بسته شدن مرز زمینی جلفا – نخجوان تا اطلاع ثانوی

اختصاصی ردبلیط؛ طی آخرین اخبار از تردد مرز زمینی نخجوان با ایران، گمرک جمهوری آذربایجان از روز شنبه مورخه 10 تیر  1401 به روی گردشگران ایرانی و ترکیه ای بسته است.

طبق آخرین اخبار موثق از رسانه های خبری باکو، این قرار رسمی تا تاریخ 1 سپتامبر باپرجا خواهد بود و تنها افراد مستثنی ازجمله دیپلماتها میتوانند از مرز زمینی جلفا وارد آذربایجان شوند.

علت رسمی اعلام شده تا بحال از سوی مقامات این کشور شیوع آبله میمون در ترکیه و اقدامات لازم جهت جلوگیری از شیوع آن در آذربایجان و اعمال پاندمی می باشد.

قابل ذکر است؛ همه افراد ایرانی که دارای کارت اقامت آذربایجان و یا گردشگرانی که دارای ویزای باکو هستند و یا هیچ کدام از این دو مورد اجازه ورود از مرز زمینی جلفا به نخجوان را ندارند، تنها دانشجوهای ایرانی که دارای کارت دانشجویی از دانشگاه های باکو هستند میتواند وارد نخجوان شده و با پرواز نخجوان-باکو  وارد باکو شوند.

گفتنی است، ایرانیان مقیم باکو از تمامی مرزهای زمینی  آستارا، بیله سوار، و جلفا میتوانند وارد ایران شوند اما تنها از طریق پروازهای بین المللی تهران-باکو و یا استانبول -باکو برگشت به آذربایجان مقدور خواهد بود.

 

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| اصفهان

برگزاری مراسم روز جهانی صنایع دستی در اصفهان

اخبار

گیلان به قطب ورزش‌های دریایی و ساحلی کشور تبدیل می‌شود

گردشگری

کیو؛ درخشان‌ترین دریاچه لرستان

اخبار

برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در رزن