برگزاری ۵۰۰ تور گردشگری در ایام دهه فجر

به گزارش ردبلیط؛ امیر قاسمی سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن با حضور در استودیو انقلاب منطقه 10 شهرداری تهران اظهار کرد: مردم امسال هم همانند سال‌های گذشته با شور و انگیزه از دقایق ابتدایی در مسیر راهپیمایی حضور داشتند و شاهد حرکت سیل عظیم جمعیت به سمت میدان آزادی بودیم.

وی ادامه داد: همکاران ما در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه اجتماعی تمام مسیر راهپیمایی را در قالب چهار پهنه تحت پوشش قرار دادند‌ که همراه پیاده‌روی راهپیمایی برای شهروندان تنوع ایجاد کنند و شادی و نشاط این روز را دو چندان کنند‌.

سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران در خصوص اقدامات ستاد گردشگری شهرداری در ایام دهه فجر گفت: این ستاد متفاوت از سنوات گذشته در ایام دهه فجر پیش‌بینی 352 تور به مقاصد گردشگری انقلاب داشتیم که تا شب گذشته بالغ بر 500 تور در شهر تهران برگزار شد که در این تورها محوریت انقلاب مورد توجه و تأکید قرار گرفت.

وی ادامه داد: در محافل مختلف، تهران‌شناسی دوره انقلاب مورد بررسی قرار گرفت. همچنین شانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته از 18 تا 21 بهمن ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. نمایشگاه‌های عکس و مسابقات زیادی به مناسبت دهه فجر در مناطق 22 گانه نیز برگزار شده است‌.

قاسمی با تاکید بر اینکه برنامه‌‌های امسال متفاوت از سنوات گذشته بود، تصریح کرد: مردم نسبت به نیاز به شادی، نشاط و گردش‌ تأکید دارند و ما تلاش می‌کنیم بتوانیم به این نیاز مردم پاسخ مناسب بدهیم. در ایام نوروز برنامه‌های ویژه و متنوعی را پیش‌بینی کرده‌ایم که به‌زودی جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم، ناصر امانی؛ عضو شورای شهر تهران نیز در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن با حضور در استودیو انقلاب منطقه 10 اظهار کرد: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: امروز در مسیر راهپیمایی شاهد حضور پررنگ‌تر مردم بودم. در جو رسانه‌ای حاکم بر دنیا به نوعی تهاجم همه‌جانبه‌ای برای عدم حضور مردم در راهپیمایی را شاهد بودیم، اما خوشبختانه مردم در این راهپیمایی حضور پیدا کرده‌اند‌.

امانی با بیان اینکه در طول راهپیمایی شاهد حضور زنان، جوانان از اقشار مختلف بودیم، تصریح کرد: مردم یک بار دیگر برای چهل و چهارمین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی با رهبر کبیر و بنیان‌گذار انقلاب، مقام معظم رهبری آرمان‌های انقلاب و شهدای عزیزمان بیعت کردند و ثابت کرده‌اند که جو رسانه‌ای سنگین چند ماه اخیر که هم از داخل و از خارج علیه انقلاب جریان داشت، هیچ تاثیری بر اراده مردم نگذاشته است و مردم با حضورشان تعهد و پیمان خود را با انقلاب اسلامی تمدید کردند.

وی افزود: شهرداری تهران یکی از سازمان‌های مسئول در برگزاری راهپیمایی است اما همیشه مدیریت شهری زیربنا و بستر اصلی حضور مردم در راهپیمایی را فراهم می‌کند. مسیر اصلی خیابان انقلاب از میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی مسیر راهپیمایی است که آماده‌سازی آراستگی و زیباسازی آن بر عهده شهرداری تهران است که با حضور مناطق 22 گانه بار سنگین این مسئولیت را برعهده دارد.

امانی گفت: در راهپیمایی بیشتر نیروی‌های فرهنگی اجتماعی و خدماتی شهر تهران به مردم خدمات ارائه می‌کنند و پس از پایان مراسم راهپیمایی نیز اقدام به پاکسازی می‌کنند؛ از زحمات همه عزیزان در شهرداری تهران قدردانی و تشکر می‌کنم.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد