تعطیلات عید قربان در ترکیه چند روزست؟

اختصاصی ردبلیط؛ عید قربان، از اعیاد مهم اسلامی و یادآور اخلاص و بندگی حضرت ابراهیم (ع) در برابر پروردگار خویش است. ­دهم ذی‌الحجه از جمله روز‌های مبارک و بزرگی است که اهمیت آن در آیات الهی قرآن و روایات ائمه اطهار (ع) به آن تاکید شده است.
عید قربان پیش از دوران تاریخ بشر نیز وجود داشت. انسان‌های اولیه برای کسب رضایت خدایان دست به قربانی کردن حیوانات و انسان‌ها می‌زدند. تاریخ قربانی بسیار قدیم است و از زمان حضرت آدم ابوالبشر (ع) وجود داشته و در ادیان گذشته نیز جزو مقررات دینی به شمار می‌آمد.

امسال نیز مانند سالهای اخیر در ترکیه، تعطیلات 9 روزه مناسبت عید قربان در نظر گرفته شده است. این تعطیلات از 17 تیر ماه 1401 آغاز و تا 26 تیر ادامه خواهد داشت. ( 8 ژوئیه – 17 ژوئیه) در واقع روزهای عید در ترکیه به مدت چهار روز یعنی از 9 july تا 12 july مختص عید قربان بوده لذا روز پنجشنبه مورخه 15 ژوئیه که مصادف با روز دموکراسی و وحدت ملی، در این کشور میباشد. به عبارتی تعطیلی دو روز میانی در جلسه هیئت دولت مشخص شده است بدین معنا که طبق اعلام رئیس جمهور اردوغان، روزهای 13 تا 14 ژوئیه پس از عید سعید قربان مرخصی اداری محسوب می شود.

فضای تعطیلات قربان در ترکیه چگونه می باشد؟

در روز عید تمامی مساجد نماز عید به پا می‌دارند و شیرینی و شکلات پخش می کنند.

مردم به دید و بازدید هم می‌روند و شب در کنار دریا فشفشه و جشن و شادی بر پا می‌کنند.

تمامی مراکز خرید و پاساژها و مغازه ها در استانبول و شهر های دیگر ترکیه باز می باشد و معمولا بخاطر عید قربان آفرهای ویژه ای را در نظر می گیرند.

در شهر های توریستی ترکیه همچون استانبول تعداد مسافران افزایش پیدا می کند به طوری که اکثر هتل های استانبول در این تاریخ پر هستند. بسیاری از این مسافران برای خرید از آفرهای ویژه عید قربان با این کشور سفر می کنند .

مردمان ترکیه سعی در قربانی کردن گوسفند دارند و هر کس بنا به وسع مالی که دارد سعی در انجام این فریضه الهی دارد . به طوری که حتی برخی از خانواده ها که توان خرید یک گوسفند را ندارند به صورت چند نفره گوسفند را خریداری و قربانی را انجام می‌دهند.

منبع:

آخرین اخبار و مقالات

غافلگیری چینی‏‏‌ها در یزد

گردشگری دنیا

محبوب‌ترین مقاصد سفر خارجی برای ایرانیان

اخبار

خانه مصدق موزه می‌شود

اخبار

طرح گردشگری گندی شاپور کلید خورد