افزایش سفر گردشگران به ترکیه

به گزارش ردبلیط؛ شمار گردشگران خارجی ترکیه در ماه جولای امسال در مقایسه با سال گذشته با ۵۳ درصد افزایش همراه بوده است.

تعداد گردشگران خارجی در ماه جولای به ترکیه سفر کرده‌اند ۶.۶۷ میلیون نفر اعلام شده است. بخش زیادی از این مسافران را بازدیدکنندگان روسی دربرگرفته‌اند که پس از این‌که کشورهای غربی در پی حمله روسیه به اوکراین، محدودیت‌های سفری اعمال کردند، ترکیه را برای سفر انتخاب کرده‌اند. البته آمار سفر بازدیدکنندگان آلمانی و بریتانیایی نیز به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

با توجه به این‌که تمرکز اصلی برنامه اقتصادی «اردوغان» افزایش تعاملات مالی با سایر کشورها برای مقابله با تورم و نرخ سود است،‌ سودهای صنعت گردشگری برای اقتصاد ترکیه حیاتی محسوب می‌شوند.

وزارت گردشگری ترکیه ماه گذشته اهداف پایان سال را به ۴۷ میلیون گردشگر و ۳۷ میلیارد دلار سود گردشگری افزایش داد.

مدیرکل بنیاد هتل‌داران ترکیه بیان کرد: «آمارهای ماه جولای همچون ماه اوت قدرتمند بودند. وقتی رزروهای اتاق، شمار پروازها و رزوهای تورهای گردشگری برای ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر را بررسی می‌کنیم،‌ به نظر می‌رسد که اهداف وزارت گردشگری عملی خواهد شد.»

مدیرکل بنیاد هتل‌داران ترکیه همچنین با اشاره به روی آوردن گردشگران ثروتمند روس به ترکیه، بیان کرد: «روس‌های ثروتمندی که عادت داشتند به مقاصد گردشگری پرهزینه‌تری همچون اسپانیا،‌ فرانسه،‌ ایتالیا و یونان سفر کنند نیز به دلیل محدودیت‌های پروازی که توسط کشورهای غربی اعمال شده است به ترکیه روی آورده‌اند.»

تاکنون، آلمانی‌ها با ۲.۹۹ میلیون نفر، روس‌ها با ۲.۲ میلیون نفر و بریتانیایی‌ها با ۱.۸ میلیون‌ گردشگر بیشترین سهم را در بین بازدیدکنندگان خارجی ترکیه داشته‌اند. تعداد کلی گردشگران خارجی که امسال به ترکیه سفر کرده‌اند با افزایش ۱۲۸ درصدی به ۲۳.۰۳ میلیون نفر رسیده است که کمی از ۲۴.۷ میلیون گردشگر سال ۲۰۱۹ کمتر است.

البته پایین آمدن ارزش لیر باعث شده است ترکیه به مقصد محبوب‌تری برای مسافران خارجی تبدیل شود.

منبع:
رویترز

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| اصفهان

برگزاری مراسم روز جهانی صنایع دستی در اصفهان

اخبار

گیلان به قطب ورزش‌های دریایی و ساحلی کشور تبدیل می‌شود

گردشگری

کیو؛ درخشان‌ترین دریاچه لرستان

اخبار

برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در رزن