۹ تا از بهترین موزه های دبی

برج خلیفه، دبی مال و جدیدترین زیرساخت ها و فناوری های مدرن تنها چند مورد از مواردی هستند که دبی به آن ها شهرت دارد. اما در مورد هنر، تاریخ و فرهنگ آن چطور؟ مطمئناً اینها بخش‌های مهمی از محبوبیت دبی هستند. شما می توانید در مورد این جنبه های عمیق تر دبی در بسیاری از موزه ها و گالری های آن اطلاعات کسب کنید.

موزه آینده دبی – Museum of the Future

موزه آینده یک جاذبه بسیار محبوب در جاده شیخ زاید، یکی از شلوغ ترین خیابان های دبی است. این موزه که توسط بنیاد آینده دبی تأسیس شد و در ۲۲ فوریه ۲۰۲۲ افتتاح شد، به بررسی علم و فناوری و چگونگی تکامل جامعه در دهه‌های آینده می‌پردازد.

به‌عنوان یک «موزه زنده»، بهترین نمایشگاه‌های دائمی، تئاتر تعاملی و جاذبه‌های موضوعی را ترکیب می‌کند و مهمانان را برای تصور دنیایی که می‌توانند واقعی کنند، الهام می‌بخشد. این موزه همچنین میزبان برنامه “ذهن های بزرگ عرب” است که هدف آن شناسایی ۱۰۰۰ استعداد برجسته عرب در زمینه های کلیدی و پیشبرد یک جنبش فکری در سراسر جهان است.

موزه اتحاد – Etihad Museum

موزه اتحاد به بازدیدکنندگان، تاریخ امارات متحده عربی را نشان می دهد. این موزه به درستی در محلی قرار دارد که امارات متحده عربی در سال ۱۹۷۱ تأسیس شد. بازدیدکنندگان تشویق می شوند تا از غرفه های مختلف عبور کنند تا در مورد این کشور اطلاعات کسب کنند.

هر غرفه نمایشگاه های مجزایی دارد. از غرفه بازدیدکننده تا باغ درخت اتحادیه، مناطق بینشی در مورد تاریخ و زندگی کنونی امارات ارائه می دهند. بازدیدکنندگان می توانند از طریق آثار هنری، نقشه های تعاملی و نقل قول هایی از بنیانگذاران، تاریخ امارات را گام به گام دنبال کنند.

موزه Infinity des Lumières

Infinity Des Lumières کاملاً متمایز از بسیاری از موزه های هنری دیگر است زیرا فناوری را در نمایشگاه های خود از جمله موسیقی، هوش مصنوعی و نمایش های بصری مختلف به ارمغان می آورد.

هدف Infinity Des Lumières این است که با ایجاد انقلابی در نحوه نگرش به هنر، هر نمایشگاه را به یک تجربه همه جانبه برای بازدیدکنندگان تبدیل کند. این موزه آثار هنرمندانی از جمله ونسان ون گوگ، پل کلی و آنتونی گائودی را به نمایش گذاشته است. Infinity Des Lumières در مرکز خرید دبی واقع شده است.

دهکده میراث دبی – Dubai Heritage Village

دهکده میراث دبی که با نام دهکده میراث هاتا نیز شناخته می شود، در سال ۱۹۹۷ ایجاد شد و همچنان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دبی است. این روستا به عنوان یک مکان تاریخی حفظ شده و فرهنگ و تاریخ امارات متحده عربی را به نمایش می گذارد.

روستای هاتا شامل یک مسجد، یک بازار قدیمی و یک کمپ از امارات متحده عربی است. همچنین در داخل این روستا صنعتگران سفال‌سازی، شیشه‌های حباب‌زا و پارچه‌های لباس بافی هستند. شما می توانید اقلام سنتی را به عنوان سوغاتی بخرید، و طیف وسیعی از غذاها برای خرید در هنگام گرسنگی در دسترس است.

موزه ایلوژن دبی – Museum of Illusions

بسیاری از موزه‌ها برای توصیف، توضیح و گاهی نشان دادن آنچه نشان می‌دهند، تلاش زیادی می‌کنند. موزه ایلوژن دبی، با این حال، سعی می کند تعادل شما را حفظ کند و آنچه را که می بینید و احساس می کنید زیر سوال می برد. این موزه دارای بیش از ۶۰ نمایشگاه است که آنچه را که می بینید خم می کند یا تحریف می کند و حس تعادل شما را به هم می زند.

موزه قهوه – Coffee Museum

موزه قهوه به بازدیدکنندگان اهمیت تاریخی نوشیدنی دم شده در فرهنگ عربی آموزش می دهد. این موزه که در محله تاریخی الفهیدی قرار دارد، مصنوعاتی از جمله آسیاب قهوه که در طول جنگ جهانی اول استفاده می‌شد و دیگ‌های دم‌آوری که در طول تاریخ استفاده می‌شد را به نمایش می‌گذارد.

درباره منشا قهوه و افسانه کالدی، گله‌دار بز که گفته می‌شود دانه‌ها را کشف کرده و از اتیوپی آورده است، بیاموزید. فروشگاه موزه قهوه، قهوه ساز، آسیاب، دستمال، ظروف شیر، و کتاب هایی در مورد برشته کردن خانگی ارائه می دهد. یک کافه، همانطور که انتظار دارید، قهوه تازه ارائه می دهد.

موزه اولی اولی دبی – OliOli

Oli Oli مکانی ایده آل برای آوردن بچه های کوچک شماست. در هشت گالری که در دو طبقه کشیده شده اند، کودکان فرصت های فراوانی برای بازی و آزمایش دارند.

بیش از ۴۰ نمایشگاه برای کشف کودکان وجود دارد. یک گالری آب، یک گالری هوا و یک اتاق اختصاص داده شده به کودکان نوپا تنها تعدادی از مناطقی هستند که کودکان می توانند از آن لذت ببرند. در نمایشگاه پارک آینده توقف کنید، جایی که جوانان می توانند در مورد چگونگی تغییر جهان توسط فناوری بیاموزند.

خانه شیخ سعید آل مکتوم – House of Sheikh Saeed Al Maktoum

این خانه تاریخی که در سال ۱۸۹۶ ساخته شده است به عنوان خانه شیخ سعید، پدربزرگ حاکم دبی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم بوده است. این بنا در طول سال ها چندین بار بازسازی شده و اکنون شامل ۳۰ اتاق، چهار بادگیر و سه حیاط است.

موزه سکه – Coins Museum

موزه سکه در محله تاریخی الفهیدی واقع شده است، منطقه ای بازسازی شده که دوران قبلی شهر را به تصویر می کشد. این شامل حدود ۴۷۰ سکه کمیاب است که در دوره های مختلف تاریخی خاورمیانه استفاده شده است. این ارتباط بین سیستم های پولی امپراتوری بریتانیای سابق، هند و همچنین سایر کشورها را توضیح می دهد.

سکه‌ها در کابینت‌هایی قرار می‌گیرند که مجهز به صفحه‌های بزرگ‌نمایی هستند، و همچنین صفحه‌های لمسی که داده‌های مربوط به سکه‌های فردی مانند فلز، تصاویر و تاریخ ضرب را نشان می‌دهند. هر یک از هشت اتاق نمایش موضوع متفاوتی را پوشش می دهد.

برچسب ها: دبی, موزه, موزه دبی

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز