بازگشایی مرز خسروی برای سفر کربلا/ اقدامات وزارت کشور برای مراسم اربعین

تولیدی رد بلیط؛  با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 750 هزار نفر در سامانه سماح پیش ثبت نام کرده‌اند؛ متوسط روزانه 25 هزار نفر در این سامانه ثبت نام می‌کنند. در اربعین امسال موضوع گرمازدگی اهمیت بسیاری دارد و در این خصوص براساس تقسیم وظایف، وزارت بهداشت مسئولیت حفظ سلامت زائران اربعین حسینی را در پایانه‌های مرزی و سازمان هلال احمر در عراق برعهده دارد.

موضوعات ساماندهی پایانه ها و جاده ها و همچنین پیش بینی های لازم در مسائل مربوط به آب و برق و سرویس های خدماتی در مرزها با حضور استانداران استان های مرزی مورد پی گیری قرار گرفت. احیانا اگر امکاناتی از سال های قبل بوده باید توسعه یافته و تکمیل شود.  موضوعات حمل و نقل جاده ای نیز مورد بررسی قرار گرفت تا زایرین با کیفیت مناسب به مرزها رسانده شود، همچنین رعایت مسائل بهداشتی و رساندن کالاهای اساسی در مرزها نیز از دیگر موضوعات مورد توجه در این جلسه بود.

وزیر کشور نیز بیان کرده است : سایر فعالیت هایی که برای آسایش و رفاه زائران در حوزه های مختلف اعم از حمل و نقل و اسکان موقت در مرزها و داخل مرزها باید فراهم باشد در این جلسه بحث شد، ضمن این که آمادگی های لازم در داخل عراق هم از دیگر موضوعات این جلسه بود که مورد گفت و گو واقع شد.

در مجموع کارهای خوبی توسط همه دستگاه ها و استانداران صورت گرفته است و موضوعاتی دیگری نیز وجود دارد که باید در دستور کار باشد تا خدمت رسانی مناسب به زایرین انجام شود.

همچنین طی جلسات صورت گرفته با استاندار کربلا یکی از کارها جلسه با استانداران مرزی و همچنین استانداران نجف و کربلا است، چون بیشتر زائرین آنجا حضور دارند، البته درسفری که معاون امنیتی وزیر کشور داشته مذاکراتی با استانداران انجام شده تا این مساله و جلسات تداوم داشته باشد.

طبق اخبار اخیر؛ استاندار کربلا به زودی برای انجام مذاکرات بیشتر به تهران می‌آید.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| اصفهان

برگزاری مراسم روز جهانی صنایع دستی در اصفهان

اخبار

گیلان به قطب ورزش‌های دریایی و ساحلی کشور تبدیل می‌شود

گردشگری

کیو؛ درخشان‌ترین دریاچه لرستان

اخبار

برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در رزن