ترس کارشناس آمریکایی از کی‌روش

به گزارش ردبلیط؛ فریدل با اشاره به بازی خوب بال‌های کناری آمریکا که در چلسی و یوونتوس بازی می‌کنند، می‌نویسد: در بازی مقابل انگلیس، دو موقعیت خوب ما برای گلزنی توسط پولیشیچ و مک‌کنی، دو بال کناری ما به وجود آمد. ما باید به ایران گل بزنیم، پس من انتظار دارم پولیشیچ جلوتر بازی کند. من احساس نگرانی را درباره ایران هم دارم همان‌طور که قبل از تورنمنت داشتم. این بازی با انگلیس متفاوت است؛ انتظار داریم موقعیت‌هایی را خلق کنیم، مالکیت توپ را در اختیار داشته باشیم و پیروز میدان باشیم. از نظر تاریخی، ما در این مورد خوب نبودیم. من نمی‌گویم این کار را انجام نخواهیم داد اما این من را بیشتر نگران می‌کند. این جام جهانی هم تورنمت شگفتی‌ها بوده است.

دروازه‌بان پیشین تیم بلکبرن انگلیس همچنین به سابقه فعالیت «کارلوس کی‌روش» در آمریکا و همچنین دستیاری «سر الکس فرگوسن» در منچستریونایتد پرداخته و می‌نویسد: کارلوس در بیرون از زمین مسابقه یک جنتلمن و به‌عنوان مربی، آدم سخت‌گیری است. او یک منضبط ساختارگراست. از سوی دیگر، اگر تلاش کنید کاری را از شما می‌خواهد انجام دهید، او بسیار مهربان است. او مردی باهوش و مصمم است. من پس از بازی ایران و ولز دیدم که چطور بازیکنانش پس از پیروزی، با او خوشحالی می‌کردند.

فریدل درباره برنامه کی‌روش به‌منظور مهار بازیکنان سرعتی آمریکا نیز نوشته است: کارلوس، برنامه اصلی خود را برای مهار سلاح‌های تهاجمی ما خواهد گذاشت و تلاش خواهد کرد تا جایی که می‌تواند سرعت و انرژی را از بازیکنان ما بگیرد اما من فکر می‌کنم تمرکز اصلی او برای مهار پولیشیچ خواهد بود.

او درباره بازیکنان شاخص ایران هم نوشت: آنها سه مهاجم خوب به‌ نام‌های علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون دارند و می‌دانند چطور باید از پس «واکر زیمرمن» دفاع آمریکا بر بیایند و موقعیت‌هایی را ایجاد کنند.

فریدل در پایان نوشت: من فکر می‌کنم بازی فیزیکی و پرتکاپویی را میان ایران و آمریکا شاهد باشیم. اگر کارلوس شیوه خود را اجرا کند، بازی آن‌طور جذاب نخواهد بود که نتوانید پلک روی هم بگذارید چراکه او می‌داند ما از لحاظ فوتبالی تیم برتری هستیم.

جدال حساس ایران و آمریکا در آخرین روز بازی‌های گروه دوم جام بیست و دوم امشب از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه «الثمامه» دوحه برگزار می‌شود و آمریکایی‌ها برای صعود به دور بعد محکوم به پیروزی برابر ایران هستند اما شاگردان کی‌روش با یک تساوی هم از شانس حداکثری برای صعود برخوردار خواهند بود.

منبع:
روزنامه خبر ورزشی

آخرین اخبار و مقالات

اخبار| ترکیه

چشم‌انداز سفرهای اروپایی بدون دریافت ویزا پیش‌روی رای‌دهندگان در ترکیه

اخبار

جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به بافت تاریخی

اخبار

لایحه حمایت از ایرانیان خارج از کشور چیست؟

اخبار

توسعه روابط گردشگری با عربستان در دستور کار قرار می‌گیرد