‌اش را در خود جای داده است، به عنوان یک مکان قابل توجه برای عبادت در لیسبون عمل می‌کند.

بلم تاور

Belém Tower

برج بلم یک سازه در لیست یونسکو در لیسبون است. این برج در قرن شانزدهم در کرانه شمالی تاگوس ساخته شد و هم به عنوان برج دفاعی شهر و هم نمادی از سلطنت پادشاه مانوئل اول (۱۴۹۵-۱۵۲۱) بود.

برج بلم شامل یک سنگر و برج ۴ طبقه است که از آنجا می توانید از مناظر وسیع لیسبون لذت ببرید. این برج همچنین دارای نقوش سنگ کاری صلیب پرتغال، سنت وینسنت (قدیس حامی لیسبون)، گوی‌های ارتشی و نشان سلطنتی است.

آسانسور سانتا جاستا

Santa Justa Lift

آسانسور سانتا جوستا (Elevador do Carmo) یک آسانسور چدنی است که ۱۵ متر بالاتر از مرکز تاریخی لیسبون قرار دارد. این بنا که توسط Raoul Mesnier du Ponsard طراحی شده است، یک بنای تاریخی ملی و نمونه ای از معماری نئوگوتیک در پرتغال است.

آسانسور سانتا جاستا بخشی از سیستم حمل و نقل عمومی شهر است که بایکسا (مرکز شهر لیسبون) را به لارگو دو کارمو (میدان کارمو) متصل می کند. می‌توانید از یک پلکان مارپیچ بالا بروید و به طبقه بالای آسانسور بروید، که دارای یک سکوی دید مشرف به مرکز لیسبون است.

آلفاما

Alfama

آلفاما یکی از زیباترین محله های لیسبون است. اینجا جایی است که می‌توانید از مکان‌های دیدنی نمادین مانند کلیسای جامع لیسبون، قلعه سائو خورخه، موزه دو فادو و موزه لیسبون دیدن کنید. این منطقه همچنین دارای انتخابی مناسب از مغازه‌ها، کافه‌ها، و مناظر عجیب و غریب، و همچنین فضایی صنایع دستی است.

آلفاما توسط مسیر مناسب تراموا ۲۸ لیسبون ارائه می شود. یک راه عالی برای کشف جذابیت واقعی این محله، گم شدن در میان کوچه های تاریخی غنی آن است. پس از یک روز گشت و گذار، می توانید از شام و نوشیدنی ها در بارهای فادو و رستوران های محلی این محله لذت ببرید.

کلیسای سائوروک

Church of Sao Roque

قدمت کلیسای سائوروک به قرن شانزدهم برمی‌گردد و آن را به یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای یسوعی جهان تبدیل کرده است. یک نقطه عطف قابل توجه در لیسبون، شما مطمئناً با سطح بدون هزینه دکوراسیون نفیس داخلی شگفت زده خواهید شد. دارای یک سرا و ۸ نمازخانه جانبی است که به سبک باروک ساخته شده اند، با تذهیب های پیچیده، کنده کاری و اثاثه یا لوازم داخلی.

پانتئون ملی

National Pantheon

پانتئون ملی یک مکان دیدنی لیسبون است که مقبره های شخصیت های برجسته پرتغالی را در خود جای داده است. این کلیسای سابقاً به نام کلیسای سانتا انگراسیا شناخته می شد، یک کلیسای باروک قرن هفدهمی که به شهیدی به همین نام تقدیم شده بود.

امروز، آخرین محل استراحت نویسنده مشهور آلمیدا گرت، آمالیا رودریگز خواننده فادو و رئیس جمهور سابق مانوئل د آریاگا است. پانتئون ملی در آلفاما، یکی از محبوب ترین محله های لیسبون قرار دارد. این در چند قدمی کلیسای سائو ویسنته دو فورا و باغ بوتو ماچادو قرار دارد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

گردشگری

پیشنهادهایی برای افزایش سهم گردشگری ایران

اخبار

تعطیلی سراسری موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی در تاسوعا و عاشورا

گردشگری دنیا

مهمانان باستانی یک هتل در انگلستان

ترکیه

سهم سریال های ترکی در گردشگری ترکیه