بیشترین شکایت مسافران نوروزی از کجا بود؟

به گزارش رد بلیط، بنا بر اعلام روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، سامانه ملی سفر (۰۹۶۲۹) از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ به ۹۵ هزار و ۶۷۸ تماس در حوزه‌های مختلف، از جمله اطلاعات راه‌ها، وضعیت آب و هوا، جاذبه‌های گردشگری، دفاتر خدمات مسافرتی، امداد خودرو و اماکن پذیرایی، مراکز درمانی و مراکز خدمات رفاهی، پاسخ داده است. ارائه خدمات نوروزی به گردشگران خارجی به زبان‌های انگلیسی و عربی از دیگر اقدامات این سامانه بود.

بر اساس اطلاعات ثبت شده در بازه زمانی ۱۸ روزه، بیشترین تماس‌های گرفته شده با سامانه ۰۹۶۲۹ به درخواست گردشگران در زمینه اطلاعات مربوط به “اماکن اقامتی” با نزدیک به ۲۵ هزار مورد، “اطلاعات راه‌ها و وضعیت ترافیکی جاده‌های مواصلاتی” با بیش از ۲۲ هزار تماس و پس از آن “وضعیت آب و هوای مناطق مختلف” با ۱۶ هزار و ۴۳۲ مورد تماس اختصاص داشت.

همچنین، در این دوره زمانی، بیش از یک هزار و ۶۰۰ شکایت در سامانه ملی سفر ثبت شد که بیشتر به انتقاد و شکایت از مراکز اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی ارتباط داشت. در این بازه زمانی، ۲۱۶ مورد تقدیر و تشکر از تاسیسات گردشگری و خدماتی نیز ثبت شد.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

غافلگیری چینی‏‏‌ها در یزد

گردشگری دنیا

محبوب‌ترین مقاصد سفر خارجی برای ایرانیان

اخبار

خانه مصدق موزه می‌شود

اخبار

طرح گردشگری گندی شاپور کلید خورد