۹ ساختمان نمادین در لندن

برخی از نمادین‌ترین ساختمان‌های لندن عبارتند از عرصه‌های چند منظوره، ساختمان‌های دولتی تاریخی، مکان‌های موسیقی مشهور جهان و استادیوم‌های فوتبال. مکان های کمی در جهان وجود دارد که مکان های مشهور، نمادین و تاریخی زیادی در یک منطقه جغرافیایی وجود داشته باشد. به لطف سیستم حمل و نقل عمومی گسترده شهر، به راحتی می توانید از یک نقطه عطف نمادین به مکان دیگر بروید. 

رویال آلبرت هال – Royal Albert Hall

رویال آلبرت هال در محله کنزینگتون لندن واقع شده است و یکی از محبوب ترین سالن های کنسرت در بریتانیا و خانه مجموعه کنسرت های Proms است. شکوه و عظمت ساختمان دایره ای تالار را نمی توان دست کم گرفت و آکوستیک طبیعی آن چیزی جز دیدنی نیست.

رویال آلبرت هال نه تنها میزبان اجراهای موسیقی کلاسیک است، بلکه مکانی محبوب برای هنرمندان جریان اصلی از سراسر جهان است، از جمله نمایش‌های بی‌بیت مانند ارکسترهایی که گروه‌های موج نو و گوت را پوشش می‌دهند. از موسیقی کلاسیک گرفته تا هیپ هاپ، هوی متال و فراتر از آن، این مکان نمادین برای تقریباً هر نوع موسیقی زنده و اجرای سرگرمی است.

شارد – The Shard

شارد یک نماد الهام‌بخش است که نزدیک به ۳۱۰ متر در هوا بلند می‌شود و منظره شهری عمودی خود را در داخل ارائه می‌کند. این برج نمادین در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد و به نمادی از شهر تبدیل شده است. از بالا، می‌توانید ۴۰ مایل را در همه جهات ببینید، از رودخانه تیمز تا تپه‌های غلتان آن سوی شهر بگذرید.

شارد توسط رنزو پیانو طراحی شده بود که در اصل هیچ علاقه ای به طراحی آسمان خراش نداشت که فکر می کرد بسیار زشت است. با این حال، هنگامی که این ایده مطرح شد، پیانو موافقت کرد و این بلوک‌های ساختاری فولادی و شیشه‌ای را از پل لندن ساخت که نماد شهری است که در برابر سختی‌ها مقاومت کرده، اما همچنین پیروزی و سنت را برای قرن‌ها جشن گرفته است.

کلیسای جامع سنت پل – St Paul’s Cathedral

کلیسای جامع سنت پل برای ۳ قرن ویژگی غالب خط افق لندن بود و امروز یک سازه نمادین و تاریخی باروک است که بخشی از اسطوره و عظمت شهر است. در سال ۱۷۱۱ افتتاح شد و به عنوان یک گنجینه ملی شناخته می شود. شاهزاده چارلز و پرنسس دایانا در اینجا ازدواج کردند.

حتی در آثار معروفی مانند «هری پاتر» و «مری پاپینز» نیز ظاهر شده است. کلیسای جامع در برابر حمله برق آسای لندن و توطئه سال ۱۹۱۳ حق رای برای منفجر کردن تاج و تخت اسقف مقاومت کرد. این به خاطر گالری Whispering گسترده اش معروف است، جایی که به دلیل آکوستیک غیرمعمولش می توانید با فردی دورتر از اتاق زمزمه کنید.

برج لندن – Tower of London

برج لندن در تاریخ بریتانیا نقش داشته است. در اصل در قلب لندن توسط ویلیام فاتح به عنوان نشانه ای از قدرت بریتانیا ساخته شد. در قرن سیزدهم، به عنوان یک باغ وحش سلطنتی عمل می کرد. این برج به عنوان محل شکنجه و اعدام چهره هایی مانند آن بولین، سر والتر رالی و گای فاکس و به عنوان خانه مدرن جواهرات تاج معروف است. بازدیدکنندگان خوش شانس امروز اگر حداقل یک سال زودتر رزرو کنند، می توانند شاهد مراسم شبانه کلیدها باشند.

خانه ی پارلمان (کاخ وست‌ مینستر) – Houses of Parliament (The Palace of Westminster)

کاخ وست مینستر قلب سیاست بریتانیا است که پارلمان در آن تشکیل جلسه می دهد و به طور غیررسمی به عنوان خانه های پارلمان شناخته می شود و قرن ها تاریخ و سنت را ارائه می دهد. نام رسمی از کلیسای وست مینستر همسایه گرفته شده است. متعلق به پادشاه بریتانیا است و برای اهداف تشریفاتی هنوز به عنوان یک اقامتگاه سلطنتی عمل می کند.

این کاخ یکی از پربازدیدترین جاذبه های لندن است و توسط تزار روسیه نیکلاس اول “رویایی در سنگ” نامیده می شود. این کاخ در فهرست میراث جهانی است. هیچ دسترسی معمولی مجاز نیست، اما ورود بلیط به مناطق محدود خاص و همچنین دسترسی در صف برای مشاهده جلسات کمیته مجاز است. تورهای برنامه ریزی شده با راهنما نیز به صورت رایگان برگزار می شود.

تیت مدرن – Tate Modern

تیت مدرن در اصل اولین نیروگاه نفتی در بریتانیای کبیر بود و امروزه یک نماد فرهنگی است که موزه هنر مدرن معروف را در خود جای داده است. این در دهه ۱۹۴۰ ساخته شد اما در دهه ۱۹۸۰ تعطیل شد، جایی که در حال فروپاشی ماند تا اینکه ۲ صنعتگر نسبتا ناشناس در مسابقه ای برنده شدند تا آن را به موزه هنری امروزی تبدیل کنند.

این مکان یکی از پربازدیدترین موزه های هنر مدرن در سراسر جهان است. تیت مدرن نه تنها یک نقطه عطف است، بلکه نقش مهمی در احیای منطقه کرانه جنوبی رودخانه تیمز داشته است. در اینجا می توانید این بنای تاریخی و مجموعه هزاران اثر هنری مهم آن را مشاهده کنید که چندین دهه از تاریخ را در بر می گیرد.

گرکین (۳۰ سنت مری تبر) – The Gherkin

گرکین یکی از اولین آسمان‌خراش‌های بزرگ معاصر است که خط افق لندن را سوراخ کرده و ۱۸۰ متر از سطح زمین، سه برابر ارتفاع آبشار نیاگارا، بلند شده است. این عجایب رسماً ۳۰ سنت مری تبر نامگذاری شده است که از یک کلیسای افسانه ای که ظاهراً ناپدید شده و حاوی تبر آتیلا هون است، نامگذاری شده است.

در حین ساخت آن، جسد یک دختر رومی در حفاری پیدا شد. تشییع جنازه و دفن مناسب او در همان نزدیکی انجام شد. آسمان خراش گلوله ای شکل در زمان اعلام مورد تمسخر قرار گرفت، اما پس از افتتاح آن به یک ضربه فوری توسط مردم محلی تبدیل شد و از آن زمان به مقصدی برای بازدیدکنندگان تبدیل شده است. سازه فولادی و شیشه ای اسماً یک ساختمان اداری است، اما نمای بیرونی یک جاذبه بزرگ اینستاگرام است.

تئاتر ملی – National Theatre

تئاتر ملی دارای معماری منحصر به فردی است که در بین لندنی ها بحث برانگیز بوده است، اما از زمان افتتاح آن به مقصدی برای فرهنگ لندن تبدیل شده است. این ساختمان در سال ۱۹۷۶ افتتاح شد و از آن زمان تاکنون در لیست منفورترین و محبوب ترین ساختمان های لندن قرار گرفته است.

تئاتر ملی همسایه مرکز ساوت‌بانک است و زیبایی فوق‌العاده مدرن و زاویه‌ای دارد که نمادی از سبک معماری بروتالیست است. تورهای معماری لندن این ساختمان را برجسته می کند. این همچنین، البته، مکانی برای اجراهای هنرهای نمایشی با بودجه عمومی توسط شرکت سلطنتی شکسپیر و خانه اپرای سلطنتی، در میان دیگران است.

مرکز ساوت‌بانک – Southbank Centre

مرکز ساوت بانک مجموعه ای از مکان ها در کرانه جنوبی رودخانه تیمز است که یکی از بزرگترین مراکز هنری اروپا را تشکیل می دهد. این مجموعه از ۳ مکان اصلی اجرا و یک گالری هنری تشکیل شده است و سالانه بیش از ۴ میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. این مرکز سالانه بیش از ۲۰۰۰ اجرای موسیقی، ادبیات و رقص را اجرا می کند و اینها فقط اجراهای پولی هستند.

علاوه بر نمایش های حرفه ای، این مرکز همچنین میزبان بیش از ۲۰۰۰ رویداد رایگان، برنامه های آموزشی، کارگاه ها و سخنرانان مهمان است. علاوه بر این، تا ۶ نمایشگاه بزرگ هنری هر ساله در گالری هایوارد به نمایش گذاشته می شود.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه