افزایش ۱۴ درصدی بستری‌های کرونایی در استان کرمان

حمیدرضا رشیدی نژاد ظهر امروز 20 فروردین ماه در ستاد مقابله با کرونای استان کرمان گفت: تا یک هفته قبل روند تعداد بیماران سرپایی و بستری استان نزولی بود.

وی با بیان این مطلب که امروز استان کرمان جزو استان هایی بود که به آن هشدار داده شد، اظهار کرد: آمارها نشان می دهد روند بیماری کووید 19 در استان صعودی شده است اما این بدان معنا نیست که پیک بعدی به شدت پیک های قبلی باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: براساس آمار روزانه تعداد بیماران بستری در بیمارستان های استان نسبت به قبل مقداری افزایش پیدا کرده است.

وی از بستری بودن 355 نفر به دلیل ابتلا به کووید 19 در بیمارستان های استان کرمان خبر داد وگفت: هم اکنون ابتلای 81 قطعی و 274 نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 49 نفر در ICU که 23 نفر آنها تحت ونتیلاتور قرار دارند.

واکسینه شدن 90 درصد جمعیت استان

رشیدی نژاد با بیان این مطلب که از واکسیناسیون در ایام تعطیلات نوروز آنگونه که پیش بینی می شد استقبال نشد، فرمود: 90 درصد کل جمعیت هدف استان واکسن تزریق کرده اند. گفتنی است که 34 درصد جمعیت هدف استان دوز سوم واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند.

همچنین وی گفت:واکسیناسیون از افزایش ابتلا به کرونا جلوگیری می کند.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد