تأمین ۸ هزار‌ اتوبوس برای اعزام زوار اربعین

به گزارش رد بلیط؛ شهریار افندی‌زاده‌ درباره امکانات و تدابیر در نظر گرفته شده برای سفرهای اربعین بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین سال جاری ۵ میلیون زائر به عراق و کربلا سفر کنند که حدود ۹۳ درصد آن‌ها از طریق ناوگان حمل و نقل جاده‌ای جاه‌بجا می‌شوند.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: بنابراین پیش‌بینی می‌شود حدود ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار زائر اربعین در بخش حمل و نقل جاده‌ای جابه‌جا شوند.

وی افزود: در اربعین سال ۹۸ حدود ۸۹ درصد مسافران از طریق حمل و نقل جاده‌ای جابه‌جا شدند، به همین منظور تلاش می‌شود تا حمل و نقل عمومی امسال تقویت بیشتری شود.

افندی‌زاده گفت: با توجه به همزمانی اربعین با پیک سفرهای پایان تابستان نمی‌توان همه ناوگان حمل و نقل را در اختیار سفرهای اربعین قرار داد اما ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای سفرهای اربعین مد نظر گرفته می‌شود.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: ۶ هزار دستگاه اتوبوس‌ دیگر مورد نیاز است که به دنبال تامین آن‌ها از طریق ستاد مرکزی اربعین، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نیروهای مسلح هستیم.

وی درباره شرایط سفر با خودروهای شخصی اظهار کرد: سازمان راهداری تلاش ویژه‌ای برای تجهیز پایانه‌ها و ایجاد پارکینگ‌ها برای وسایل نقلیه شخصی و عبور راحت و مناسب زائران داشته است.

افندی‌زاده با اشاره به فعالیت پایانه‌های پر‌تردد در ایام اربعین از جمله شلمچه و چزابه در خوزستان، مهران در ایلام، تمرچین در آذربایجان، باشماق در کردستان و خسروی در کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می‌شود طبق روال سال‌های گذشته حجم زیادی از ترددها از مرز مهران انجام شود.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی درباره پیش فروش بلیت‌ها در ایام اربعین نیز توضیح داد: با توجه به انجام سفرهای اربعین از ۱۶ تا ۳۰ شهریور، به شرکت راه‌آهن اعلام شده است به هیچ عنوان پیش فروش 100 در صدی در این ایام نداشته باشند که در صورت نیاز بتوان از سایر قطارها برای مسیر تهران- اهواز- شلمچه استفاده کرد.

وی ادامه داد: در مورد بلیت اتوبوس نیز جلساتی با اصناف مرتبط خواهیم داشت تا برای قیمت‌ها و نحوه فروش آن‌ها به هماهنگی برسیم.

افندی‌زاده گفت: از آنجا‌ که اتوبوس یک طرف مسیر را بدون مسافر می‌رود، نحوه قیمت‌گذاری برای بلیت آن متفاوت است.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: برای پیش فروش بلیت‌ها به ویژه قطار و هواپیما در ایام اربعین، هماهنگی‌ها برای پیش فروش حضوری و اینترنتی بلیت در شهریور‌ انجام خواهد شد.

منبع:
وزارت راه و شهرسازی

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| اصفهان

برگزاری مراسم روز جهانی صنایع دستی در اصفهان

اخبار

گیلان به قطب ورزش‌های دریایی و ساحلی کشور تبدیل می‌شود

گردشگری

کیو؛ درخشان‌ترین دریاچه لرستان

اخبار

برگزاری نخستین جشنواره گلاب‌گیری در رزن