۷ مقصد جذاب برای سفر داخلی نوروزی

در فصل بهار بیشتر شهرهای ایران طبیعتی زیبا و سرسبز دارند یا حداقل آب‌و‌هوایی مطلوب. بیشتر استان‌های کشورمان نیز جاذبه‌های گردشگری شناخته شده‌ای دارند که فرصت بازدیدشان را نباید از دست داد.

اصفهان

اصفهان یکی از زیباترین شهرهای ایران است، شهری که شکوه بناهای تاریخی آن برای یک کشور که هیچ برای تمام جهان کافیست.

قدم زدن در میدان نقش جهان و بازار سنتی، شنیدن انعکاس صدایتان در زیر گنبد مسجد امام، دیدن تکان‌های مناره‌های منارجنبان، تماشای آسمان شب از روی سی‌و‌سه پل، ایستادن در پایین کوه صفه، سربه‌هوا شدن برای دیدن نقاشی‌های کلیسا وانک، دیدن تصویر عمارت چهل ستون در آب استخر پیش روی آن بتواند معنای نصف جهان را آن‌طور که باید نشانتان دهد.

شیراز 

شیراز شهر ادب و فرهنگ است، شهر باغ‌های ایرانی و مساجد تاریخی باشکوه. جاذبه‌های گردشگری شیراز را نمی‌توان رتبه‌بندی کرد.

شیراز تخت جمشید، باغ ارم، نارنجستان قوام، حافظیه، مسجد نصیرالملک، ارگ کریمخانی، مجموعه پاسارگاد و مقبره کوروش را دارد که انتخاب از بین آنها کمی سخت به‌نظر می‌رسد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم چند روزی از عید نوروز را به بازدید از جاهای دیدنی شیراز اختصاص دهید.

کیش 

 کیش همیشه در لیست بهترین جاذبه های ایران برای سفر قرار دارد. جزیره زیبای مرجانی که به عنوان مروارید خلیج فارس شناخته می شود، یکی از بهترین مراکز تفریحی کشور است که امکان تجربه تفریحات لوکس را به مسافران می دهد

مشهد 

مشهد در ایام نوروز حال و هوای متفاوتی دارد. مشهد، شهری زیارتی با طبیعتی زیبا و بناهای تاریخی شناخته شده که در نوروز میزبان مسافران بسیاری است.  البته به غیر از زیارت حرم مطهر امام رضا، جاذبه های مشهد بسیار متنوع هستند که می‌تواند یک سفر زیارتی و سیاحتی متفاوت برای شما باشد. 

نیشابور 

نیشابور از شهرهای قدیمی ایران و استان خراسان رضوی است. علاوه‌بر فیروزه این شهر که شهرت جهانی دارد مشاهیر و بزرگان زیادی هم در آن متولد شده‌اند. آرامگاه خیام نیشابوری، مسجد جامع، بازار سرپوش، آرامگاه عطار، آرامگاه کمال‌الملک، قلعه لک‌لک آشیان و دهکده چوبی از جاهای دیدنی این شهر به‌شمار می‌روند.

یزد

یزد نخستین شهر خشتی جهان است که با داشتن جاذبه‌های دیدنی و گردشگری فراوان، همچون موزه‌ای گران‌بها در دل کویر ایران جا خوش کرده است و همه ساله گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط جهان میزبانی می‌کند.

رامسر

رامسر زیبا در هر فصلی از سال دیدنی‌ها و جذابیت‌های خود را دارد و بی‌راه نیست که به آن عروس شهرهای شمالی می‌گویند. اگر تصور می‌کنید که در تعطیلات نوروز هوای رامسر سرد است و سفر نوروزی به این شهر لطفی ندارد، سخت در اشتباه هستید. 

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز