آمادگی برج میلاد برای میزبانی از کنفرانس فدراسیون برج‌های بلند دنیا در سال ۲۰۲۳

به گزارش ردبلیط؛ کنفرانس فدراسیون برج‌های بلند دنیا امسال و پس از متوقف شدن محدودیت‌های کرونا به میزبانی “برج خلیفه دبی” در ماه سپتامبر برگزار شد که برای نخستین بار نمایندگان برج میلاد در این کنفرانس شرکت کرده و به معرفی این مجموعه گردشگری و نماد ملی ایران در این کنفرانس در سطح جهانی پرداختند.

عباس حیدری؛ مدیر عامل برج میلاد ضمن تشکر از برگزار کنندگان این کنفرانس به ارائه توضیحاتی درباره این مجموعه گردشگری پرداخت و به اتمام و افتتاح پروژه‌های جدید در این مجموعه از جمله شهربازی، اسکواش، بولینگ، سرزمین افسانه‌ها، بانجی جامپینگ در دوران محدودیت‌های کرونا اشاره کرد و گفت: این دوران فرصتی بود که پروژه‌های ناتمام این مجموعه 68 هکتاری، تکمیل شود که خوشبختانه این پروژه‌ها به سرانجام رسید و امروز که در دوران پسا کرونا هستیم بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان از این اماکن تفریحی و گردشگری در حاشیه بازدید از این مجموعه استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه برج میلاد، صاحب بزرگ‌ترین رستوران گردان دنیا در ارتفاع 276 متری است، ادامه داد: در مجموعه برج میلاد همچنین مجموعه رستوران‌های مختلف، کافی شاپ، فضای مخصوص بازی کودکانه، ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری و … نیز وجود دارد که می‌توان گفت خانواده‌ها و گردشگران می‌توانند بصورت دسته جمعی از این مجموعه بازدید کرده و یک روز خاطره‌انگیز را در این مجموعه ثبت کنند.

حیدری همچنین به برنامه‌های اجرا شده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: در دوران کرونا با توجه به شرایط بد روحی شهروندان، اتاق فکر این مجموعه طراحی تعدادی از کنسرت‌های آن لاین را داد که در آغاز سال جدید (نوروز99) این کنسرت‌ها برای مردم بصورت رایگان در برج میلاد اجرا شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت و حتی بسیاری از کشورهای جهان به تبعیت از این طرح، کنسرت‌های آن لاین برای شهروندان اجرا کردند.

مدیرعامل برج میلاد همچنین به اجرای برنامه‌های  ملی و بین المللی اشاره کرد و افزود: برج میلاد از جمله برج های مخابراتی دنیاست که به طرح جهانی ساعت زمین پیوست و همزمان با این روز چراغ‌های برج میلاد برای ترویج فرهنگ صرفه جویی از انرژی خاموش می‌شود. همچنین به مناسبت‌های مختلف جهانی و ملی، این برج نورپردازی می‌شود که در سطح ملی و جهانی بازتاب گسترده‌ای دارد.

در ادامه این کنفرانس، مدیران برج‌های بلند دنیا از وجود این همه امکانات گردشگری ،تفریحی و فرهنگی در برج میلاد ابراز تعجب کرده و مشتاق به بازدید از این مجموعه شدند. از جمله این مدیران “کریستینا آئه” مدیر اجرایی فدراسیون برج‌های بلند دنیا بود که در سخنرانی خود ضمن تشکر از مدیران برج میلاد برای معرفی کامل و جامع برنامه‌ها ، طرح‌ها و پروژه‌های این مجموعه گفت: دستاوردهای شما نشان می‌دهد که برج میلاد از جمله برج‌های گردشگری کشور ایران است که در محوطه 68 هکتاری ساخته و هم اکنون نیز به یک مجموعه گردشگری برای بازدیدکنندگان تبدیل شده است، ما تاکنون فکر نمی‌کردیم که برج میلاد چنین امکاناتی به گردشگران ارائه دهد و امروز بعد از ارائه آقای حیدری بسیار مشتاق هستیم که از این برج در کشور تاریخی و فرهنگی ایران بازدید کنیم.

در ادامه، عباس حیدری مدیرعامل برج میلاد پیشنهاد میزبانی برج میلاد را برای کنفرانس سال 2023 فدراسیون برج‌های بلند دنیا را ارائه کرد که مورد استقبال اعضا قرار گرفت و اعلام شد که پس از بررسی‌های لازم، نتایج این پیشنهاد به مدیریت برج میلاد اعلام می‌شود.

گفتنی است، در این دوره از کنفرانس فدراسیون برج‌های بلند دنیا، مدیران برج‌های مهم دنیا از جمله برج  ایفل، برلین، 360 شیکاگو، ایمپایراستیت، پانوراما 360،یوفو، ریونیون،ویلیس تاور،لوته برد، سئول اسکای، بوسان ایکس اسکای، پراگ،کنتن، اورین تالپر، تایپه، توکیو تاور و ماکائو، دوناتورم حضور داشتند و مدیریت برج میلاد برای نخستین سال بود که در این کنفرانس شرکت کرده بود و فرصتی برای معرفی برج میلاد در سطح جهانی بود.

لازم به ذکر است که برج میلاد در ژانویه 2018 به جمع فدراسیون جهانی برج‌های بزرگ و بلند دنیا پیوست و کنفرانس سالانه این فدراسیون به دلیل اپیدمی کرونا، تا امسال برگزار نشد.

فدراسیون برج‌های بزرگ و بلند دنیا انجمنی است که تمامی برج‌های بلند و بزرگ دنیا از جمله برج‌های مخابراتی دنیا در آن عضو هستند تا با تبادل اطلاعات و تجربیات خود، نقش مهمتری در توسعه صنعت گردشگری، رونق اقتصادی داشته باشند.

منبع:
تسنیم

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد