بازتاب جهانی بازگشت احتمالی کی‌روش به ایران

به گزارش ردبلیط، رسانه لوفیگارو فرانسه درباره بازگشت کی‌روش پرتغالی به روی نیمکت تیم ملی ایران گفت: کارلوس کیروش پرتغالی پس از هشت سال سرمربیگری تیم ملی ایران، به‌زودی سرمربی تیم ملی ایران خواهد شد.

رسانه‌های نزدیک به مقامات گزارش داده‌اند که با نزدیک شدن به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، کارلوس کی‌روش پرتغالی باید به سمت سرمربیگری ایران که ۸ سال هدایت آن را برعهده داشت، بازگردد. به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال ایران تا پایان هفته جاری انتصاب کارلوس کی‌روش را به عنوان سرمربی تیم ملی اعلام خواهد کرد. کی‌روش باید جایگزین دراگان اسکوچیچ کروات شود که تیم ملی ایران را به جام جهانی رساند. اسکوچیچ که چندی پیش از سمت سرمربیگری خود برکنار شده بود، از سوی فدراسیون در سمت خود باقی ماند.

مهدی تاج، رییس جدید فدراسیون به طور جدی در حال بررسی بازگشت سرمربی پرتغالی به تیم ملی است. کارلوس کی‌روش تقریباً هشت سال هدایت ایران را بر عهده داشت که طولانی‌ترین دوره حضور در این سمت است و ایران را به دو جام جهانی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ رساند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارش خود نوشت: کارلوس کی‌روش ممکن است برای بازگشتی چشمگیر آماده شود تا هدایت تیم ملی ایران را کم‌تر از سه ماه قبل از بازی‌های جام جهانی و گروه B با آمریکا، انگلیس و ولز برعهده بگیرد.

اسکوچیچ از اوایل سال ۲۰۲۰ سرمربی ایران بوده است اما سمت او از ۳۰ آگوست زمانی که مهدی تاج مجدداً به عنوان رییس فدراسیون فوتبال ایران انتخاب شد، در هاله ای از ابهام قرار گرفت. تاج که از سال ۱۹-۲۰۱۶ با کی‌روش کار می کرد، در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که در صورت انتخاب شدن، به طور جدی به بازگرداندن سرمربی پرتغالی فکر می‌کند. کی‌روش پس از ناکامی در رساندن تیم ملی مصر به جام جهانی بدون تیم بوده است و می‌تواند سرمربی ایران شود.

ایران با برگزاری بازی دوستانه مقابل اروگوئه و سنگال در اتریش به آماده‌سازی خود برای جام جهانی ادامه می‌دهد. ایران که هرگز به مرحله حذفی جام جهانی صعود نکرده است در اولین دیدار خود در جام جهانی با انگلیس دیدار می‌کند و در ادامه با ولز و آمریکا دیدار خواهد داشت.

منبع:
ایسنا

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد