الزامات سفر به قطر در زمان جام جهانی

به گزارش ردبلیط؛ در الزامات اعلامی از سوی مسئولان کشور قطر آمده که باید شرکت کنندگان در مسابقات جام جهانی آخرین اخبار، قوانین و شرایط سفر به این کشور را مطالعه کنند. همچنین اگرچه در مدت زمان برگزاری مسابقات، ویزای توریستی توسط این کشور صادر نمی‌شود ولی مسافران موظف هستند از اول نوامبر تا ۲۳ دسامبر ۲۰۲۲ برای ورود به قطر کارت هایا را درخواست کنند، حتی اگر در مسابقات حضور نداشته باشند البته به استثنای دارندگان مجوز اقامت و اتباع قطر.

دارندگان کارت هایا می‌توانند با این کارت تا ۲۳ ژانویه ۲۰۲۳ در قطر بمانند و برای چندین بار ورود و خروج کنند.

کسی که هایا کارت دارد می‌تواند سه نفر دیگر را نیز به عنوان هوادار بدون بلیت از تاریخ ۲۰ نوامبر تا ۱۸ دسامبر با خودش همراه کند.

ورود بازدیدکنندگان از ۲۳ دسامبر ۲۰۲۲ از سر گرفته خواهد شد.

توریسم قطر به شرکای تجاری بین المللی سفر توصیه می‌کند که آخرین الزامات سفر و ورود قطر را برای مسابقات جام جهانی دنبال کنند.

هوادارانی با استفاده از سرویس شاتل در سفر یک روزه شرکت می‌کنند، باید با وارد کردن جزئیات سفر و بلیط معتبر مسابقه، برای دریافت کارت هایا در وب سایت یا اپلیکیشن موبایل اقدام کنند.

سرویس شاتل روز مسابقه به دارندگان کارت هایا اجازه می‌دهد تا یک مسابقه را تماشا کنند و در مدت ۲۴ ساعت به نقطه مبدا خود بازگردند. این سرویس نیاز به رزرو محل اقامت برای ساکنان کشورهای همسایه شورای همکاری خلیج فارس را از بین می‌برد و حمل و نقل زمینی رایگان را از فرودگاه تا استادیوم فراهم می‌کند.

شرکت‌های هواپیمایی سرویس شاتل شامل هواپیمایی‌های کشورهای قطر، عربستان سعودی، دبی، کویت و عمان است.

از اول نوامبر، بازدیدکنندگان دیگر نیازی به ارائه PCR منفی COVID-19 یا آزمایش آنتی ژن سریع قبل از سفر به قطر ندارند.

منبع:
مهر

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد