تعمیق رابطه گردشگری با هند در دستور کار ایران

به گزارش رد بلیط؛ علی‌اصغر شالبافیان در دیدار با ایرج الهی ـ سفیر ایران در کشور هندوستان ـ با اشاره به ریشه‌ها و اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور، ایجاد بسته عملیاتی هدفمند گسترش تعاملات گردشگری را در دستورکار قرار داد تا بر مبنای آن، علاوه بر شناخت بخش خصوصی، فرصت‌های مستعد شکوفایی احصاء شود.

بر این اساس، برگزاری رویدادهای مشترک، حضور در نمایشگاه‌های گردشگری دو کشور، فعال کردن بخش خصوصی، به‌روزرسانی اسناد همکاری‌های دوسویه و نیز برگزاری نشست‌های B۲B به عنوان ارکان بسته عملیاتی پیشنهادی مطرح شد.

روابط‌عمومی معاونت گردشگری همچنین اعلام کرد: آگاهی و شناخت بیشتر از فعالان گردشگری کشور هندوستان نیز به عنوان یکی از الزامات نفوذ در بازار گردشگری هند بیان شد تا بر این اساس به کارگیری ظرفیت‌های سفارت ایران در دهلی و سرکنسولگری‌ها زمینه معرفی بخش خصوصی فعال، افراد معروف، تاثیرگذار و اینفلوئنسرها را از این کشور فراهم خواهد کرد.

با توجه به این‌که تا پیش از بحران کرونا کشور هندوستان با بیش از یک میلیارد جمعیت، ۷ میلیون گردشگر خروجی و ۱۷ میلیون گردشگر ورودی، جزو ۲۵ کشور برتر صنعت گردشگری دنیا بوده است، از این‌رو جذابیت‌های متعددی برای بسیاری از کشورهای گردشگرپذیر دنیا به همراه دارد. این کشور که ۱۴ درصد آن را جمعیت مسلمان تشکیل می‌دهند دارای سه ایالت فدرالی شامل حیدرآباد، بمبئی و دهلی است که مسلمانان غالباً در حیدرآباد ساکن هستند.

منبع:
ایسنا

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

قزوین رتبه اول نقاط حادثه خیز در کشور را دارد

درباره ی پل قاضی زاهد گلپایگان

راه اندازی ۲۴ نوروزگاه در استان البرز

۱۹۴ مدرسه آماده اسکان نوروزی فرهنگیان در کهگیلویه و بویراحمد