به جز “حمام فین” کاشان همه بناهای تاریخی باز هستند

فرهاد عزیزی درباره تعطیلی حمام فین کاشان گفت: باغ فین کاشان در تعطیلات نوروز باز بوده و همچنان پذیرای بازدیدکنندگان است. فقط حمام این مجموعه با دستور ستاد کرونا در کاشان با توجه به پیش‌بینی ازدحام جمعیت و محدودیت فضای آن، در نوروز تعطیل شده است.

مدیرکل امور پایگاه‌های ملی و جهانی همچنین تاکید کرد: تمام محوطه‌ها و پایگاه‌های میراث ملی و جهانی در تعطیلات نوروز باز هستند.

مهران سرمدیان مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان نیز تعطیلی حمام مجموعه باغ فین را بر اساس مصوبه ستاد کرونای شهرستان و به منظور پیشگیری از افزایش شیوع کرونا با توجه به سقف کوتاه و فضای محدود آن، در تعطیلات نوروز تایید کرد.

در سال‌های گذشته نیز بنا بر آن‌چه ازدحام زیاد بازدیدکنندگان از حمام باغ فین اعلام می‌شد در زمان شلوغی سفرهای نوروزی، ساعت و نوبت بازدید زنان و مردان از هم تفکیک می‌شد.

بنا بر اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پایگاه‌ها و محوطه‌های تاریخی ملی و جهانی در نوروز از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ فعال هستند. برخی از این محوطه‌ها، همچون تخت‌جمشید، پاسارگاد، نقش رستم و نقش رجب، محور ساسانی، گنبد سلطانیه در زنجان و مسجد شیخ صفی‌الدین اردبیلی تا ساعت ۱۸ باز هستند. بسیاری از این محوطه‌ها محل برپایی نوروزگاه و اجرای آیین‌ها و موسیقی محلی است.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد