۹ ورزش زمستانی که می توانید انجام دهید

اگر ورزش و برف در شرایط مناسب کنار هم قرار گیرند، اتفاقات بسیار لذت بخشی ممکن است رخ دهد. اگرچه شرایط برف و هوای سرد باعث می شود بسیاری از افراد به فعالیت های کمتری که می توان در داخل خانه انجام داد فکر کنند، در واقع انواع مختلفی از ورزش ها وجود دارد که می توان در فضای باز انجام داد. 

اگرچه برخی از این فعالیت‌ها، که مخصوصاً برای کسانی که به ورزش علاقه دارند، می‌توانند از آن لذت ببرند، نیاز به تمرینات سخت‌گیرانه دارند، اما برخی از ورزش‌های زمستانی را می‌توان با تمرینات سبک‌تر و کوتاه‌مدت انجام داد. 

نکته مهم این است که در مورد ورزش های زمستانی تحقیقات دقیقی انجام دهید و کشف کنید که کدام یک برای شما مناسب تر است. به همین دلیل ما برای کسانی که کنجکاو هستند و در مورد ورزش های زمستانی تحقیق می کنند، راهنمای ایجاد کردیم. 

۱) اسکی

Ski

اسکی یکی از محبوب ترین ورزش های زمستانی در بسیاری از کشورهاست. با رسیدن فصل زمستان و نشستن برف بر روی کوهستان، علاقه مندان به اسکی، راهی پیست های اسکی می شوند. با این که اسکی یک ورزش انفرادی است اما باعث جمع شدن ورزشکاران در کنار یکدیگر می شود.

۲) اسنوبورد

Snowboard

یکی از محبوب ترین ورزش های زمستانی اسنوبورد است. اگرچه این ورزش بسیار جالب و مفرح به نظر می رسد، اما سخت تر از اسکی است. کسانی که می خواهند اسنوبورد را امتحان کنند باید ابتدا آموزش ببینند. شما می توانید این نوع ورزش را که تعادل در آن بسیار مهم است، در بسیاری از پیست های اسکی انجام دهید.

۳) اسکیت روی یخ

Ice skating

اسکیت روی یخ، یکی از لذت بخش ترین ورزش های زمستانی است که حتی بینندگان را هم مسحور حرکات خارق العاده ورزشگاران می کند. انجام حرکات نمایشی سریع و ظریف بر روی یخ در حالی که بر روی تیغه های فلزی ایستاده ای، هیجانی وصف ‌نشدنی دارد. چرخیدن و پریدن و سرخوردن های پی در پی، صحنه هایی خیره کننده می آفرینند.

۴) یخ نوردی

Ice climbing

با این که کوهنوردی یکی از تفریحات پر هیجان است، اما یخ نوردی هیجانی دو چندان دارد. بالا رفتن از مسیری یخی در حالی که برای حفظ تعادل خود، با شدت تبر را در میان یخ ها فرو می کنید، یک ماجراجویی منحصر به فرد است که از هر کسی بر نمی آید!

۵) تیوب سواری

Ice Tubing

یکی از سرگرمی های هیجان انگیز، کم هزینه و شاد زمستان، تیوب سواری است. هر کسی که یک بار آن را امتحان کرده باشد، هر سال با بارش اولین برف زمستانی، به سمت ارتفاعات می رود تا جیغ و خنده و هیجان را همزمان تجربه کند.

۶) کایت سواری در برف

Snow Kiting

کایت سواری در برف هم یکی دیگر از ورزش های زمستانی است و آن را می توان تلفیقی از پرواز و اسکی دانست که به کمک کایت و اسنوبورد یا چوب های اسکی انجام می شود. این ورزش از جمله تفریحات پر مخاطره و ریسکی است که طرفداران زیادی در دنیا دارد. با این حال در ایران شاید زیاد شناخته شده نباشد.

۷) پرش با اسکی 

Ski jumping

ورزش دیگری که علاقه مندان به ورزش های زمستانی حرفه ای می توانند امتحان کنند، پرش با اسکی است. در این ورزش، ورزشکار سعی می‌کند علاوه بر عبور از یک سراشیبی که از برف پوشیده شده است، با پرش از آن در دورترین نقطه ممکن در زمین فرود بیاید. چوب اسکی‌هایی که در این ورزش زمستانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بزرگتر و پهن‌تر از حالت عادی است.

۸) هاکی روی یخ

Ice hockey

هاکی روی یخ که شهرت جهانی دارد، ورزشی است که نیاز به عضلات بسیار قوی دارد. این ورزش علاوه بر اینکه یک ورزش بسیار مفرح است، از آنجایی که یک ورزش گروهی است، گزینه خوبی برای گذراندن اوقات پربار با عزیزانتان نیز می باشد.

۹) سورتمه 

Sledge

سورتمه سواری یکی از سرگرم کننده ترین ورزش های زمستانی است که می توان در ترکیه انجام داد. وقتی صحبت از برف و زمستان می شود، سورتمه سواری مستقیماً به ذهن می رسد و فعالیت زمستانی است که بسیاری از مردم بیشتر با آن آشنا هستند. 

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ازمیر

مکان های دیدنی در شهر ازمیر، ترکیه

گردشگری دنیا

ساخت بزرگترین پارک آبی خاورمیانه، در عربستان سعودی

گردشگری

ضرورت شناسایی پتانسیل‌های چناران

دسته‌بندی نشده

۷ نقطه دیدنی از این شهر مقدس