آشنایی با گروه مرگ در قطر جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

به گزارش رد بلیط، ژرمن ها در سودای بازگشت به اوج
زخمی های دوره قبل و دومین تیم پرافتخار رقابت های جام جهانی، در حالی پای به قطر می گذارند که بتوانند عملکرد ضعیف دوره قبل را به دست فراموشی بسپارند و با قدرت بیشتر، یک نمایش تمام عیار را از خود نشان دهند.
ژرمن ها در جام جهانی 2018 روسیه، در عین ناباوری با 3 امتیاز به عنوان تیم چهارم گروه از دور مسابقات کنار رفتند، آلمان ها چهار بار در سال های 1954، 1974، 1990 و 2014 عنوان قهرمانی این رقابت ها را به دست آورده اند. شاید بتوان قطر را جایی برای کسب پنجمین عنوان قهرمانی آنها دانست.
تیم دوازدهم رنکینگ فیفا در مرحله مقدماتی رقابت های جام جهانی توانست با کسب 27 امتیاز به عنوان صدرنشین گروه راهی قطر شود.
مانشافت در حال حاضر بازیکنان با کیفیتی را در اختیار دارد، که می تواند امید هواداران این تیم را برای کسب موفقیت در قطر دو چندان کند. آلمان در 9 بازی اخیرش در تمامی رقابت ها 8 پیروزی به‌دست آورده و یک دیدار آنها نیز با تساوی به پایان رسیده است.

آلمان ها با تفکرات هانسی فیلیک به استقبال بیستمین حضور خود در این تورنمنت می روند، اما نکات جالب در خصوص کشور آلمان این است که آنها در بخش مردان و زنان موفق شده اند عنوان قهرمانی را در رقابت های جام جهانی کسب کنند. و نکته دیگری که در خصوص آلمان ها می توان به آن اشاره کرد، آنها تنها کشور اروپایی هستند که در تمامی جام های جهانی ممکن که اجازه حضور در آن را داشته اند، راه پیدا کرده اند.

ژرمن ها در بازی اول خود باید در ورزشگاه بین المللی خلیفه به مصاف ژاپن بروند، این تیم در دیدار دوم خود رو در روی اسپانیا قرار خواهد گرفت و در آخرین بازی مقابل برنده پلی آف (نیوزلند / کاستاریکا) به میدان می رود.
آلمان ها تنها یکبار در مرحله گروهی رقابت های جام جهانی حذف شده اند که مربوط به دوره گذشته است، آنها همچنین چهار عنوان نایب قهرمانی و چهار عنوان سومی را در این رقابت ها کسب کرده اند.

نسل طلایی ماتادورها آماده حضور در قطر
این تیم اسپانیا و بازیکنانی که در اختیار دارد، همه را یاد اسپانیا 2008 می اندازد شروع نسل طلایی که توانست عنوان قهرمانی جام جهانی 2010 آفریقا را به‌دست بیاورد، عملکرد اسپانیا آن زمان باعث شد تا این تیم در یورو 2008 و یورو 2012 هم عنوان قهرمانی را کسب کند و به تنها تیم اروپایی تبدیل شود، که سه جام بین المللی متوالی را به‌دست می آورد.
ماتادورها در جام جهانی روسیه به عنوان تیم نخست از گروه خود صعود کردند، اما در مرحله حذفی با شکست برابر تیم میزبان از گردونه رقابت ها کنار رفتند. تیم هفتم رنکینگ فیفا در مرحله مقدماتی رقابت های جام جهانی موفق شد با 19 امتیاز به عنوان تیم نخست بالاتر از سوئد راهی قطر شود.

این تیم در 7 بازی از 8 دیدار اخیرش در تمامی رقابت ها به پیروزی رسیده است، اما نکته قابل توجه برای رقبای آنها در رقابت های جام جهانی این است که لاروخا در 5 بازی از این تقابل ها دروازه اش را بسته نگه داشته است.
اسپانیا تنها یکبار به فینال رقابت های جام جهانی راه پیدا کرده که منجر به قهرمانی شده است، آنها حالا باید برای تکرار این کار پس از 12 سال بتوانند با صعود از گروه مرگ گام بلندی را برای کسب جام بردارند.
اسپانیایی ها در شانزدهمین حضور خود در رقابت های جام جهانی در اولین بازی به مصاف برنده پلی آف خواهند رفت، در دومین دیدار باید برابر آلمان قرار بگیرند و در بازی آخر مقابل ژاپن به میدان خواهند رفت.
مردم این کشور امیدوار هستند با سرمربیگری لوئیز انریکه و بازیکنان جوان و آینده داری که در اختیار دارند، یک نمایش خوب را از تیمشان در قطر مشاهده کنند.

سامورایی ها در میدان نبرد با بزرگان

قرعه سخت برای سامورایی های جنگنده، ژاپنی ها در این سال ها نشان داده اند می توانند در عرصه بین المللی و در رقابت با تیم های بزرگ فوتبال حرفی برای گفتن داشته باشند. ژاپنی ها که آماده هفتمین حضور متوالی خود در آوردگاه جهانی هستند باید در گروه پنجم این مسابقات با تیم هایی چون اسپانیا و آلمان روبرو شوند.
تیم بیست و سوم رنکینگ فیفا در مرحله مقدماتی 22 امتیاز به‌دست آورد و پشت سر عربستان به عنوان تیم دوم در جمع چهار تیم آسیایی حاضر در رقابت های جام جهانی قرار گرفت.
ژاپن در 6 دوره قبلی این تورنمنت سه بار توانسته از دور گروهی صعود کند، آنها دوره گذشته در روسیه با کسب 4 امتیاز به عنوان تیم دوم از گروه خود صعود کردند و در مرحله حذفی، در عین شایستگی برابر بلژیک سه بر دو مغلوب شدند و نتوانستند به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کنند.

سامورایی ها در 16 بازی اخیر خود در تمامی رقابت ها تنها دو شکست را متحمل شده اند، این تیم در 10 بازی از این تقابل ها دروازه اش را بسته نگه داشته است. ژاپنی ها در بخش تدافعی تیم سرسختی را در اختیار دارند که می تواند یکی از نکات قابل توجه برای آنها در قطر باشد.
این تیم بازیکنانی نظیر ایجی کاواشیما سنگربان تیم استراسبورگ فرانسه،  یوتو ناگاتومو، مایا یوشیدا، گاکو شیباساکی، گنکی هاراگوچی، تاکومی مینامینو لیورپول، کوبو مایورکا، رئو هاتاته سلتیک، تاکوما آسانو و … در اختیار دارد.
ژاپن همواره در رقابت های جام جهانی یکی از تیم های شاخص قاره آسیا بوده است، حالا آنها در قطر تلاش خواهند کرد تا با سرمربیگری هاجیمه موریاسو بازیکن پیشین این کشور برای چهارمین بار از گروه خود صعود کنند.
با ثبات‌ترین تیم آسیا در بازی اول خود برابر آلمان به میدان خواهد رفت، در دومین نبرد خود رو در روی برنده پلی آف قرار می گیرد و در بازی سوم به مصاف اسپانیا می رود.

نیوزلند / کاستاریکا، سهمیه آخر گروه مرگ

تیم چهارم این گروه از بین برنده نیوزلند نماینده قاره اقیانوسیه و کاستاریکا نماینده کونکاکاف مشخص خواهد شد.
نیوزلند در بازی نهایی قاره اقیانوسیه موفق شد پنج بر صفر جزایر سلیمان را از پیش رو بردارد و حریف کاستاریکا در این مرحله شود.
نیوزلندی ها پس از 12 سال تلاش می کنند تا برای سومین بار پای به آوردگاه جهانی بگذارند، این تیم در سال های 1982 و 2010 در رقابت های جام جهانی حاضر بوده که هر دو بار در همان مرحله گروهی و بدون کسب پیروزی از دور مسابقات کنار رفته است.
از سرشناس ترین بازیکنان این کشور می توان به وینستون رِید و کریس وود بازیکن باشگاه نیوکسل انگلیس اشاره کرد، این تیم در حال حاضر رتبه صد و یکم رنکینگ فیفا را در اختیار دارد.

نیوزلند در 9 بازی از 10 دیدار آخر خود در تمامی رقابت ها به پیروزی رسیده است.
دیگر تیم حاضر در مرحله پلی آف کاستاریکا است، نماینده کونکاکاف پس از کسب عنوان چهارمی در قاره خود پای به این دیدار می گذارد.
کاستاریکا تاکنون پنج بار به رقابت های جام جهانی رسیده است، این کشور تلاش می کند تا برای اولین بار در تاریخ فوتبالش سه بار متوالی در این تورنمنت حاضر شود. کاستاریکا در جام هایی که حضور داشته، دو بار توانسته از گروه خود صعود کند. آنها در دوره گذشته بدون کسب پیروزی در همان مرحله گروهی کنار رفتند.
این تیم در 7 بازی اخیرش در تمامی رقابت ها شکست نخورده و در 5 بازی دروازه اش را بسته نگه داشته است.
تیم برنده پلی آف در بازی اول به مصاف اسپانیا می رود، در دیدار دوم خود مقابل ژاپن قرار می گیرد و در بازی آخر باید با آلمان دیدار کند.
دیدار مرحله پلی آف بین این دو تیم 14 ژوئن در ورزشگاه دوحه قطر برگزار خواهد شد، برنده این دیدار تیم چهارم گروه پنجم رقابت های جام جهانی را مشخص خواهد کرد.

منبع:
ورزش سه

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد