به جز “حمام فین” کاشان همه بناهای تاریخی باز هستند

فرهاد عزیزی درباره تعطیلی حمام فین کاشان گفت: باغ فین کاشان در تعطیلات نوروز باز بوده و همچنان پذیرای بازدیدکنندگان است. فقط حمام این مجموعه با دستور ستاد کرونا در کاشان با توجه به پیش‌بینی ازدحام جمعیت و محدودیت فضای آن، در نوروز تعطیل شده است.

مدیرکل امور پایگاه‌های ملی و جهانی همچنین تاکید کرد: تمام محوطه‌ها و پایگاه‌های میراث ملی و جهانی در تعطیلات نوروز باز هستند.

مهران سرمدیان مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان نیز تعطیلی حمام مجموعه باغ فین را بر اساس مصوبه ستاد کرونای شهرستان و به منظور پیشگیری از افزایش شیوع کرونا با توجه به سقف کوتاه و فضای محدود آن، در تعطیلات نوروز تایید کرد.

در سال‌های گذشته نیز بنا بر آن‌چه ازدحام زیاد بازدیدکنندگان از حمام باغ فین اعلام می‌شد در زمان شلوغی سفرهای نوروزی، ساعت و نوبت بازدید زنان و مردان از هم تفکیک می‌شد.

بنا بر اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پایگاه‌ها و محوطه‌های تاریخی ملی و جهانی در نوروز از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ فعال هستند. برخی از این محوطه‌ها، همچون تخت‌جمشید، پاسارگاد، نقش رستم و نقش رجب، محور ساسانی، گنبد سلطانیه در زنجان و مسجد شیخ صفی‌الدین اردبیلی تا ساعت ۱۸ باز هستند. بسیاری از این محوطه‌ها محل برپایی نوروزگاه و اجرای آیین‌ها و موسیقی محلی است.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| ترکیه

چشم‌انداز سفرهای اروپایی بدون دریافت ویزا پیش‌روی رای‌دهندگان در ترکیه

اخبار

جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به بافت تاریخی

اخبار

لایحه حمایت از ایرانیان خارج از کشور چیست؟

اخبار

توسعه روابط گردشگری با عربستان در دستور کار قرار می‌گیرد