۸ مکان مهم برای بازدید در مالزی

مالزی که در جنوب شرقی آسیا واقع شده و به دو خشکی شرقی و غربی تقسیم شده است، ایالتی است متشکل از بیش از ۱۸۰۰۰ جزیره. این کشور با میزبانی از محبوب ترین مراکز گردشگری منطقه، با زیبایی های طبیعی، سواحل و مناطق فرهنگی خود متمایز است.

برج های دوقلوی پتروناس – Petronas Twin Towers

برج‌های دوقلوی پتروناس به‌عنوان سازه‌ای منحصربه‌فرد، نماد کشور مالزی محسوب می‌شوند. این برج‌ها با طراحی تزئین شده با نقوش اسلیمی و منظره غروب آفتاب معروف خود به یکی از مکان‌هایی تبدیل می‌شوند که توجه گردشگران را به خود جلب می‌کنند.

برج‌های پتروناس ، در کوالالامپور، پایتخت مالزی واقع شده است. برج های شیشه ای و فولادی که ساختمان اداری هلدینگ پتروناس پترول هستند با ۸۸ طبقه به ارتفاع ۴۵۲ متر می رسد.

غارهای باتو – Batu Caves

یکی از محبوب ترین جاذبه های کوالالامپور، غارهای باتو، بزرگترین معبد جهان با این طبیعت است. غارهای باتو که توسط مجسمه یادبود خدای هندو لرد موروگان محافظت می شود، گنجینه ملی مالزی است. برای بازدید از غارها باید ۲۷۲ پله را طی کنید. هر روز صدها نفر برای ادای احترام به غارهایی می آیند که فقط برای مقاصد گردشگری مورد بازدید قرار نمی گیرند.

هند کوچک – Little India

هند کوچک که قبلا منطقه‌ای مسکونی در حومه کوالالامپور بود، اکنون خیابانی وسیع است که در ردیف رستوران‌ها و مغازه‌های هندی قرار گرفته است که توسط جامعه هندی این کشور اداره می‌شود. بازدیدکنندگان از یک سو می توانند از معابد دیدن کنند و غذاهای سنتی هندی را امتحان کنند و از سوی دیگر به راحتی از مغازه های خیابان به محصولات سنتی هند دسترسی پیدا کنند.

مسجد آسی سیاکرین – Asy-Syakirin Masjid KLCC

مسجد آسی سیاکرین یکی از زیباترین و بدیع ترین نمونه های معماری اسلامی در کوالالامپور، پایتخت مالزی است. این مسجد که در سال ۱۹۹۸ ساخته شده است، در کنار بلندترین برج های دوقلوی جهان، برج های دوقلوی پتروناس و یک پارک عمومی در نزدیکی یک مرکز خرید به نام Suria KLCC قرار دارد. به دلیل مجاورت با پارک به «جواهری در پارک» نیز معروف است.

مسجد آسی سیاکرین که ویژگی های معماری جالبی از طراحی غرب آسیا و ازبکستان را در هم می آمیزد، با استفاده از سنگ مرمر و گرانیت ساخته شده است. در فضایی به وسعت ۲۱ هکتار، دیوارها و گنبد داخلی مسجد آسی سیاکرین با کنده کاری های چشم نواز تزئین شده است. یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های مسجد که به‌خاطر روکش فلزی و گنبد زنگ‌شکلش معروف است، نداشتن مناره است.

ساختمان سلطان عبدالصمد – Sultan Abdul Samad Building

ساختمان سلطان عبدالصمد در اواخر قرن نوزدهم برای استقرار دفاتر استعماری بریتانیا ساخته شد. امروزه این بنا در کنار میدان استقلال مالزی به یکی از بزرگترین نمادهای استقلال مالزی تبدیل شده است. عمارت سلطان عبدالصمد که امروزه در آن امور دولتی انجام می شود توجه گردشگرانی را که به شهر می آیند به خود جلب می کند.

میدان مردکا – Merdeka Square

یکی از مهم ترین یادگارهای استقلال مالزی، میدان مردکا یکی از جاذبه های محبوب بازدیدکنندگان در این شهر است. این میدان نماد آزادی مالزی است.

 این میدان قبلا به عنوان زمین کریکت مورد استفاده قرار می گرفت و دارای پرچم انگلستان است. در ۳۱ اوت ۱۹۵۷، آن ​​را پایین آوردند و پرچم مالزی را جایگزین آن کردند. از این تاریخ، این منطقه به عنوان میدانی که مراسم استقلال در آن برگزار می شود، بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب کرده است. 

برج کوالالامپور – Menara Kuala Lumpur

برج KL یک برج همه کاره با ارتفاع ۴۲۱ متر است که با طبیعت در هم آمیخته و ویژگی های اسلامی مالزی را آشکار می کند. این برج که برای ارتقای کیفیت مخابرات و پخش ایجاد شده است، اکنون به یکی از مهمترین نمادهای مالزی تبدیل شده و گردشگران را به خود جذب می کند.

پارک متروپولیتن کپونگ – Kepong Metropolitan Park

پارک متروپولیتن کپونگ منطقه ای به وسعت ۹۵ هکتار است که در حاشیه دریاچه ای در شمال کوالالامپور واقع شده است. با ترکیبی از زیبایی های طبیعی و مناطق سرسبز، منطقه ای آرام را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

این پارک که به خاطر فعالیت‌های بادبادک‌بازی که هر روز برگزار می‌شود، یکی از مکان‌های محبوب برای بازدیدکنندگان است. پارک متروپولیتن کپونگ همچنین گزینه های مختلفی مانند پیست ماشین کنترل از راه دور، مسیر دوچرخه سواری، برج دیدبانی و فعالیت های آبی را ارائه می دهد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه