امکان ثبت نام عمومی برای عتبات نوروزی بار دیگر فراهم شد

گزارش هایی از نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین صحبت‌الله رحمانی معاون عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته برای سفر 13 هزار نفر در قالب کاروان‌های زیارتی عتبات نوروزی ظرفیت فراهم شده است، فرمود: تاکنون حدود 4350 نفر از مشتاقان این سفرها ثبت نام خود را قطعی کرده‌اند.

وی در ادامه گفت: اولویت‌های ذخیره 7 و 8 که بیشترین تعداد پیش ثبت‌نام را انجام داده‌اند می‌توانند نام نویسی خود را قطعی کنند و در صورت باقی ماندن ظرفیت خالی از امروز امکان ثبت نام برای عموم فراهم خواهد.

معاون عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص سفرهای نوروزی به سوریه نیز اظهار داشت: حدود 1400 نفر از 21 اسفند ماه تا یازدهم فروردین سال 1401 در قالب کاروان به دمشق اعزام خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز با  تقدیر از تلاش دست اندرکاران سفرهای نوروزی به اعتاب مقدسه، خواستار آمادگی بخش های مختلف سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در صورت امکان بازشدن مرزهای زمینی برای سفر به عراق  شد.

در ادامه این جلسه، سیدصادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت به  برخی خبرهای منتشر شده در خصوص حج آینده که احتمال برگزاری آن با حضور زائران خارجی را تقویت می‌کند، اشاره کرد و اکبر رضایی معاون حج و عمره این سازمان نیز گفت: خبرها حکایت از آن دارد که دعوتنامه از طرف کشور میزبان برای حضور برخی هیئت‌های خارجی در عربستان برای گفت‌وگو و انعقاد تفاهم‌نامه در خصوص حج آینده درحال ارسال است.

و همچنین گفت: درخصوص عمره نیز در روزهای اخیر شاهد گشایش و رفع محدودیت‌ها و حضور عمره گزاران بدون رعایت فاصله اجتماعی در صحن مسجدالحرام هستیم.

سرپرست حجاج ایرانی هم خواستار تشکیل نشست کارشناسی از مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برای بررسی جوانب مختلف موضوع ثبت نام کنندگان درحج سال 1399 و پرداخت‌های صورت گرفته توسط آنها به عنوان بخشی از هزینه سفر و همچنین صدها هزار زائری شد که فیش های اولویت دار دراختیار دارند ولی درآن سال برای ثبت نام و پرداخت هزینه اقدامی نکردند.

مهران فرشید فرمود : هر یک از سامانه‌های مورد استفاده در سازمان حج و زیارت با توجه به نیازسنجی بخش‌های مربوطه تهیه شده است و موجبات رشد و ارتقای کیفیت در ارائه خدمات را فراهم خواهد کرد.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد