تردد کامیون ‌ها در ۱۳ فروردین ممنوع است

سعید هژبری در نشست شورای راهبری سفرهای نوروزی استان با این خبر که تردد کامیون ها حامل بار در روز  ۱۳ فروردین در تمامی محورهای مواصلاتی استان ممنوع است، گفت: تنها وانت بار ها و خودروهای حامل مواد فاسد شدنی و مواد سوختی از این قاعده مستثنی هستند.

همچنین با بیان اینکه تردد کامیون ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ روز جمعه ۱۲ فروردین در محور ایلام به صالح آباد محدود می شود، تصریح کرد: ۸۸.۷ درصد تصادفات در ایام نوروز در استان ایلام در جاده های اصلی و ۱۱.۳ در جاده های فرعی بوده است.

معاون عمرانی استاندار ایلام تاکید کرد: ۲۸.۷ درصد مجروحان تصادفات طرح سفرهای نوروزی رانندگان و ۷۱ درصد سرنشینان وسایل نقلیه بودند و بیش از ۵۰ درصد تصادفات فوتی و جرحی بین گروه سنی ۳۵- ۴۵ بود.

هژبری اشاره کرد خودروهای همیار تا پایان ترافیک در اختیار پلیس هستند و در ادامه گفت: تمامی ادارات و دستگاه های مرتبط با ستاد نوروزی باید با جدیت و تلاش مضاعف تا پایان تعطیلات نوروزی حضوری فعال داشته باشند. همچنین اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای استان با همکاری میراث فرهنگی و گردشگری نسبت به انجام تبلیغات محیطی در خصوص رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی اقدام کنند.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: کار فرهنگی و آموزش در خصوص رعایت قوانین از جمله بستن کمربند ایمنی و سرعت تعیین شده باید آغاز شود و در وهله بعدی باید نقاط حادثه خیز اصلاح شود.

هژبری نیز در این مورد گفت: مشخص شود که کدامیک از موارد بیشترین اثرگذاری را در افزایش تصادفات دارد که در این راستا باید بطور دقیق اقدام کنیم و تاکید کرد: نصب علائم و بنر های هشدار دهنده در نقاط حادثه خیز و خطر ساز به همت راهداری و سایر دستگاه های مرتبط افزایش یابد و نظارت بر این مهم در دستور کار قرار گیرد.

منبع:

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد