امکان ثبت نام عمومی برای عتبات نوروزی بار دیگر فراهم شد

گزارش هایی از نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین صحبت‌الله رحمانی معاون عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته برای سفر 13 هزار نفر در قالب کاروان‌های زیارتی عتبات نوروزی ظرفیت فراهم شده است، فرمود: تاکنون حدود 4350 نفر از مشتاقان این سفرها ثبت نام خود را قطعی کرده‌اند.

وی در ادامه گفت: اولویت‌های ذخیره 7 و 8 که بیشترین تعداد پیش ثبت‌نام را انجام داده‌اند می‌توانند نام نویسی خود را قطعی کنند و در صورت باقی ماندن ظرفیت خالی از امروز امکان ثبت نام برای عموم فراهم خواهد.

معاون عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص سفرهای نوروزی به سوریه نیز اظهار داشت: حدود 1400 نفر از 21 اسفند ماه تا یازدهم فروردین سال 1401 در قالب کاروان به دمشق اعزام خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز با  تقدیر از تلاش دست اندرکاران سفرهای نوروزی به اعتاب مقدسه، خواستار آمادگی بخش های مختلف سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در صورت امکان بازشدن مرزهای زمینی برای سفر به عراق  شد.

در ادامه این جلسه، سیدصادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت به  برخی خبرهای منتشر شده در خصوص حج آینده که احتمال برگزاری آن با حضور زائران خارجی را تقویت می‌کند، اشاره کرد و اکبر رضایی معاون حج و عمره این سازمان نیز گفت: خبرها حکایت از آن دارد که دعوتنامه از طرف کشور میزبان برای حضور برخی هیئت‌های خارجی در عربستان برای گفت‌وگو و انعقاد تفاهم‌نامه در خصوص حج آینده درحال ارسال است.

و همچنین گفت: درخصوص عمره نیز در روزهای اخیر شاهد گشایش و رفع محدودیت‌ها و حضور عمره گزاران بدون رعایت فاصله اجتماعی در صحن مسجدالحرام هستیم.

سرپرست حجاج ایرانی هم خواستار تشکیل نشست کارشناسی از مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برای بررسی جوانب مختلف موضوع ثبت نام کنندگان درحج سال 1399 و پرداخت‌های صورت گرفته توسط آنها به عنوان بخشی از هزینه سفر و همچنین صدها هزار زائری شد که فیش های اولویت دار دراختیار دارند ولی درآن سال برای ثبت نام و پرداخت هزینه اقدامی نکردند.

مهران فرشید فرمود : هر یک از سامانه‌های مورد استفاده در سازمان حج و زیارت با توجه به نیازسنجی بخش‌های مربوطه تهیه شده است و موجبات رشد و ارتقای کیفیت در ارائه خدمات را فراهم خواهد کرد.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| ترکیه

چشم‌انداز سفرهای اروپایی بدون دریافت ویزا پیش‌روی رای‌دهندگان در ترکیه

اخبار

جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به بافت تاریخی

اخبار

لایحه حمایت از ایرانیان خارج از کشور چیست؟

اخبار

توسعه روابط گردشگری با عربستان در دستور کار قرار می‌گیرد