افزایش ۶۹ درصدی ورود خودرو به هرمزگان

مهدی دوستی بیان کرد: در این مدت حدود ۳۶۹ هزار وسیله نقلیه وارد هرمزگان شده است و فقط در روز دوم فروردین در یک روز حدود ۵۷ هزار وسیله نقلیه وارد استان شد.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه هرمزگان قطب گردشگری دریایی کشور محسوب می‌شود یک میلیون و ۸۳ هزار نفر با شناورها به جزایر استان سفر کردند، تصریح کرد: تمرکز مسافرانی که از طریق دریایی به جزایر سفر کردند عمدتاً بر روی جزایر قشم، کیش و هرمز به عنوان قطب‌های جدید گردشگری دریایی ایران بود که رشد ۳۰۶ درصدی را در این حوزه داشتیم.

استاندار هرمزگان بیان کرد: آمار ورود به جزایر با خودرو ۱۶۴ هزار دستگاه بوده که نسبت به سال قبل ۳۵۲ درصد و نسبت به سال ۹۸ حدود ۳۶ درصد رشد داشته است.

دوستی یادآوری کرد: کارگروه احصا نیز برای شناسایی نواقص و کمبودها نیز تشکیل شده چرا که موج سفرهایی که وارد استان شده‌اند آرزوهای ما را در حوزه‌های گردشگری برآورده کرده است از این بابت که ما همیشه به دنبال تنوع بخشی به سفرها، توجه به جزایر جنوبی و رونق گردشگری دریایی بودیم و این اتفاقات امسال بسیار مبارک است که تلاش می‌کنیم نقطه ضعف‌های موجود در دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری استان را ظرف سه ماه آینده با برنامه‌ای ویژه برطرف کنیم.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد