برنامه امارات برای جذب ۴۰ میلیون توریست

به گزارش ردبلیط؛  محمد بن راشد، حاکم دبی و قائم مقام رئیس امارات، با انتشار تصاویری از بازدید خود از بازاری که میزبان ۲ هزار نهاد گردشگری از ۱۵۰ کشور است، اعلام کرد که امارات قصد دارد ۴۰ میلیون توریست را طی ۷ سال جذب کند.

وی گفت که گردشگری جهانی پس از سه سال افت دوباره به عرصه پیشرفت بازگشته است و بخش گردشگری امارات نیز به تبع آن پیشرفت های خود را از سرگرفته و هزینه های صورت گرفته برای ارتقای این بخش در سال ۲۰۲۲، ۷۰ درصد افزایش یافته است.

محمد بن راشد افزود: قصد داریم طی ۷ سال، ۴۰ میلیون توریست را جذب کنیم و هدف امارات افزایش سهم بخش گردشگری در تولید ناخالص داخلی این کشور است

از سوی دیگر سیف محمد السویدی، مدیرکل سازمان هواپیمایی امارات، گفت که شمار مسافران در سه ماه نخست سال جاری حدود ۳۱ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۶۳۵ نفر بوده است.

شمار مسافرانی که در سه ماه نخست سال ۲۰۲۲ از طریق فرودگاه های امارات تردد کرده بودند، حدود ۲۰ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۳۲۴ نفر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه هواپیمایی امارات توانسته سطح تردد مسافران را به پیش از ویروس کرونا بازگرداند، اشاره کرد که آمار ثبت شده نشان دهنده حجم اعتماد جهان به هواپیمایی امارات و توانایی آن در بهبود یافتن و دستیابی به سطوح رو به رشد است.

فرودگاه بین المللی دبی برای نهمین سال متوالی، پر ترددترین فرودگاه جهان در سال ۲۰۲۲ بود.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد