۷ شهر دیدنی شمال ایران برای گردش

شهرهای شمال کشور بهشت طبیعت‌گردان و گردشگران هستند. این شهرها جزو خوش آب و هواترین شهرهای ایران به‌شمار می‌روند. در این مقاله قرار است به برخی از زیباترین شهرهای شمال ایران بپردازیم.

رامسر، مازندران

رامسر زیباترین شهر شمال ایران است که همه چیز را با هم دارد. رامسر را عروس شهرهای ایران می‌نامند. رامسر به دلیل موقعیت جغرافیایی، برخورداری از امکانات اقامتی و جاذبه‌های گردشگری و داشتن آب گرم معدنی، قطب گردشگری کشور و حتی جهان است.

رامسر جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد. جاهای دیدنی و طبیعت زیبا مانند روستای جواهرده، جنگل دالخانی، کاخ موزه رامسر، تله کابین رامسر، پارک جنگلی صفارود و … از جمله جاذبه‌های گردشگری رامسر هستند که بازدید از آن‌ها لذت سفر را برای‌ شما دوچندان می‌کند.

چالوس، مازندران

چالوس از زیباترین شهرهای شمال ایران در استان مازندران است. جاده چالوس به دلیل داشتن درختان انبوه و مناظر زیبایی که در هر فصل سال ایجاد می کند، محل خوبی برای طبیعت گردان و عکاسان است. این جاده نمای خوبی هم از رشته کوه های البرز دارد که زیبایی آن را چندین برابر می کند.

آب و هوای چالوس معتدل و مرطوب است و به دلیل داشتن درختان انبوه و جنگل های زیاد، می توان گفت چالوس بهترین شهر شمال از نظر آب و هوا است. همچنین تعدد جاذبه‌های گردشگری منحصربه‌فرد در این شهر باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین شهرهای شمال برای تفریح شناخته شود.

لاهیجان، گیلان 

یکی دیگر از بهترین شهرهای شمال برای تفریح که جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد، شهر لاهیجان گیلان است. این شهر به خاطر چشم‌انداز فوق‌العاده ای که دارد، هرساله خصوصا در بهار و تابستان میزبان مسافران و گردشگران بسیاری است.  لاهیجان زیباترین شهر شمالی استان گیلان به شهر بهار نارنج و چای معطر معروف است.

رشت، گیلان

رشت یکی دیگر از زیباترین شهرهای شمال ایران است که طرفداران زیادی هم دارد. اگرچه در همه فصول می‌شود به رشت سفر کرد، اما برای کسانی که از رطوبت بالای هوا و آب و هوای مدیترانه‌ای اجتناب می‌کنند، سفر به رشت در تابستان توصیه نمی‌شود.

بندر انزلی، گیلان

بندر انزلی دومین شهر پرجمعیت استان گیلان و بدون شک یکی از دیدنی‌ترین بنادر ایران است. به‌دلیل اینکه بندر انزلی آب‌وهوای گرم و مرطوب دارد. فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر به بندر انزلی است؛ چون در این زمان‌ها میزان رطوبت هوا کمتر از سایر فصل‌هاست. 

بندر ترکمن، گلستان

بندر ترکمن، یکی از معروف‌ترین بندرهای شمال ایران در استان گلستان است.  لباس، غذا، فرهنگ و رسوم متفاوت مردم ترکمن، مهم‌ترین جلوه این بندر زیبای شمالی است. جزیره آشوراده،روستای قره قاشلی، منطقه شکار ممنوع صوفیکم، ترکمن صحرا، اسکله و … از مکان ها دیدنی‌ این بندر زیبا هستند.

متل قو(سلمان شهر)، مازندران

متل قو یا سلمان شهر، از جمله شهرهای زیبا و مدرن مازندران به شمار می‌آید که به‌دلیل موقعیتی محصور در دریا و جنگل، طرفداران بسیاری دارد. این شهر کوچک توریستی که اولین‌ شهرک ساحلی دریای خزر نیز شناخته می‌شود.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه