۸ ساختمان نمادین آمستردام، هلند

ساختمان‌های نمادین در آمستردام طیف وسیعی از سازه‌های پیچیده از فولاد و شیشه‌ای براق گرفته تا ساختمان‌های تاریخی پر از میراث تا موزه‌ها و ایستگاه‌های مسافرتی را شامل می‌شوند. در اینجا می‌توانید در زمان به عقب برگردید تا عصر طلایی هلند را ببینید و همچنین قطعات غیرمعمولی از درخشش معماری را ببینید که شبیه به تأسیسات هنری عمومی هستند. 

آمستردام یک مقصد معماری و جولانگاه خلاقیت های ساختمانی است. از شگفتی های پنهان گرفته تا جواهرات تاریخی، منظره شهری آمستردام مملو از مکان های دیدنی مدرن و باستانی است که به عنوان گنجینه های اروپا برجسته شده اند. برخی از نمادین ترین و معروف ترین ساختمان ها، نقاط دیدنی و نقاط مهم معماری در آمستردام را بررسی کنید.

رویال پالاس آمستردام – Royal Palace Amsterdam

رویال پالاس (کاخ سلطنتی آمستردام) برای بسیاری از مردم اولین ایستگاه آنهاست که نگاهی به ساختمان تاریخی قرن هفدهمی هلندی عصر طلایی دارد که اکنون خانه خانواده سلطنتی است. در اصل، این کاخ پرجنب‌وجوش در امتداد میدان دام به عنوان تالار شهر برای میزبانی از عملکردهای اداری شهر و نماد نفوذ بین‌المللی شهر ساخته شد.

این معماری به سبک کلاسیک خالص است و ادای احترام به بناهای یونانی-رومی باستانی هزاران سال پیش است. می‌توانید در اتاق‌ها و گالری‌های پیچیده قدم بزنید تا دکوراسیون معتبر صدها سال گذشته را ببینید و داستان‌های مرموز گذشته شهر را کشف کنید. این در قلب مرکز شهر است

موزه رایکس – Rijksmuseum

موزه رایکس، یک موزه هنری وسیع است که در ساختمان زیبای نئوکلاسیک متعلق به سپیده دم قرن نوزدهم قرار دارد و بیش از ۹۰۰۰۰۰ شی و آثار باستانی را در خود جای داده است. جواهر تاج موزه مجموعه وسیعی از آثار استادان هلندی از جمله رامبراند ون راین و ورمیر است، اما امروزه به عنوان یکی از پربازدیدترین موزه‌ها در کل شهر شناخته می‌شود.

ساختمان بی‌نقص نگهداری شده است، بنابراین چه برای عکاسی از آثار هنری داخل آن باشید و چه فقط بخواهید از خود ساختمان عکس بگیرید، مطمئناً فیدهای رسانه‌های اجتماعی خود را روشن می‌کنید. این ساختمان به عنوان ادای احترام بعدی به معماری عصر طلایی هلند است.

سنترال استیشن – Centraal Station

ایستگاه مرکزی (سنترال استیشن)، طراحی فولادی درخشان و زاویه‌دار با حساسیت‌های فوق مدرن و همچنین ایستگاه اصلی متروی شهر را ارائه می‌دهد که امکان اتصال آسان بین شمال و جنوب را فراهم می‌کند.

این ایستگاه یک سازه بحث‌برانگیز بود که طراحی، پذیرش و ساخت آن بیش از ۲۲ سال طول کشید و ۷ ایستگاه بالا و زیرزمینی را در طول مسیری نزدیک به ۱۰ کیلومتر به هم متصل کرد. وظیفه مهندسی این سیستم بسیار مهم بود و نیاز به حفاری خاک تقریباً باتلاقی در زیر ناحیه تاریخی شهر داشت.

امروزه، نه تنها این سیستم مترو یک وسیله اصلی برای رفت و آمد در شهر است، بلکه ایستگاه مرکزی آن، علاقه مندان به معماری را از سراسر جهان به تماشای فضای داخلی می کشاند، که شبیه به خود هنر است. ۱۱ دقیقه شمال مرکز شهر است.

موزه علم نمو – NEMO Science Museum

موزه علم نمو یک موزه علم و فناوری وسیع است که صدها نمایشگاه پیشرفته و کاربردی که تاریخ علم را ردیابی می کنند، همه در داخل یک قایق بزرگ ارائه می دهد. بسیار خوب، واقعاً قایق بزرگی نیست، اما ندیدن شباهت این شگفتی معمارانه نمادین به سختی می باشد.

این سازه کشتی مانند تا ارتفاع ۲۲ متری از سطح دریا بالا می رود و یکی از مرتفع ترین میدان های آمستردام را تشکیل می دهد و از آنجا می توانید مناظر پانورامای فوق العاده ای از شهر داشته باشید. ساختمان رنزو پیانو از مس ساخته شده است و روی آن یک پتینه سبز زیبا قرار دارد.

موزه هت شیپ – Het Schip Museum

هت شیپ یک ساختمان تاریخی است که قدمت آن به اوایل قرن بیستم می رسد و مطابق با استانداردهای مدرسه آمستردام با نقوش آجری خمیده و زیبا طراحی شده و موزه سوسیالیسم هلندی را در خود جای داده است.

این موزه در ابتدا توسط یک ساختمان مسکونی سوسیالیستی ساخته شد و برای نزدیک به ۱۰۰ سال خانواده های کم درآمد را در خود جای داده بود. امروزه این مجموعه به عنوان موزه ای است که به جنبش سوسیالیستی هلند اختصاص یافته است و به شما امکان می دهد از یک آپارتمان اصلی دیدن کنید و از برج تزئینی بالا بروید و از آنجا می توانید عکس های زیبایی از شهر اطراف دریافت کنید.

موزه آی فیلم – EYE Filmmuseum

EYE Filmmuseum به بازدیدکنندگان این فرصت را می‌دهد تا کل تاریخ صنعت فیلم هلند را که در نمونه‌ای شیب‌دار، شیب‌دار و زاویه‌دار از معماری مدرن قرار دارد، کشف کنند. نمایه موزه بر فراز بندر قرار دارد و مناظر چشمگیری از شهر را ارائه می دهد.

در داخل، می‌توانید فیلم‌ها را در چندین سینما با پیش‌بینی‌ها و صداهای پیشرفته و همچنین یکی از بزرگترین آرشیو فیلم هلند تماشا کنید. موزه نمایشگاه‌های پولی و رایگانی را برای کاوش ارائه می‌کند، بنابراین مکانی ایده‌آل برای حضور خانواده برای تفریح ​​و آموزش است.

بورس وان برلاژ – Beurs van Berlage

Beurs van Berlage یکی از معروف‌ترین ساختمان‌های هندریک پتروس برلاژ، یک شهرساز مشهور است که در اصل به عنوان بورس اوراق بهادار ساخته شده و ویژگی‌های معماری نمادین را ارائه می‌دهد. این ساختمان یک برج ناقوس برجسته و غالب در داخل یک برجک جعبه‌ای سر به فلک کشیده ارائه می‌کند و با چیدمان‌های رسا از آجر قرمز مشخص شده است.

پایه‌های سنگی و سقف شیشه‌ای آن به همان اندازه نمادین هستند و خود ساختمان تأثیر عمده‌ای بر معماری مدرن اولیه در سراسر جهان و همچنین یک قطعه نمادین از مدرسه آمستردام است.

موزه استدلیک آمستردام – Stedelijk Museum Amsterdam

موزه استدلیک متعلق به اواخر قرن نوزدهم است، اما معماری اصلی نئوکلاسیک را با بال پست مدرن ترکیب می کند و ترکیبی منحصر به فرد از گذشته و حال را ارائه می دهد. بال فوق مدرن جدیدتر توسط Benthem Crouwel Architects طراحی شده است و شکل منحصر به فردی دارد که در محاوره مردم محلی و علاقه مندان به معماری از آن به عنوان “حمام غول پیکر” یاد می کنند.

این موزه به وضوح یکی از منحصربه‌فردترین ساختمان‌ها در تمام آمستردام است، زیرا به‌طور یکپارچه ترکیبی از قرن ۱۸۰۰ و قرن ۲۱ است. در داخل، هزاران نقاشی و هنر چند رسانه ای را با نام هایی مانند پولاک، ون گوگ، وارهول و دیگران خواهید دید.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز